18.11.2016 CUMA BURSA TAHMİNLERİM (4 FAVORİ İLE 6'LI TUTTU) (2)

18.11.2016 CUMA BURSA

1.Ayak: Pek mesafe ayırt etmeyen EL MİRADOR (6) un son iki yarışı çok iyi ama ZAPPA (8) Ankara'da kazanıp sonrasında Kocaeli'de dördüncü olduğu yarışından beri benim nerede koşacak diye beklediğim bir isim. SADIKAĞA (1) bu ikiliden sonra şanslı görünüyor ama her kuponda mutlaka olmalı. SPORTING (4) ile GÖZÜM KALDI (2) sağlam kuponların isimleri olsun..

2.Ayak: Koşan 8 safkan içerisinde Hediyehanım harici hepsinin gelir olduğunu düşünüyorum. Özellikle BURAKŞAH (6) ve TEPE (7) benim öne çıkardığım isimler ama HONG KONG (1) ile ATİKKIZ (2) her kuponda olmalılar. KAVAKLI (4), KOLBASTI (5) ve TUNCAGÜN (3) geniş kuponlarda düşünülsün.

3.Ayak: 3 Yaşlı İngilizlerin Şartlı 5 koşusunda AYZA (4) başta düşünüyorum. İzmir'de koştuğu yarışında beklenen veremedi ama bu yarış Dil Bağı takıldı ve mesafe kendisi için dah auygun pist belki handikap ama safkan iyi durumda. HARPUTLU (1) kısa da da uzun da da iyi koşuyor bu pisti sevyor ilk rakibi olacak. Bursa pistini seven ve hayatının ilk üç yarışında bir tanede Açık yarışı bu pistte kazanan WAR LEGEND (3)üçüncü şanslı isimdir. Bu grupta başarılı olabilecek MUSYUS (5), PERFECT YILDIZ (2) ile RED LEBEL (6) geniş kuponlarda değerlendirilibilecek diğer şanslı isimler olarak görüyorum. .

4.Ayak: EMBİRHAN (2) bugünün en kolay teki yazılacak ismi gibi görünüyor. Malum Kocaeli pistindeki son yarışı uzak kazanmış kazanırken de kaçan Gölkızı'nı atlattıktan sonra farkı giderek açmıştı. İLİLGE (1) son yarışında İstanbul'da Thor'u geçmiş geçerkende gayet iyi bir mücadele ortaya koymuştu. Ben bugün Embirhan'ın yapacağı en ufak bir hatayı bu safkanın değerlendirebileceği düşüncesindeyim. Bu ikili normal kuponlar ayeterli gelebilir ama Son ayağı tek yazacağım için bu ayakta geniş kuponda sürpriz aradım ben diğer iki ismide yazdım ALMAATA (3) ve SARPBEY (4) ilavesi ile biraz maceraya kaçtım..

5.Ayak: ERŞEN (2) Dişi safkanlara ait bu maiden yarışta büyük favori durumunda. Yalnız totosuna bakıp kupona tek yazarsak yanılabiliriz. Safkanın çim performansı iyi olmasına rağmen kumda o kadar başarılı olacağını söyleyemiyorum. Tek kum koşusunu Kocaeli pistind eyapan safkan 5 atta 3. olmuş ve birincinin 2 saniyeye yakın gerisinde bitirmiş. Bu safkanın Annesi Ribella'nın kardeşi olduğu için  her ne kadar Royal Abjar torunu olsa da bu yüzden kumu eksikte koşabilir. İlk iki koşusunda varlik gösteremedikten sonra İzmir'deki son kum yarışında süratli başladığı koşuda sonlara kadar mücadeleden kopmayan NYMPHADORA (5) bence çok ciddi şekilde bu koşuda şanslıdır. Aynı şekilde kaçarsa bitirip kazanabilir. Çİmde ve kumda kooştuğu 11 koşuda 6 kere tabela içinde yer bulan kumda 4 koşuda 2 kere tabela yapan  SPHYNIX (7) se bugün kilo avantajı elde etti. Bu vasat isimler arasında bu elde ettiği 4 kiloluk avantajla kendini biriciliğe atabilir. 

6.Ayak:  Son iki koşusunda starttan biraz eksik çıkmasına  rağmen BERATBEY (4) tek yazacağım. Safkan Ankara'da son iki yarışında startta oyalanınca hemen bu yarışta tercihli start istediler. Başka da tercihli isteyen olmayınca, en dış kulvara düştü ve girdiği gibi çıkması bir olacak. Bence oyalanmadan doğru düzgün yarışa başlayacak. Son kazandığı koşuda startta kalmasına rağmen yerini iyi alması yolunu bulup saldırarak gelmesi ve kazanması oldukça iyiydi. Zaten safkanın istatistiklerine de bakarsanız 1200 metrede 5 koşu yaptığını bunların 4 tanesinde tabelada kendine yer bulduğunu 1 tane kazandığını görüyoruz. Özcan Yıldırım ile katıldığı son yarışında da beraber birinciliğe uzanmışlardı. Görünen o ki 3 yaşlıların Kısa Vade 6 İznik koşusu Beratbey için güzel sonuçlanacak. Umarım safkan kazanır bizim içinde altılıyı güzel sonuçlandırır.

BURSA ALTILIM
1.AYAK: 6.8.1
2.AYAK: 6.7.1.2

3.AYAK: 4.1.3.5.2.6 
4.AYAK:2.1
5.AYAK: 2.5.7
6.AYAK: 4-BERATBEY

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments