09.09.2016 CUMA İSTANBUL TAHMİNLERİ ( 1. ve 2.ALTILI TUTTU - 1.420 TL )

Herkese Merhaba;

Önümüzdeki hafta Bayram haftası ve ben şehir dışında, Çanakkale'de olacağım. Bu yüzden Bayram haftası kapanacak üyelikler için sizlere her gün destek verme şansım olmayacak. Üyelik bitiş tarihleriniz üst menüdeki HESABIM linkinden görülebiliyor.

Bayram süresi içerisinde üyelikleri biten üyelerimiz Cumartesi dahil uzatmalarını yaparlarsa aktifleştirmekte sorun yaşayabiliriz. Bayram içinde üyeliğim bitti üyeliğimi uzatırmısın diyenlere her zaman destek veremeyebilirim şimdiden söyleyeyim. Üyelik Bayram'da bitti üç gün uzatmamızı yapmadı diye arkamdan konuşmayın.

Fazla sürprizin olmayacağı bir yarış günü olarak gördüğüm Cuma İstanbul yarışları için düşüncelerim herkese ufaktan bir bayram harçlığı dağıtılacağı yönünde. Bayram harçlığından bir parça almak için şu atları tek yazabilirsiniz.

TETİNA: Maiden de kalması uzamış çıkmakta çok geç kalmış bri isim olan Tetina bu sene koştuğu 6 yarışta 3 ikincilik 2 üçüncülük alarak gayet etkili bir performans gösterdi ama kazanmayı bir türlü başaramadı. Son koşusunda bugünde yarışacağı en büyük rakibi durumundaki Şengönül arkası üçüncü olan safkan 56 gün ara verdi ve iyi hazırlandığı bu koşuda çok şanslı durumda. Şengönül'ünde iki tane Karataş'la Maiden ikinciliğinden sonra Kısa Vade'de denenmesi ve başarısız olması, arkasından son yarışında at geçmemesi hep Tetina için olumlu haberler. O yüzden  dilerseniz Tetina tek yazın, olmaz yıkıcam derseniz şablondaki 4 ismi beraber kullanın.

EDINBURGH: Hayatının ilk yarışında oldukça etkili koşan ve kazanan safkan için bugünde kazanır seriye devem eder diyorum. 1100 metre sentetik pistte katıldığı yarışında Furkan Yüksel ile 1.06.26 yaparak kazanırken çok beğendiğim ve süratine hayran kaldığım safkan aynı kardeşi My Dear Son gibi koşuyor. Galoplarını dahi Furkan bırakmıyor hepsine gidiyor ve safkanla özel ilgileniyor ki bugün de çıkar liderliği alır kimseyi yanına sokmaz biraz daha geliştirdiği formu ile kazanır diyorum. Yarışta birde ekürisi var onunda durumu iyi onunda ikinci olma şansı var oyun oynuyorsanız unutmayın.

YÜKSEK UÇUŞ: Kurtel ekürisinin Maidende kalan taylarından biri bu tay ama kalite olarak, kan hattı olarak çok attan üstün. Fermantay'ın, Azatkuşu'nun Ana Baba bir kardeşi olan bu safkan ilk yarışında sentetik pistte bariyer dibinde koşuya başlamış yarış boyunca bariyer dibinde kalmış, oradan çıkamamış ve sonlara doğru Ahmet Çelik enseye basınca 1.65 ganyanla favori olarak katıldığı koşudan 7. ayrılmıştı. Safkan arkasından çime çıktı ve Taşova'nın kazandığı koşuda Akın Sözen idaresinde yine bariyer dibinde kalmış olması ve ne hikmetse yine aralardan çıkamamış olmasına rağmen mücadeleden düşmedi. Çimde dah aiyi koşacağını o yarışta gösterdi ve yakın ara bri beşincilik elde etti. Bu sefer biraz daha hazır gireceği koşuda iyice öne yakın yarışı sürdüreceğini belki de kaçacağını düşünüyorum. Dişi rakiplerin içinde öyle pek ahım şahım bir rakip yok ama kötü koşarsa diye gözüme batanları da büyük şablona ekledim.

TEMİZKAAN: Bu yarışların Çarşamba sabahı deklarelerini kontrol ediyordum daha çok erken saatte Karataş bu safkana deklare olmuştu. Hedef yapıldığı iyi hazırlanıldığı ve koşunun uygunluğu konusunda Halis'le de anlaşıldığı belliydi ki önceden söz kesilmiş kağıt alınmıştı. Bu sene start aldığı 14 koşuda 1 kere kazanabilmiş olmasın arağmen 6 kere de tabela içinde yer bulan Temizkaan kazandığı son koşu ile oldukça dikkat çekmişti. 17 Ağustos'ta 1400 çimde Uçankral önünde kazanırken sonlara kadar oldukça sabırlı beklemiş yerini yi ayarlayıp sprinte kalktığında da aralardan çıkıp kimseyle uğraşmadan transit koşuya hakim olmuştu. Selim'in o binişinin aynısını bugün Karataş'ta yapacak 200 metre yapacağı yarış ile gruba hakim olacak kazanacak görüşündeyim. Bu grubun daha da uygun olduğunu düşünüyorum...

İSTANBUL 1.ALTILIM
1.AYAK:  7 --  5.6.4

2.AYAK:  3-EDINBURGH
3.AYAK:  1.4.8
4.AYAK:
 3.8.2.4.9.1
5.AYAK:  12.5.7.1.4
6.AYAK:  5.9.4.3.1.2

İSTANBUL 2.ALTILIM
1.AYAK:  3.8.2.4.9.1

2.AYAK:  12.5.7.1.4
3.AYAK:  5.9.4.3.1.2 
4.AYAK:
 4.5.1
5.AYAK:  8 - - - 7.6.2.1
6.AYAK:  6-TEMİZKAAN

İSTANBUL YEDİLİM
1.AYAK:  1.4.8 

2.AYAK:  3.8.2.4.9.1
3.AYAK:  12.5.7.1.4
4.AYAK:
 5.9.4.3.1.2 
5.AYAK:  4.5.1
6.AYAK:  8-YÜKSEK UÇUŞ

7.AYAK:
 6-TEMİZKAAN

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments