29.11.2016 SALI ADANA TAHMİNLERİM (6'LI ve 7'Lİ TUTTU) (2)

29.11.2016 SALI ADANA

1.Ayak: Ben Adana'dayken bu yarış için hergün biraz daha geliştirdiği kondüsyonu ve bincisi ile iyi anlaşan BENGUN (3) kazanır Salı'ya bir tekim var diyordum ama sabah Şanlıurfa'dan Adana'ya çok iyi durumda gelen LEA (4) için iyi haberler aldım başta bu ikiliyi değerlendirmek zorunda kaldım. Tabi birde son yarışına göre 10 kiloya yakın azalan, hafta sonu 3 yarış kazanan Müslüm Çelik'le koşuya katılacak SHIBUMI (6) var. Mecburen bu ayağı üç at yaptık üçünü de ayrımsız yazdık.

2.Ayak:  Hafta sonu Sadettin Boyraz Adana'daydı At bindi  orada kaldı ve bugün hedef yaptığı yarışlar vardı onları bekledi. Bugün iiçin kazanacağını düşündüğü şansı yüksek olarak görünen atlardan biride bu koşuda ki ÇELEKAN (3) Son üçüncülüğünde geçildiği OĞLUM EJDER (8) yine aprantisinden yana sıkıntı yaşar gibi görünüyor. Akın Sözen'le olmadı Müslüm Çelik ile olmadı Mendirme ile bence grup uygun olacağı var ama işi zor. HATAYLI (6) takip listemizdeki bir isim. Burhan Kılınç'ta 49 birinciliği yaptı bir türlü 50 diyemedi yamak 1 likten çıkamadı ama sakatlandı, uzun süre ara verdi, sahalara yeni yeni döndü  ve çok yakında patlama yapar. BÜYÜK LODOS (2) ve BABAKAFKAS (1) yiine sahada PAzar'dan takipçisi olan oyna diye tavsiye edilen isimlerdi yazmadan olmaz.

3.Ayak: ARDALI (2) Adana'ya geldiği ilk koşuyu çok başarılı koşup kazanmıştı ve sık koşmasına rağmen iyi bir tay olacağını belli etmişti. Tabi koştuğu yarışlar çimde olduğu için bugün kumda ne yapar kestiremiyor, kardeşleri kumda iyi yarışlar yapmış oldukları için başa bu safkanı alıyor ama rakiplerini de değerlendiriyorum. RUMET (1) biraz süratli yarış bulduğunda sonlarda oldukça etkili geliyor ve rakiplerini atlatmayı başarıyor. Bugün safkan önde istediği tempo olsun diye bekleyecek ama o kadar yükselmeyecek tempo bu safkanı zorlayabilir. Bu iki rakibine göre hafif görünen diğer safkanlar içinde de sabahtan beri JUST EAGLE (3) kulağıma söylenip duruyor. Nurettin binecekti 50 kilo diye binemedi ve bu kilo ile affetmez diyenler var bizde kuponda değerlendirmeye çalışalım.

4.Ayak:  Burhan bu yarışı ile birlikte 50 barajını aşacak Yamak 1 likten kurtulacak gibi görünüyor. Tabi daha önce yarış kazanırsa bilemem ama şu anda fit durumda olan kilo olarak uygun, son yarışı iyi, idmanda işlerinde zıpır zıpır olan  ÇAĞLARKAN (2) birinciliğe adını yazdıracak görüşündeyim. Önde kaçıp direen Cengo'yu son metrelerdeki atakları ile mağlup eden bu safkan bu seferde Esmerefe'nin süratlendireceği koşuda sonlarda çok etkili ataklar yapacak ve kazanacak  görüşündeyim.

5.Ayak:  Gülerce ekürisinin bu sene en pahalı taylarından biri olarak satın aldığı TİREBOLU (7) daha tam bekleneni veremedi ama bu yarışla birlikte çıkışa geçebilir. Yinede BERKUK (8), GEZGİNCİ (2) ve TEKBABA (6) yı rakip olarak görüyorum. Yer kalırsa kumd ane yapacağı muamma DABHAN (1) yazmaya çalışalım.

6.Ayak:  Son ayakta da başta bazı isimleri ön plana çıkardım ama arkasınıda doldurdum sürprizi aradım. Ters kuponlar misliciler veya yediliciler bu koşuyu aslında HÜRKUŞ (4) ve SAHİBE (5) yazıp geçebilirler. Burhan ve Sadettin bugüne damgasını koyacağını düşündüğüm iki jokey ve burada da kendilerini gösterecekler. Daha sonra SHERMAN OAKS (6), OCEAN EYE (11), JINS PRIDE (2), LADİN (1) kuponlarda olsun. Bu altı isimden sonra BOND GIRL (8) kumda ne yapar bilinmez kuponlarda olsun. Bombalar OLGO (3), SEA PEARL (7) ve PARAMOUR (9) olurlar.

ADANA ALTILIM
1.AYAK: 3.4.6 
2.AYAK: 3.8.6.2.1 
3.AYAK: 2.1.3
4.AYAK: 2-ÇAĞLARKAN
5.AYAK: 7.8.2.
6.AYAK: 4.5.6.11.2.1.8 

ADANA YEDİLİM
1.AYAK: 3.2
2.AYAK: 3.4.6 
3.AYAK: 3.8.6.2.1 
4.AYAK: 2.1.3
5.AYAK: 2-ÇAĞLARKAN
6.AYAK: 7.8.2.6
7.AYAK: 4.5.6.11.2.1.8   

7'Lİ GANYAN(3/6/1/1/2/2/6) :606,98 

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments