20.11.2016 PAZAR İZMİR TAHMİNLERİ (6'LI TUTTU: 2.376 TL)

20.11.2016 PAZAR İZMİR 6'lı TUTTU : 2.376 TL

1.Ayak: İlk ayakta, Kısa Vade 7 Bornova Koşusunda çok sürpriz olabileceğini altılıların ilk ayaktan sekteye uğrayabileceğini düşünüyorum. Çok kalabalık tutup hiç at azaltamayacağım çok atın şansının olduğu bir koşu olarak bakıyorum.

2.Ayak: Günün ikinci ayağında bir alternatif tek adayım var. Uzun mesafe çimde kazandığı yarışın ardından kum pistte 4. lük alan ve idman pistinde çok etkili çalışmalar yapıp saatçi dostlarında gözüne giren BAYKETENCİ (11) son yarışını kazanamamıştı ama bu sefer Mustafa Çiçek ile bence oldukça etkili olacaktır. O yarışta geçildiği ESRARDEDE (13) zamanında en yüksek bedelle satın alınan taydı yeni yeni hakkını vermeye başladı ve Tarkan'ın KIZILHAN (4) ile birlikte Bayketenci'nin en büyük rakibi olurlar.

3.Ayak: Üçüncü ayakta tekim INDIGO (3) koşuyor. KAdir Tokaçoğlu ile Maidene veda eden safkan o gün çok ara kapamış startat kaybettği avantajı sonlarda yaptığı harika ataklar ile telafi ederken çok beğenimi kazanmıştı. Daha spnra iki yarış aprantilerle mücadele eden safkan o kadar etkisiz kaldıki üstünde dilinden anlayan bir olmayınca başarısız olduğunu gösterdi. İdmanlarında çok iyi işler yapıyor ve bugün dilinden anlayan sonlara kadar mücadeleden kopmayacak bir Kadir Tokaçoğlu nu üstünde buldu bu sefer iki yarıştır yapamadığını yapacak ve kazanacaktır.

4.Ayak:  ASLANKAYA (2) son iki yarışında aldığı ikinciliklerin ardından bugün birinciliğe çok yakın. Safkan önde kaçıyor son metrelere kadar geliyor ama sonlarda bir rakibi çıkıyor bu safkanı atlatıyor. Bugün bakıyorum sonradan gelecek değilde önde gidecek rakibi var. Son yarışında ikinci olurken kaçan ve son metrelere kadar direnen, mücadeleyi hiç bırakmayan bir  BÜYÜK NEFES (3) var. Bu ikili önde buluşur tempo biraz yükselir ve ikisi birbirini yerse bu yarışın son metrelerinde bir at çıkar bu ikilinin ikisinide geçebilir. Benim düşüncem ufak kuponlar bu ikisini yazsın geçsin tempo çok yükselirse sürpriz olur diyen bombacılar ÖZPEMBE (10) ve HIZLI VE ÖFKELİ (7) yi de değerlendirsin.

5.Ayak:  Bugün takipteki bir isim MAKE IT GREEN (17) ile giriş yapalım. Kendini daha  göstermeyen safkan geçen yarış benimde son dakika da duyduğum size uyarı olarak bu sayfalarda son dakika yazdığım bir isimdi.  O yarışta aprantisi elinden geleni yaptı ama başaramadı safkanı daha üstlere taşıyamadı aslında bu bizim için biraz iyi oldu yoksa bugün çok daha fazla puanı çıkardı. Bugün Necati Darçın ile her gün biraz daha ileriye giden safkan daha iyi bir sonuç alacaktır. Kazanırsa müthiş olur ama bu tip atları tek yazmak mantıklı değil, yarışta rakipleride var ve  değerlendirilmeli. Özellikle WILD HEART (6), MASAI MARA (13), YEŞİLLİBEY (10) ve son yarışında az farkla kaybeden DEATH RACER (12) yazmak gerekir.

6.Ayak:  Kısa Vade 8 Fethiye Koşusu ile kapanışı yapıyoruz. Son yarışlarında çok başarılı sonuçlar almış iki isim Ankara'da AÇık yarış kazanıp İzmir'e gelen ROKSANA (3) ve İzmir'de ki son Kısa Vade yarışını kazanırken oldukça iyi görünen OCIUS (2) favoriler ama bu mesafede her zaman etkili koşan kum çim ayırmayan BArış Kurdu'nun tercihi ile COFFEE BEAN (9) sizde oynamamak lazım. Bu üçlü bence İzmir son ayağa Adana yedilinin ilk ayağına yeterli gelecektir. 

İZMİR ALTILIM
1.AYAK: 2.5.4.6.3.7.9.10
2.AYAK: 11 - 13.4 
3.AYAK: 3-INDIGO
4.AYAK: 2.3    
5.AYAK: 17.6.10.13.12
6.AYAK: 3.2.9 

İZMİR YEDİLİM
1.AYAK: 7.3.4
2.AYAK: 2.5.4.6.3.7.9.10
3.AYAK: 11-BAYKETENCİ
4.AYAK: 3-INDIGO
5
.AYAK: 2.3 
6.AYAK: 17.6.10.13.12
7.AYAK: 3.2.9 

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments