08.05.2016 PAZAR İSTANBUL TAHMİNLERİM (TUTTU)

08.05.2016 PAZAR İSTANBUL TAHMİNLERİ 
 

Cumartesi Gecesinden Pazar gününe ait İzmir ve İstanbul yorumlarımı mümkün olduğunca detaylı çalışarak sayfamda paylaştım. Pazar ve Pazartesi bayağı yoğun olacağım. Pazar Anneler günü ve Pazartesi 'de eşim bir operasyon geçirecek o yüzden siteye ve atlara bakma şansım olmayacak. Belki Pazartesi yorumlarını yarın akşam yetiştiririm ama Salı için sayfalarım boş kalabilir bilginiz olsun.

Bu vesile ile tüm üyemiz Anne'lerin Anneler Günü'nü de kutlarım.  

IRON CLAD KLASINI GÖSTERECEK
İstanbul'da iç pistte yaptığı işlerde oldukça dikkat çeken ve bu safkan uzun mesafede son yarışında Gökhan Kocakaya ile elde ettiği birinciliği tekrarlayacak ve yarışta çok iddialı olacaktır. Bugün dileyen tek girsin risk alsın ben yerim olduğu için dört isimle ilk altılıya başladım.

AYEFE DAHA HAZIR DURUMDA
Hayatının ilk yarışında 1000 metre sentetikte 1.10.05 yapan üçüncü olan arkasından 1000 metre çimde büyük favori iken Selim Kaya ile beklenenin aksine favoriliğinin hakkını veremeyen ve yine üçüncülükte kalan AYEFE bu hafta arası işinde çok daha dinç ve formda görünmüş olup bence birinciliğin çok büyük adayıdır. KAZDAĞI olsun, ÇİFTÇİHAN olsun SULTANBATUR olsun bu yarışta rakip olarak görünen isimler ve at yazıyorsanız değerlendirmeniz gerekir.

PARAYLA SAADET OLMAZ
Tigem Satışlarından iki yıl önce 800 bin TL bedelle satın alınan Uçan ve Uçanbey'in Ana Baba bir kardeşi UÇANKRAL en sonunda yarışa yazıldı ve koşuyor. Uzun zamandır hazırlanıyor ve bugün gücünü yarışta gösterecek. KASMANBEY, MAVİDALGA ve BARCELONA bence bu safkandan bir adım daha öndeler ve çok para verilen at her zaman çok para kazandırmaz işin doğrusu Parayla Saadet olmaz.

RIZA HAPİSTE ATLAR PİSTTE
Rıza Amerika'da Hapiste ama FORGET ME NOT İstanbul'da Veliefendi'de pistte. Bugünde kazanma ihtimali yüksek. Kocakaya ile kazanmıştı şimdi Karataş binmiş  ve son yarışını çok sükseli kazanan KEPEZ STORM ile birlikte kuponlarda başta düşünülmeli. Altılı ilk ayakları bu günlerde hep patlıyor bugünde patlar derseniz dolduralım kalabalık tutalım sürpriz arayalım.

AMANKAYA ANNELER GÜNÜ'NÜZÜ KUTLAR
Kafkaslı'nın bu güzel yavrusu Mehmet Kaya ile devamlı iyi yarışlar yapıyor ve son iki yarışında Grup koşularda koşmuş 15 Nisan'da Grup 2 koşuda Sakarbaşı'nın yarım boy gerisinde kalmış arkasından Cankardeşler ve Toraman'ın hemen dibinde Grup 3 koşuda üçüncülük almıştı. BU yarışlardan önce kazandığı Kısa Vade 6 yarışta da buradaki en büyük rakibi Gözyaşı Gecesi'ni geçmeyi başarmıştı. Bugün ben uygun rakipleri atlatıp bu anlamlı koşuyu kazanacağını düşünüyorum.

MAİDEN'DE İŞİMİZ ZOR
White Ram'in Anneden kardeşi WHITE RIVER (14) ilk yarışında çıktı en geride kaldı bariyer dibinde bekledi hiç etiye sütlüye karışmadı yarıştan dokuzuncu ayrıldı. O gün yarışını yaptı pisti tanıdı bugün Gözlük takıldı Kulaklık çıkarıldı hep bir arayış içinde ve çok daha iyi koşacak durumda. Sakın bu safkanı ihmal etmeyin. Son uzun yarışında varlık gösteremeyen ama kısa mesafeye dönünce sürprizi yapabilecek VELİMEŞELİM (13) ilk rakip durumunda. KARATURNA (6), STORY MOMENT (12), DARK CHOCOLATE (2)  PIANISTIN KIZI (8) ve DRY CLEANER (4)  bu ikilinin bu  koşudaki rakipleri.

MESAFESİNDE MY DEAR SON BÜYÜK FAVORİ
Son yarışlarında seriye bağlayan bugünde son iki yarışında beraber koşup geçtiği rakipleri yakalayan My Dear Son büyük favori ve 1200 metre mesafede yakalanmadan kazanabilir. Ben yediliye bu safkanı tek yazıp altılıda yıktım sürprizi aradım ama siz dilerseniz günün teklerinden biri olarak değerlendirebilirsiniz.

GRUP KOŞU'YU KALABALIK TUTALIM
Burhan Karamehmet adına düzenlenen Grup 3 koşuda çok atın kazanma ihtimali olduğunu düşünüyorum. ÇAĞ TUFANI (2) na dikkat edin bugün pek göz önünde değil ama Cemiloğlu ekürisi bu safkanla iddialı olacak. MY BILLIONARIE (5), RUNNET CAT (7), TAMERCAN (8), BAVİ REŞ (1), DAYIM BENİM (3) ve yer varsa geri kalanlarda ilave edilmeli. 

MAİDENDE İKİ USTA JOKEY
Şubat ayında başladığı yarış hayatından hep üstüne koyarak bugünlere gelen ve son beşinciliğinde Toms kazanırken Halis Karataş idaresinde büyük favori olarak koşan ŞEYTAN TÜYÜ yarışı beşinci bitirmiş ama viraj sonrası yerini almakta zorlanmış beklendiği gibi koşamamıştı. Bugün safkan biraz daha iyi koşar ve birinciliğin en büyük adayı olur. Koşudaki rakibi ise verdiği aradan sonra gayet etkili bir yarış koşan ve üçüncülük alan Selim kaya'lı MY BIANCA  olur. Görünen o ki son ayak Maiden Halis Karataş, Selim Kaya mücadelesi ile noktalanacak. 

İSTANBUL 1. ALTILIM:
1.AYAK:  7.1.5.3
2.AYAK:  4.2.1.3
3.AYAK:  4.8.1.6
4.AYAK:  6.8     
5.AYAK:  8 TEK
6.AYAK:  14.13.6.12.2.8.4

İSTANBUL 2. ALTILIM:
1.AYAK: 
6.8      - - - 7.10.2.5
2.AYAK:  8 TEK
3.AYAK:  14.13.6.12.2.8.4
4.AYAK:  3 TEK - - - 5.2.1
5.AYAK:  2.5.7.8.1.3
6.AYAK:  15.9 

İSTANBUL YEDİLİM:
1.AYAK:  4.8.1.6
2.AYAK:  6.8
3.AYAK:  8 TEK
4.AYAK: 
14.13.6.12.2.8.4
5.AYAK:  3 TEK
6.AYAK:  2.5.7.8.1.3
7.AYAK:
 15.9 

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments