06.06.2016 PAZARTESİ ADANA TAHMİNLERİ ( 2.ALTILI TUTTU - 904 TL)

06.06.2016 PAZARTESİ ADANA  TAHMİNLERİM

Ramazan ayının ilk günü olması nedeniyle herkese hayırlı bir ay olmasını diliyorum.

Bugün 6.6.2016 hep altılar bir araya gelmişler ve belki de bizim Altılı'dan iyi bir ikramiye alacağımız gün bugündür.

1.KOŞU: Adana'da ilk koşuda Maiden yarışta  koşmuş pek varlık gösterememiş isimlerle ilk defa koşan safkanların mücadelesini izleyeceğiz. Ben ilk defa koşacak olmasın arağmen iyi hazırlanan TUMBULSABUHA (11) ilk sırada düşünürken devamlı takibimdeki çimde varlık gösteremeyen OTANTİK (7) ilk rakip olarak görüyorum. PRENSES GAMZE (8) çim koşsa bende ilk sırada olurdu çimdi kumda üçüncü sırada yazacağım. Yine NİŞANTAŞI (6) kötü değil ama çok kapasitesi yüksek bir safkanda değil. Rakiplerin vasatlığından yararlanıp kazanabilir. Bu dörtlüden sonra çizgiyi çekelim büyük kuponlara ATİİKBATUR (1), NOVOR (2) ve OSMANKAAN (3) ilavesini yapalım.

2.KOŞU: İlk altılıda risk alacağımız yer burası olsun.  MEHMET BERK (7) bu uygun kiloyu yakalamış normal şartlarda affetmemesi lazım. Kurtel ekürisinin safkanı bu sene iki tane İstanbul koşusu yaptı Adana'ya geldi 23 Nisan'da 60,5 kilo ile Atmacabeyi'nin hemen diibinde bir yarış bitirdi. Bugün o yarışa göre 8,5 kilo düşük kilo ile değil Atmacabeyi'ni hepsini geçer görüntüde. Uzun mesafede bu yugun kilo ile Mehmet Berk ilk altılının teki olsun.

3.KOŞU: Yedili Ganyan ayağında BEAU (3) ve OLCAYINOĞLU (1) arasında bir yarış olacak. Beau geçen gün start provası yaptı. İlk defa koşacak olan bu safkan start provasında sahaların sert jokeylerinden diye bildiğimiz bir jokeyle mermi gibi starttan çıktı bir anda rakiplerine fark yaptı. Start provası sonunda fark bayağı açılmıştı. Çok seri bir isim ve bugün diğer rakiplerine göre kilo avanajı var. Ali'nin soyadı Kaçmaz ama bu sefer direk kaçacak gibi görünüyor. Olcayınoğlu'da kilosu ağır olsa da yarış koşmuş 1000 metre de kazanmış bir isim. Özcan ile koşuya ortak olmaya çalışacak. Yerim var at yazacağım diyenler SUN SHINING (5) ve MY SWEET BOY (2) ilavesi yapabilirler. Orijin olarak bu iki isimde süratli bir yapıda olabilirler.

4.KOŞU: Dişilere ait bir koşu ve Yamak 1 sınıfında aprantiler at biniyor. En az kazanan simler bir aradalar aralarında bir birinci çıkaracaklar. Biri iyi binecek diğeri belkide kazanan atı kötü binişi ile engelleyecek. Ben çok kalabalık tuttum burada sürprizi bekliyorum.

5.KOŞU: Bir diğer Maiden koşu ki buradada devamlı takibimdeki JUNIOR SANCAK (1) var. Kum yarışı kötü değil çim yarışı baz alınmaz bugün yine kumda başta yazalım. Ekürilerden KARTAL ĞENÇESİ (2) ilk yarışından sonra daha iyi durumda yine Junior Sancak önünde bitirebilir. MAKBER GÜLÜ (9) hazır isimlerden biri yazmadan olmaz.TEKÇAPKAN (4) iki yarış gördü kumu daha iyi diyebilirim burada şanslıdır. EYLÜLDEGEL (6) ise son çim yarışını kuma taşırsa şanslı olur.

6.KOŞU: Kalitesi tartışılmaz diye düşündüğüm BAWIKAL (4) gördüğü yarışın ardından bugün artan yarış nefesi ile birinciliği zorlar, önde kaçacak hiç kovalanmadan zorlanmadan numarayı götürecek ATEŞKUŞU (1) na sonlarda zor anlar yaşatır Biri kaçar biri sonradan gelir bu ikili böyle biter.

7.KOŞU: Bu yarışta GLOIN (2) in yanına at yazmak bana mantıksız geliyor. Bu safkan normal şartlarda gezinti şeklinde bir yarış kazanır döner gelir.

8.KOŞU: İMHAN (2) kumda çimde iki tane kazandı formu çok iyi, galoplarında çok beğeniliyor ve bugünün bence en dikkat çeken isimlerinden biri. Rakipleri var ama misli oyuncuları bu safkanı tek bile düşünebilirler. Rakiplerinin sıralaması şablonumda.

9.KOŞU: TUĞBEY (3) daha dolu durumdayken tam hazır olmadan iki yarış koştu ikisinde de işlerini yapan apranti kardeşimiz binmişti bu yarış hedef yapıldı ve üzerinde Özcan Yıldırım var. Bugünün alternatif tek adaylarından biride bu safkandır. İlk yarışında Ömer Kaya ile çok oynanan ama yarışın sonunu getiremeyen UÇAR KAAN (4) ile hayatının ilk kum yarışında fena gözükmeyen daha sonra çimde bekleneni veremeyen KIZAGAN (10) sürprizlerdir. Bir diğer iyi yarışlar yapmış BAHAR GÜZELİ (5) ilavesi ile de bu koşu rahat seyredilir.

ADANA 1. ALTILIM:
1.AYAK:   11.7.8.6    
2.AYAK:   7-MEHMET BERK
3.AYAK:   3.1            

4.AYAK:   11.5.6.1.2.3.7.4.12 
5.AYAK:   1.2.9.4.6
6.AYAK:   4.1

ADANA 2. ALTILIM:
1.AYAK:   11.5.6.1.2.3.7.4.12 
2.AYAK:   1.2.9.4.6
3.AYAK:   4.1  
4.AYAK:   2-GLOIN
5.AYAK:   2-İMHAN - - 1.3.4.5.6
6.AYAK:   3-TUĞBEY
- - 4.10.5

ADANA YEDİLİM:
1.AYAK:   3.1
2.AYAK:   11.5.6.1.2.3.7.4.12 
3.AYAK:   1.2.9.4.6
4.AYAK:   4.1  
5.AYAK:   2-GLOIN
6.AYAK:   2-İMHAN
7.AYAK:   3-TUĞBEY

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments