25.11.2016 CUMA KOCAELİ TAHMİNLERİM ( 6'LI TUTTU)

25.11.2016 CUMA KOCAELİ

Yedili ganyan ayağında 1.05 e koştuğu yarışında startta kalan ve yarış ahiç karışmayan İLKERBEYLİ'ye dikkat... JİMFED ve TOVİN de yazılır ama İlkerbeyli startta kalmazsa çok ters bir koşu yapabilir.

1.Ayak: FAYTONLU AYŞE (4) takip atımızdı geçen yarış altılı dışına düşmüş ve kolay şekilde Maidene veda etmişti. Bugünde tam dişine göre rakipler var ve sonlarda yapacağı ataklar ile bu koşuyu da lehine çevirebilecek durumda. Safkanın derecesi bu koşudaki rakiplere göre çok iyi. O derecesini tekrarlaması halinde günün teklerinden biri olacaktır.  Fakat size bir safkandan bahsetmek istiyorum ve bugün ondan sürpriz bekliyorum, her an bombayı patlatabilecek durumda kuponuma yazmazsam rahatsız olurum. Bu safkan SAPANCALI KIR KIZ (8) ve son yarışında startta 2-3 boy kadar kalmasına, virajı çok gerilerde dönüp kendini bariyere atıp grubun gerisinde kalmasına rağmen  aralardan yolunu bulup çıktıktan spnra bariyerden ortalayarak öyle bir geliyor ki bir ara dördüncülüğe giriyor fakat bugünde binen Gökhan Bektaş enseye basıyor, safkanı tabela dışı bırakıyor ve pek dikkat çekmemesini sağlıyor. Bu safkan bugün kesin yarışa saldırır ve bence Faytonlu Ayşe biraz eksik koşarsa tatlı bir sürpriz yapar. Ufak kuponlar FAYTONLU AYŞE TEK yazabilri ama yeriniz varsa SAPANCALI'yı ilave etmeye çalışın.

2.Ayak:  DARK GUARDIAN (4) ve INDIAN RADJA (2) dikkat çeken isimler. Dark Guardian son yarışını çok kolay tempoda kazanırken beğenilmiş bir sonrakini de kazanır diye notlara girmişti ama kısa bir istirahat ve hazırlıktan sonra Bursa'da dördüncülük yapan, koşuya fit durumda girecek İndian Radja'da ihmale gelmez. LEO (8)'nun startta kalmadığı yarışta ikinci olurken Dark Guardian'ı geçmiş olduğu d gözlerden uzak olmasın bu safkan koşucam derse bu grubu atlatabilir. Kısa mesafelerin başarılı safkanı TANZER (5) Tokaçoğlu'nu buldu bombayı yaparsa şaşırmam.

3.Ayak: BALBALLILI (1) çok ciddi favori ve bugüne kadar gösterdiği performansla bu grubu her zaman geçebileceğini kanıtlamış bir isim ama sorunlar yakasını bırakmıyor. Hazırlanıp koşuyor, iyide koşuyor ve son işinde de ayaklar yere değmemiş. Dileyen bugn bu safkanıda tek olarak düşünebilir. Fakat yine takibimdeki KARA ŞİMŞEK (7) startta kalmasına rağmen iki yarıştır oldukça iyi koşuyor. İlk ayakta olduğu gibi bu yarışıda iki isimle geçip kuponu mümkün olduğunca düşük tutmak niyetindeyim. At yazacaksanız birde HAŞMET (6) var zaten başka bir isim görünmüyor, en fazla bu üçlü yeterli gelir.

4.Ayak:  Kazanmayı unutmuş isimler diyeceğim biraz ağır olacak ama buradaki altı safkanda son beş yarışlarında birincilik alamadılar tabela yapıyor olsalarda kazanmayı unutmuş durumdalar.  Ekürilerden birini silelim geri kalan beş atı ayırmadan kuponumuza yazalım istiyorum.

5.Ayak:  ÇİFTÇİBEY (1) ve MELİKBEY (3) Kocaeli ppistinde yaptıkları yarışlarında vasat görünseler de bu grup için iyi isimler. İstanbul'dan gelen YARALIKURT (5) ise kaba kuma ilk defa çıkacak olmasına rağmen kardeşlerinden bu pistte kazananlar olduğu için ihmal edilmemeli. Yani normal şartlarda 1-3-5 yazarsak bu koşu geçilir gibi görünüyor.

6.Ayak:  Son ayak 3 eküri ve bunların içinde de SELAYATLI (6) başta düşünülmeli. Zaten bu ayakta da sürpriz gelmezse bu altılıdan bir şey çıkmaz o yüzden yanına MURTEZİCAN (2), HONG KONG (11), GÖKDERE (3) ve GRİKURT (4) yazacağım biraz olsun son ayakta cazip bir isim geldin beklentisine gireceğim.

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 4-FAYTONLU AYŞE
2.AYAK: 4.2.8.5
3.AYAK: 1- - 7.6
4.AYAK: 1.3.5.6.2 
5.AYAK: 1.3.5  
6.AYAK: 6.2.11.3.4

KOCAELİ YEDİLİM
1.AYAK: 7.4.2
2.AYAK: 4-FAYTONLU AYŞE
3.AYAK: 4.2.8.5
4.AYAK: 1 - 7.6
5
.AYAK: 1.3.5.6.2 
6.AYAK: 1.3.5
7.AYAK: 6.2.11.3.4 

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments