21.06.2016 SALI ANKARA TAHMİNLERİM ( 2 X TUTTU )

21.06.2016 SALI ANKARA TAHMİNLERİM

1.KOŞU: 7 Mayıs'ta Grup 1 TBMM, 28 Mayıs'ta Grup 1 Tarım Bakanlığı  arkasından 8 Haziran'da Kısa Vade 6 Yavuzhan koşusunda koş, şimdide BESLENEY (2) i bu 5 Şart yarışa Yamak 1 yarışına Onur Yıldız ile kaydet. Arada Galop falan bir şey yapma kısa işlerle hazırla 10 yaşına gelmiş bu safkanı sık koşarak medet um. Bu hali ile bile  bunları geçer derseniz bir şey demem ama bu yaşa gelmiş safkanlar geç form tutar bir anda formları geri düştüğünde kötü yarışlar yaparlar. Günün ganyanı oynamanızı bu apranti ile risk almanızı tavsiye etmem.

2.KOŞU:  Alın size bir tane daha kazanıyorken posasına kadar sömürelim olayı daha. Arap olsa bir şey demezdim ama İngiliz atı en son Adana'da Secret Son'da olduğu gibi çok sık koşunca her türlü kötü sonuca açık oluyor. ANKARALI (1) ilk yarışını Nisan ayı son günü kazandı, arkasından 19 Mayıs, 2 Haziran ve 14 Haziran'da birincilik sırasında kendine yer buldu. Son yarışında 1200 çimde 1.11.03 yaptı. Bugün geçilecekse bu sık koşması yüzünden geçilecek ve son yarışında iki boy gerisinde yarışı bitiren SPEEDY GUNNEE (5) ile çekişecek.

3.KOŞU: 
Altılının ilk ayağında 2 yaşlı İnglizler Maiden koşuda start alıyorlar. Ahmet Çelik ile start alan FRODO BAGGINS (2) yapmış olduğu kum yarışındaki üçüncülüğü ile ön planda. Rakiplerinin kum yarış performansları olmadığı için orijin veya galop çalışmalarına bakıp nasıl koşacağını tahmin etmemiz gerekiyor. Ayhan Kurşun ile start alan SELLY (8) ve uzun zamandır ortalıkta olmayan Nurettin Şen'li MY COST (4) ilk rakipler. Sabah Ankara'da AYRTON (1) duydum ama onu yazarsan Akın Sözen'li MY İNCİ (7) ve iyi koşabilecek BRIGITTE (5) de yazmamız lazım.

4.KOŞU: 
BİNDALINGÜLÜ (1) Ahmet Çelik'le katıldığı koşuda zağmasını kırmış derecesiz bitirmişti arkasından Akın Sözen ile çok yakın ara bir beşincilik yaptı şimdi de kumda bu koşuya deklare edildi. At formdayken, yarış bulmuşken, sıkda olsa koşalım kazanalım diyorlar ama işi o kadar kolay olmayacak. YAVUZHATUN (9) bu yarışa hazırlanan başka bir koşuya kaydolmadan hedef yapan bir isim. Bugün Gözlük taktılar idmanlarında gözlükle çok iyi işler çıkartınca yarışta da deniyorlar. Bence bu ikiliden Yavuzhatun bir tık önde ama tek olmaz ikisini beraber değerlendirmek lazım.   

5.KOŞU:
Gündüzeli eküriisnin safkanı DEMİR PENÇE (3) kazandığı tek kum yarışından sonra  6 yarıştır iyi koşuyor ama birincilik alamıyor. Uzun kısa çim kum nerdeyse her pistte denediler taktiksel değişiklik yapalım dediler ama tam istedikleri gibi bir türlü olmadı. Bugün KIZILYILMAZ (4), DIRTY (2) ve DEMBABA (5) sert rakipleri bu dörtlü dışında tuttuğunzu varsa ilave edin.

6.KOŞU: 
60 kiloluk sıkletine rağmen STORM GIRL (1) kazanır düşüncesindeyim. Selim ilk yarışında bu safkanın ekürisi İmkansızım'a binmişti bu sefer bu safkanı tercihlediler apranti ile kilo düşümü istemediler her zaman binen Onur Atmaca'yı bindirmediler kaybederse bu yüzden kaybedecek yoksa safkanın genel durumu bu grubu geçmeye yeter görünüyor. Ben yedilide tek düşündüm ama altılıda bu safkanı yıkıp cazip sonuç aradım.

7.KOŞU: 
DAŞTANBEY (6) in çok iyi koşacağı yönünde bilgilerim var. Günün cazip isimlerinden biri olabilir ULAKÇI (3) ve ekürisi çok büyük favori durumundalar gelirse cazip olur.

8.KOŞU:  ORADINARIO (1) yakın takip ettiği koşuda Baybaşkan'a geçildi ikinci kaldı ama bence en az kazanan kadar iyi koşmuştu. Bugün bu rakipleri kolaylıkla çekebileceğini düşünüyorum. Ben son ayak bu safkana kuponumu getirip son yarışında olduğu gibi yine tek yazdım.

ANKARA ALTILIM:
1.AYAK:  2.8.4.1.7.5
2.AYAK:  9.1
3.AYAK:  3.4.2.5
4.AYAK:  1.2.4.3 - - 5.6.7
5.AYAK:  6.3 
- - - 1.2.4.7
6.AYAK:  1-Oradinario

ANKARA YEDİLİM:
1.AYAK:  1.5
2.AYAK:  2.8.4.1.7.5
3.AYAK:  9.1
4.AYAK:  3.4.2.5
5.AYAK:  1-Storm Girl
6.AYAK:  6.3
7.AYAK:  1-Oradinario

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments