27.04.2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL TAHMİNLERİ (6'LI TUTTU - 405 TL)

27.04.2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL   TAHMİNLERİ

1.AYAK:Adana'dan kazanıp gelen Sentetik piste ilk defa çıkacak olan BİNDOKUZYÜZYEDİ (1) bu yarış için Pazartesi günü 36-24 bir iş yaptı ve iyi hazırlandı ciddi şanslı olarak bu koşuya katılacak. Safkan son yarışındaki sprinti gerçekleştirebilirse zaten önünde kimse duramaz. Yeterki yarış biraz süratli gitsin bu safkan için tempo uygun olsun. Uzun mesafeleri sevecek gibi gözüken  Adalı ekürisinin safkanı KISS YOUR HANDS (3) ile birlikte bence her kuponda bu ikili olmalı. Kiss Your Hands Maidenden çıktıktan sonra Handikap 16 da üçüncü kaldı bu sefer kalitesini biraz daha gösterebileceği bir yarışta yer alıyor, kuponlarımızı sağlama almak adına mutlaka bir çarpıda bu safkana atalım. 1-3 dediğim gibi başta ama yeri olanlar için son yarışında etkili ataklarını seyrettiğimiz Kızıl Kourgan'ı biraz daha mesafe olsa belkide geçecek olan CHICAGO (2) ve son yarışında güzel bir mücadele örneği verip Maidene veda eden GOLDEN PROTECTOR (4) ilavesini öneririm.  

2.AYAK:Üç tane ikinciliğin ardından bekleme yaptığı yarışında Tanatar'ı kolay atlatan ve birinciliğe uzanan ASLANAPARÇASI (4) o yarışla birincilik özlemini giderdi. Bu safkan mesafe farketmeden iyi koşular yapıyor ve özellikle sentetikte başarılar elde ediyor. Bugünde kazanır deyip tek önerecektim ama başta hafif kilolulardan KIZILTUĞLUM (11) a takıldım. Pek iyi yarışlar sergilememiş safkan ama hep bir yere kadar gelmiş. Bugünde Gökhan Bektaş yerine Deniz Yıldız idaresinde sürprizi yapabilir. Burası iki ata çıkınca bu sefer biraz geniş tutayım dedim ve son yarışında ağır kilodan etkilenen BUHARALI (5), aprantisiyle çok iyi anlaşan iki yarış resmen dön dolaş yapan UNUTULMAZ (10), iki yarış önce 2000 metre ikinciliği güzel olan USLUHAN (6) ve Şartlı 5 koşuda sonlarda iyi ataklar yapan HÜRDAĞ (3) da yazmak istedim burayı iyice kalabalıklaştırdım. 

3.AYAK:Günün az atlı gözüken ama atların şanslarının eşit olduğu  yarışlarından biri. Son Grup yarışında kuvetli rakipler yanında başarısız kalan İZŞAN (6) ve Amankaya'nın kazandığı Kısa Vade yarışta yarış gören GÖZYAŞI GECESİ (7) ben ön plana çıkardım, ikisini başta düşündüm ama kuponumda buradaki tüm isimler yer alacak.

4.AYAK:Uzun mesafeleri seven BESSEY (3) bugün programda benim en güvendiğim isim. Son yarışını İzmir'de kötü koştu ama Bursa pisti kapanana kadar burada hazırlanıp koşuyordu, İzmir'e gidiyordu, Kocaeli'ne gidiyordu, İstanbul'a geliyordu artık tamamen İstanbul'da ve form olarak kendini en üst seviyeye taşımış durumda. Rakiplerini tek tek inceledim son durumları ile Bessey'i karşılaştırdığımda rakip olacak bir isme rastlamadım. Burak Averbak'la bu safkan bugüne kadar tek koşu yapmışlar onda da ikinci olmuşlar ama mesafe kısaymış. Bu sefer daha uygun mesafe uygun rakipler yanında ben kuponumda BESSEY TEK bırakacağım.

5.AYAK:Bu koşuda da ASLANAĞZI (1) UNCLE MEVLÜT (4) ve GALLOP THE WEST (2) daha hazır ve şanslı görünen isimler. Favori olarak katıldığı koşuda çok başarısız olan LADY ALEN (5) ilavesini yaparsak bu koşuyuda kazasız belasız atlatırız diye düşünüyorum.

6.AYAK:AÇIKDENİZ (1) son ayakta oldukça ön planda gözüküyor. 1000 metrelik hayatının ilk yarışında elde ettiği derece ve sonra sonda 1.10-27 rahat işi bu koşuda çok etkili olacağının göstergesi. Yalnız ben herkes Karataş bindi diye bu safkanı çok ön plana çıkarmışken biraz ters kurgu yapayım burayı yıkayım dedim. Bu safkana rakip olabilecek gibi görünen KRALINADAMI (7), YARALIKURT (10) ve KAZDAĞI (4) kuponuma yazmak istedim.

İSTANBUL ALTILIM:
1.AYAK: 1.3- - 2.4
2.AYAK: 4.11.5.10.6.3
3.AYAK: 6.7.3.4.5.1.2
4.AYAK: 3 BESSEY
5.AYAK: 1.4.2.5
6.AYAK: 1 TEK - - 7.10.4 

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments