02.10.2016 PAZAR İZMİR TAHMİNLERİ ( 1.6'LI+2 x 2.6'LI+2 x 7'Lİ TUTTU - 752 TL )

02.10.2016 PAZAR İZMİR

İzmir ikinci kez devire gidecek gibi görünüyor. Bu program her türlü sonuca açık ve  ne zaman en olacağı hiç beli değil. Risk alarak iki altılıya iki kupon oluşturdum. Devirlidir herkese ikramiye yeter gücünüzü birleştirin ortak olarak oynayabileceğiniz dostlarınız varsa onlarla beraber kuponlar oluşturun.

1.KOŞU: Bu Maiden koşuda İlk yarışını kazanmak için sahada olacak 14 safkan var. Kazanabilecek performansa sahip gördüğüm kadarı ile bunların yarısı kadar en az 7 safkan mevcut. Pesen'in kardeşi olan ve dördüncülük serisi ile dikkat çeken KANLIKAYA (4) bugün ilk şanslı at. Şansına 4 numara denk gelmiş uğurlu rakkamıysa belli olmaz bir bakarsınız kazanabilir. Mehmet Kaya'nın VAKANA (7) ya binmesi önemli ama safkanın 1 kulvardan çıkacak olması işini zorlaştırıyor. Bu kalabalıkta içeri gir bekle çıkışta da biraz tereddüt yaşarsan en geri de kalma durumu işini iyice zorlaştırabilir. Bu ikiliden sonra son kum yarışını dikkate almadığım YAPRAKKIZ (14) dan iyi bir yarış beklediğimi söyleyeyim. ŞANLIGÜL (13) Sinan Özen ile dördüncü isim olsun, geriside şablonda mevcut dilerseniz değerlendirin. .

2.KOŞU: Son yarışlarında Barış Kurdu ile çok başarılı performanslar gösteren TAHİRE (2) ve kendi atına binecek Mehmet Kaya'nın olumlu performansı ile ŞAHİNTEPESİ (1) arasında geçecek bir koşu olarak görünüyor. ben bu ikiliyi birbirinden ayıramadım. Kilolar belki biraz ağır ama iki usta jokey bu handikapı aşabilirler.

3.KOŞU: Normal şartlarda 2-3-5-6 numaralar ekür olarak bu koşuya katılmaları gereken isimler. Aynı ahırdalar aynı ekip bakıyor ama at çokluğundan, ahır bulma zorluğundan ayrı isimlere koşuyorlar. Bu zor programda birde böyle şifreler çözmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar gösterdiği performansı dikkate alındığında PATRONİÇE (1) bu yarışı kazanır gibi görünüyor. Daha kısa mesafelerde elde ettiği başarıları ve 1900 metrede kazanmışlığı bu rakipleri geçmeye yeterli görünen safkan ilk altılının ve yedilinin teki olmayı hakkediyor. Eküriler birbirini kollar taktiksel olarak bir farklılık yaparlarsa onu bilemem ama görünen o ki Patroniçe normal koşusunu yaparsa kazanacaktır.

4.KOŞU: Bu Maiden koşudaHayatının ilk yarışında çimde üçüncü olduktan sonra kumda üç yarış koşan, bunları hep tabela içinde kendine yer bularak tamamlayan ve bugünde eküri koşacak ama pek ekürisinden destek alamayacakmış gibi görünen NESLİMEHİR (11) çok şanslı görünüyor. Safkan koşudaki tek Kaizbert yavrusu ve risk alınıp tek bile düşünülebilecek durumda. İki yarış yapıp dikkat çektikten sonra bir ay kadar koşmayan ama bu arada oldukça iyi işler gerçekleştiren FESLEĞEN (9) bu safkanın ilk rakibi olur. VİÇE (13) çok ters bir koşu yapmış Onur Öz ile ikinci olurken Kaftan'a yarım boyla geçilmişti. Bugün bu safkanda iddialı olacak. HAKEDEN (10) ve USLUKIZ (12) bu koşudaki çok sürpriz isimler olabilirler.

5.KOŞU: Son yarışlarını at başı bitiren isimlerden WILLINSTON (5) o gün 5 boy startta kalmış ASLAN LUAN (3) la fotoda ayrılamamış ikiside birinci sayılmıştı. Aslan Luan o yarışa göre biraz daha hafif koşacak olması ile ön plana alınabilir ama o koşunun yedincisi CANIS MAJORIS (10) bu sefer çok uygun kilo ile koşacak ve bence yarışa ciddi şekilde saldıracak. CANŞEN (4), GÖLCÜKLÜ (7) ve GHIMGHICHE (9) benim bu üçlüden sonra değerlendireceğim isimler olacaklar.  

6.KOŞU: İlk altılının son ayağına da çok at yazmak lazım ama kurgu büyüdüğü için kısaltarak gittiğim için makul sayıda at yazabiliyorum. Bu koşuya İzmir'in sevilen simalarından, hipodrom içinde büfesi de olan İlker'in safkanı ESİNHAN (9) başta yazıyorum. Çim bekliyor çim koşuyor ama son yarışlarında safkan yeterli forma sahip olmasına rağmen bir türlü bekleneni veremiyor. Barış Kurdu bindirdiler apranti hatalarından bıktılar bu sefer oldukça iddialılar. Bu safkana Yukarıdaki isimler SADIKAĞA (1), UNCLE (2), SOPHISTICATED (4) ve POTOMYA (3) rakip olur diye düşünüyorum.  

7.KOŞU: Açık 2 Kayı koşusunda EL ASESINO (2) her ne kadar favori verilmiş olsa da koşunun bu safkan için çok kolay olmayacağını düşünüyorum. Özellikle bu pistte hazırlanıp İstanbul ve Ankara'ya gidip koştuğu Grup yarışlarda başarısız olsa da HEYAMOLA (3) dan çok etkili bir performans bekliyorum. Son yarışında El Asasino'ya baş burun geçilen KARADAMAR (5) bugün rövanşı alabilecek durumda olup ben mutlaka kuponuma yazacağım. Bu üçlü bence ufak kuponlara yeterli ama yeriniz varsa şablondaki ilaveleri yapın.

8.KOŞU: Bugün koşulacak Maiden koşularda en dikkat çeken  iki isim olarak BARSKAN (4) ve İREMBEYİ (6) görünüyor. Haberkan ve Tulbarkan gibi hep iyi yavrular vermiş bir Annenin yavrusu olan safkan Barskan ile süratli stile sahip İrembeyinin aynı koşuya düşmesi ise tamamen şanssızlık. Mecburen ikisini beraber yazıp geçtim.     

9.KOŞU: Geldik son ayağa ve en kalabalık yarışa... Kadir Tokaçoğlu ile yapmış olduğu son yarışını baz alarak ben COUNT ON YOU (4)  TEK olarak düşündüm. Safkan O günde son koşuda 1900 metrede koşmuştu. Viraja girerken koşuyu kazanan Şekeryıldızı liderliği almış, Tokaçoğlu öne gelmekte gecikmiş, rakibine avansı vermiş sonlarda ne kadar gayret göstersede  yakalamayı başaramamıştı. Dışına gelen Altınbeşik ile yaptığı ikincilik mücadelesi gösterdiği dirençte çok iyiydi ve bugün Mustafa Çiçek erken öne gelir yarışı kabulenir ve ataklarında geç kalmazsa bence sonradan gelen rakiplerine direnip kazanacaktır.

İZMİR 1.ALTILIM
1.AYAK: 4.7.14.13

2.AYAK: 2.1
3.AYAK: 1-PATRONİÇE
4.AYAK: 11.9.13   
5.AYAK: 5.3.10      - - - 4.7.9
6.AYAK: 9.1.2.4.3

İZMİR 2.ALTILIM
1.AYAK:
11.9.13    - - - 10.12
2.AYAK:
5.3.10      - - - 4.7.9
3.AYAK: 9.1.2.4.3  - - - 13.14
4.AYAK: 2.3.5         - - - 6.7.9
5.AYAK: 4.6
6.AYAK: 4-COUNT ON YOU

İZMİR YEDİLİM
1.AYAK:
1-PATRONİÇE
2.AYAK:
11.9.13    - - - 10.12
3.AYAK:
5.3.10 - - - 4.7.9
4.AYAK: 9.1.2.4.3  - - - 13.14
5.AYAK: 2.3.5         - - - 6.7.9
6.AYAK: 4.6
7.AYAK: 4-COUNT ON YOU

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments