16.12.2016 CUMA BURSA (6'LI ve 7'Lİ TUTTU : 951 TL)

16.12.2016 CUMA BURSA

Bursa'da tek yazılan ve önerilen bir çok at var. Ben kendi kurgumu bozmadan başkalarının ne verdiğine bakmadan altılımı yaptım. Benim kurgum biraz daha cazip sanki tekim o kadar çok tek yazılan bir isim olmayacak diye düşünüyorum.

1.Ayak: İlk ayakta 2 yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda İki altıncılıktan sonra bugün kazanacak durumda gördüüm BÜYÜK KRAL (4) favorim. Dilbağı takılan safkan Mustafa Çiçek ile bugün en azından ilk ayakta favori çıkmaz diye düşünüyorum. MODELOĞLU (7) bugüne kadar yapmış olduğu mevcut performansı ile en büyük rakip durumunda. Halef Katı kendi atlarına biniyor, tabelalarda dolaşıyor kazanamıyor,  kazanmak isterse bu safkan çok şanslı olur. BİRBEYHAN (2) Anasının ilk yavrusu ve ben bu orijinden umutluyum ama sahada dah akendini tam gösteremedi bugün uygun rakipler var, kuponlarda olmalı. BAY JAK (1) ın yarışında en sonunda iyi bir koşu yaptı ama bugün tekrarlarmı bilemiyorum. DİLZAR (5)'ın tek yarışı altıncılık ve ondada buradaki tecrübeli rakiplere geçilmiş olsa da bu sefer tecrübe kazandı şansı çok. LUCKY RACER (6) ise KAdir Tokaçoğlu binince kupona yazdığım bir isim. Bu tip jokeyler böyle yarışlarda fark yaratıp bindikleri isimleri birinciliğe atabiliyorlar.

2.Ayak:  Uzun mesafeli kum yarışında 4 tane Kurtel ekürisi AGF'de çok yüksek oranda çıkacaktır. Ben yorumları gece yazdım görme şansım olmadı ama bri çok kuponda da ekürilerden YİĞİT SOY (11) tek olacağını düşünüyorum. Ben CANKOPARAN (10) ı devamlı oynuyorum bu yarıştada mutlak ayazacağım ve son yarışını beğendiğim çok sık koşmamaya başlayan TURGUT USTA (4) da son yarışını beğendiğim bir isim ve kuponlarda düşünülmeli. Bu koşuyu yıktık DİNÇBEY (7), DKERBEY (3), YEDİKARANFİL (5) ve ŞAHİİNTER (9) de yazalım iyice bu koşuyu sağlama alalım.

3.Ayak: Bula bula WARRIOR LADY (5) mi tek yazdın diyeceksiniz ama bu safkanı 50 kilo ve Mustafa Çiçek ile ben bugün geçilmez tutuyorum. Kumda iyi koşan zor kazanan ama bugün için geçebileceği rakipleri yakalayan safkan  zaten son yarışında buradaki en önemli rakiplerini geride bırakmış, Onurefe'ye az farkla kaybetmiş, bir önceki koşusunu kazanırken de yien üç tane rakibini kolay geçmişti. Safkan bahsettiğim yarışlara göre bugün daha da kilo düştü ve 58 ile 54 kilolarla geçtiği rakipleri 50 kiloyla bence yine geçecektir. Benim derece çalışmalarımda rakiplerine en az 2 saniye fark atacakmış gibi görünüyor. Bu fark ortada iken ben yanına at yazamadım.


4.Ayak:  Bu koşudada BERATBEY (4) ilk bakışta resmen sırıtıyor kazanırım diye bağırıyor. Üç yarış arka arkaya kazandı bugünde dörtlemek için sahada.Yalnız geçen yarış size tek verdiğim ve kolay kazanan DEMİRÇOCUK (5) suz kupon yapmak istemiyorum. Gelebilecek potansiyeli olan safkan cazip bir isim olarak kuponlarda yerini alsın. 

5.Ayak:  Diğer MAiden koşuda ben dereceden ve idman performansından ASIMBEY (2) diyorum ama bu grupta gelmeyecek isim yok. Dil Bağı denenen safkan bu olumlu etki yaparsa kazanır kötü bir tepki olursa işler karışır. Biz işlerin karışacağını düşünelim yanına JUNIOR ZAPPA (5), KOBATER (6), KARABİA (9), MÜTEKAMİL (7) ve CHECK OR RAISE (4) yazalım. ,

6.Ayak:  Geçen yarışında TEREX (4) kazanır demiştim ve beni yarı yolda bırakmış safkan ancak üçüncü olabilmişti. Tokaçoğlu'nun atı bıraktığı yok yine üstünde ve yine çok şanslı. Ben geçen yarışında kızdığımdan tek yazmadım. FORTE (2), BALBALLILI (1), LADY FALCON (5) ilk etapta kuponlar yazacağımız isimlerdir. Büyük oynayan kapasın...

BURSA ALTILIM
1.AYAK: 4.7.2.1.5.6
2.AYAK: 11.10.4
  - - - 7.3.5.9
3.AYAK: 5-WARRIOR LADY
4.AYAK: 4.5 
5.AYAK: 2.5.6.9.7.4
6.AYAK: 4.2.1.5 

BURSA YEDİLİM
1.AYAK: 3.2
2.AYAK: 4.7.2.1.5.6
3.AYAK:
11.10.4
4.AYAK:
5-WARRIOR LADY
5
.AYAK: 4.5 
6.AYAK: 2.5.6.9.7.4
7.AYAK: 4.2.1.5 

HERKESE BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments