28.09.2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL TAHMİNLERİM ( 7'Lİ GNY + 2.ALTILI TUTTU - 902 TL)

28.09.2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL

Diyarbakır ve Elazığ yarışlarına yalnızca oradan aldığımız bilgilerle kuponlar yapıyorum. O yüzden yarışa yakın saatlerde Elazığ tahminleri siteye eklenmiş olacak. İstanbul içinde geceden tahminlerimi yazdım, sizlerle paylaşıyorum fakat yarışa doğru değişiklikler olabilir son halini vermedim, 16:45'te ilk koşu saat 16:00 da son haline lütfen bakın, sahadan alacağım bilgiler neticesi  değişiklikler olabilir.

1.KOŞU: 3 yaşlı Arapların Şartlı 1 koşusunu Kurtel ekürilerinin kazanacağını düşünüyorum. İstanbul iç pistinde çalışmalarını yapan UMURŞAH (7) kadar Ankara'dan gelen GÜRSU (3) da oldukça iyi durumda. Zaten bu yarışı hangisi kazanırsa bugün kazanamayan bir sonraki koşusunu nerde koşarsa Maiden den çıkar diye düşünüyorum. Bugün ekürilerden birini tek yazalım altılıya öyle başlayalım. Benim tavsiyem Günün Ganyanı'na bakın eküriler mantıklıysa biraz bir şeyler alın. Halis'in bindiği ULUĞBEY (6) ekürilerin rakibidir, Baldar'ın kardeşidir ve hazır olmadan koşmamışlar galoplarıda iyi oluyor çok düzenli çalışıyor. İlk ayak favori dışarı oynamayalım diyenler yazsın.

2.KOŞU: HEIWA IWA (3) kısa mesafelerde oldukça başarılı ve son yarışında da bunu gösterdi. 1000 metre de bence kendini bulduğunu belli etti, beşinci olmasına rağmen koştuğu grubun bugünkü rakiplerle alakası yoktu. Bence bu safkanın yanına bazı atları rakip önermişler ama kuponlarda yıkmanın mantığı yok, yalnızca kupon büyür, başka bir şey olmaz, tek yazmak en mantıklısı.

3.KOŞU: Dernek Koşusunda SERHANTAY (4) favoriliği hakkediyor ama SEMEND (3) te AĞRI KESİCİ (1)'de çok ciddi rakipler. AMANKAYA (5) ile GÖZYAŞI GECESİ (6) de ihmale gelmeyecek isimler.

1.AYAK: GÖKKALE (2) Ankara'da hazırlandı İstanbul'a geldi kalitesi malum ama verdiği arada öyle çok ahım şahım galobu yok. Bu yüzden her ne kadar favori olsa da ben bu ayağı dolduracağım. Önde kaçıp gidecek PALADAYI (6) bu tip mesafeleri çok iyi koşar var ve Özcan'la da anlaşır. ASLANSÜTÜ (8) iyi koşuyor istikrarlı koşuyor kazandığı yarışı tekrarlayabilir. Galopları da iyi mutlaka kuponda olsun.  BİLGEKURT (9) 5 gün önce Halsi Karataş ile hayal kırklığıydı ama bu sefer geri plandayken kazanma ihtimali var. DELİDUMRUL (10) dan korkuyorum, bir türlü birinciliğe kendini atamıyor ama  bu sefer kazanabilir dikkatli olmak lazım. PAMUKNİNE (4), YEDİKARANFİL (7) ve KIZILHAN (3) sürprizlerim.

2.AYAK: Yamak 1 yarışında ADABEYİ (3) ile GÜRMANAĞA (1) ön plana çıkan isimler olsalar da AVŞAR GIRL (5), BONCUK (2) ve ATEN GOLD (4) yazmadan ben kupon yapmayacağım. Bu beşlinin dışında bir türlü bekleneni veremeyen DONTLOOSEDCONTROL (8) ile ne zaman nasıl koşacaklarını kestiremediğim ÇALIŞKAN (9), TALLSHIP (11), SADO BU SADO (10) ilavesi yapılabilir.

3.AYAK: DENİZCANIM (1) bugüne kadar 4 yarış yaptı hepsinde Özcan bindi ve ilk ikiden düşmezken 3 kere ilk sırada koşuları bitirdi. İlkkaan 'ın Anneden kardeşi ve yapı itibarı ile Dişi olmasına rağmen narin bir yapıya sahip değil. Vur sırtına yükü götürsün öyle sağlam ve yürekli bir tay. Yalnı zben bu koşuda tek bir rakibi olduğunu düşünüyorum. 10 koşuda 9 kere ilk üçte yer alırken 2 kere birinci olabilen yani bir bakıma zor kazanan GÜLAN BİNDA (3) nın kendini fazla sıkmadan yaptığı işlerinin ardından bugün büyük favori Denizcanım'ı geçebileceğini düşünüyorum.

4.AYAK: Tay Deneme galibi COPPERFIELD (3) ve arkasına sıralanan FINESSE (4) ile GAZIBORA KHAN (5) arasında bir yarış gibi görünüyor. Tay Deneme Koşusunda Finesse ve Gazibora Khan önde kaçan rakiplerini kovalamakta gecikmiş Copperfield aldığı avantajla koşuyu kazanmıştı. Aralardan çıkmak ve sprinte kalkmak o yarışta zor olmuştu ama bugün Copperfield öyle önde boş kalmaz, istediği tempoyu yakalayamaz. Kazandığı yarışın ardından bu yarışı hedefleyip 6 tane galop yapan ALLA TURCA (1) ise sürprizde düşünülmeli.

5.AYAK: tay yarışları ne her ne kadar ilk defa koşacak tayları tahmin etmek adına zor olsa da bu yarış üç isim rakiplerinin önünde gözüküyorlar. Uçanbey ve Uçan'ın kardeşi olan UÇANŞAH (6) kendinden bir yaş büyük kardeşi Uçankral kendini yeni yeni buluyor olsa da ilk yarışını kazanabilecek durumda. Tam hazır olmadan koşmadılar bu tayı ve bugün ilk yarış ilk birincilik diyorlar. Rakip olarak yine araştırmalarımda iki isim ön plana çıktı. Son galobunda çok dikkat çekmiş ASARCIKLI (1) ile uun uzun galoplar yapan piişkin ve hazır görünen BARBUT (2) yazdıkmı bence bu koşuyu geçeriz. 

6.AYAK: Son yarışlarını beraber koşup 2 3. olan iki isim bugün benim sıralamada ilk iki sırada yer aldılar ve ben bu koşuyu bu ikili ile geçtim diğerlerini biraz geri plana bıraktım. Özellikle CANKURTBEY (7) üçüncü kaldığı 10 gün önceki yarışına göre dah aiyi durumda ve GEZEGEN (8) i bu sefer geçebilecek formda. Ben bu ikiliyi ayıramadım biri olmazsa diğeri kazanacak düşüncesindeyim. 

İSTANBUL 1.ALTILIM
1.AYAK: 3-GÜRSU   - - - 6

2.AYAK: 3-HEIWA IWA
3.AYAK: 4.3.1    
4.AYAK: 2.6.8.9.10   

5.AYAK: 3.1.5.2.4.8
6.AYAK: 1.3

İSTANBUL 2.ALTILIM
1.AYAK: 2.6.8.9.10  
2.AYAK: 3.1.5.2.4.8

3
.AYAK: 1.3

4.AYAK: 3.4.5      
5.AYAK: 6.2.1
6.AYAK:
7.8             

İSTANBUL YEDİLİM
1.AYAK:
4.3.1
2.AYAK: 2.6.8.9.10
3.AYAK: 3.1.5.2.4.8
4.AYAK:
1.3
5.AYAK:
3.4.5
6.AYAK: 6.2.1

7
.AYAK: 7.8

HERKESE BOL ŞANSLAR

.

You have no rights to post comments