08.11.2016 SALI KOCAELİ TAHMİNLERİM (6'LI TUTTU : 188 TL)

08.11.2016 SALI KOCAELİ

Biliyorsunuz pek Kocaeli oynamam yazmam ama iş başa düşecek belli olunca, son 1 aydır Kocaeli yarışlarını takip edip, not tutmaya başlamıştım.  O yüzden bugüne biraz hazırlıklıydım bakalım neler olacak beraber göreceğiz.

1.Koşuda'ki FAYTONLU AYŞE (4) 25 Ekim yarışından notlara takılmış sondaki atakları beğenilmiş bir isim. Altılı içine bilerek almamışlar işimiz zorlaştırmak istemişler ama bu koşuda çifte var ikinci koşudaki ALTINADIM (1) veya PENGUEN (4) ile çiftesi denenebilir. Ben yedili ganyan ayağında bu ikili dışına çıkmasının da çok zor olduğunu düşünüyorum. .

1.Ayak: Zor bir yarışlar başlayan altılıda ilk ayakta yatmak istemiyorum. Ben biraz kalabalık tuttum geniş davrandım ama şablonumda yazdığım isimleride ikiye ayırdım. Bakın içlerinden seçin kurgunuzda sıralamaları dikkate almaya çalışın.

2.Ayak: EL MIRADOR (2) uzun mesafedeki son yarışını çok kolay şekilde kazanmıştı. Dün Ankara'da oynadığımız Hercules'i de o koşuda geçmişti. Bugün mesafe kısaldı ne yapar diye düşünenler için bu safkanın zaten hep bu tip orta mesafelerde kazandığını uzunda ilk kez geçen yarış birinci olduğunu söyleyebilirim. Normal mesafesine dönüyor olması bence safkanın şansını biraz daha yükseltiyor.  O gün gördüğüm at bugünde kazanır diyor kuponuma alternatif tek olarak  yazıyorum. Aslında yarıştaki tek rakibi olarak ta Ankara bayan binici koşsuunu çok etkili bir sprintle kazanan ZAPPA (7) olarak görüyorum. Yer varsa bu iki ismi beraber düşünün.

3.Ayak: EMBİRHAN (2) Tutumlu ekürisine bugüne kadar bir çok iyi yarış yaptı ilgililerini mutlu etti. 1200 metrede 11 yarışta 8 kere kazandı 1200-1300-1400 metrelerde 30 yarış koştu bunların 17 tanesini kazandı. Kocaeli pistinde 4 yarış koştu bunların 3 tanesini biirinci bitirdi kazanırken mesafeler 1200 ve 1400 dü. Grubunda Kısa mesafeli yarışların en başarılılarından biri ve bugünde bugüne kadar 14 kere yarış kazandığı jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile beraber bugün yarışa katılacak. Bu kadar olumlu bilgi ve istatistik varken  tek kötü taraf son yarışı. O yarışıda seyrettim Bildenhan kendisini rahat bırakmamış ve uzun aradan sonra dinçlikle ikinci olduktan sonra öyle bir kötü koşuyu buna bağlıyorum. Ben rakiplerinde pek umutta görmediğim için bugün bu safkanı tek olarak kuponuma yazıyorum. 

4.Ayak: Çıkan safkanların olabileceği Maiden koşuda yukarıdan aşağı ilk dört isim bende favori sıralamasından da numara sıralarına göre dizildiler. AYŞAMİŞ (1) favori olarak bende çıktı ama DİLERCAN (2), DİŞİ SAVA (3) ve DOĞANLI (4) yazıp bu koşuyu dört isimle geçeceğim.

5.Ayak:  Benim favorim verdiği aradan sonra gördüğü yarışlarla kendini bulan ve düzenli çalışıp formunu iyice yükselten HAŞMET (3) olacak. Son üçüncülükleri ile takip listeme giren TAMERCAN (5) her ne kadar ciddi rakip durumundaysa da TEREX (4) çok kuvvetli bir isim ve 1900 metre üzeri yarış kazanmışlığı olmasa da yarışı biraz kısaltabilirse en iyi koşacaklardan biri. KARAŞİMŞEK (6) in start çıkışı bayağı geriye düşüp sonradan toparlanarak gelip kazandığı koşu ise oldukça etkileyici. O koşudan sonra 20 metre startta kalıp çok geri geldiği bir yarış daha var  ama bugün az kalırsa diyerek kuponumda yer vermek istiyorum. Son olarak ta HERO ADMIRAL (1) kazanma ihtimali olan bir isim. Bu beşli yeterli gelecektir.    

6.Ayak:   Son ayakta da ilk ayakta olduğu gibi işin içinden pek çıkamadım. Yedi isim bende ayrımsız şanslı gözüküyor. Ama MOLUHAN (10) ve BABAESKİ (2) siz yapmayın diye özellikle onları başa taşıdım bu ikiliyi kuponunuza yazın artık gerisi nasıl canınız çekiyor kupon kurgunuz müsade ediyorsa doldurun..

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 2.1.3.5.7        - - - 8.4.6
2.AYAK: 2-EL MIRADOR
- - 7
3.AYAK: 2-EMBİRHAN
4
.AYAK: 1.2.3.4
5.AYAK: 3.5.4.6.1
6.AYAK: 10.2.1.3.5.4.6

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments