02.01.2017 PAZARTESİ BURSA (ALTILI TUTTU)

02.01.2017 PAZARTESİ BURSA

1.AYAK: Şartlı 2 koşu ile güne başlıyoruz ve Maidenden yeni çıkmış veya bunu başaramamış ama kazananlardan eksikleri pek olmayan bazı isimler bu yarışta koşuyorlar. Ben daha kazanamamış olmasında rağmen bugün daha farklı koşacağını düşündüğüm ÖLÜ DENİZ (7) ile güne başlayacağım. Bursa'ya geldiğinden beri ilgilenen, galoplarını yapan ve yarışlarında binen İsmail Dinar'ın bugün  çok şeyler beklediği safkan birincilik için önereceğim ilk isimdir. PELENİNKIZI (5) ve ASİDİCLE (2) son yarışlarını kazanmış safkanlar olarak öncelikli rakipler ama Pekkan'ın kardeşi BURSAGÜLÜ (1) yazın Maidenden çıkmıştı şimdi yeniden toparlanıyor ihmale gelmez. Daha sonra GÜLYÜZ (3), KARA ALTIN (4) ve HÜRASLAN (6).

2.AYAK: 10 gün önce son ayakta ERŞEN (4) için artık kazansın diyordum, safkan beşinci olmuştu. İstanbul'dan geldi burada artık üç koşu yaptı son yarışında beklenenin çok çok altında ama bugün yine ilk sırada bu safkanı değerlendireceğim. Aynı yarışta başta liderliği almak isteyen sonra ısrarcı rakibi ile uğraşmayıp bariyerde bekleyen viraj sonrası liderliği almaya çalışıp farkı açacakken dışına ve içine gelen iki safkana direnemeyip üçüncü kalan EKATERINA (3) bence ilk yarşında oldukça iyi görünmüştü. Bugün kaçarsa kısalan mesafede etkili olacaktır. Geçen hafta ikinci olan o yarışından sonra çalışmalarını seyreden arkadaşların çok iyi durumda olduğu bilgisini verdikleri GREEN HOPE (6) ilavesi ile bu koşuyu ufak kuponumda üç isimle geçtim. Geniş oyunlara ARJANTİN (1) ve KÜLÜNKHANIM (8) öneririm.

3.AYAK: Beş safkan koştuğu ve performansları da birbirine yakın gördüğümden kapamalık ayak gibi görüyorum. Hepsi ne de jokey binmiş hepsi iddialı ve yeni yıla iyi bir başlangıç için buradalar. 1-3-4-2-5 dedim beşinide yazdım.

4.AYAK: Altılıların ne zaman ne ikramiye vereceği belli olmuyor. Dün Adana'da gördünüz bir iki isimle altılı çok ciddi ikramiye verdi. Bizim son iki ayağımız kolay olduğu için bu koşuyuda beş isim yazsak kapanacağından kapamayı istedim.

5.AYAK: FRATELLI (3) nin son yarışı oldukça etkileyiciydi. O formu yakalamış bir atın bugünde aynı başarıyı tekrarlaması normal karşılanmalı. Ankara'dan geldiği ilk yarışında Bursa'da Rüzgar Eto, Clark Kent Manoush ve Chachkova önünde birincilik almak kolay iş değil. Bugün bu safkanda oldukça şanslı ama AGF de de bayağı önde çıkacaktır. İşte o yüzden yanına ES ES RUNNER (2) ilavesi yaptım. Son yarışlarında umduunu pek baualamayan bu safkan Ankara, Adana ve İzmir yarışlarının arkasından Bursa'da karşımızda. Kısa Vade, Grup 1, Grup 3, A3 yarışlarda hep çok kuvvetli isimlerle mücadeleler yapan safkan Ankara'da Fratelli'yi de geçmişti. O başarısını bugünde sürdürebilir kazanmak bu safkan içinde çok uzak değil.  

6.AYAK: Geçen haftaki 1400 metrelik yarışlarında GOLD FOOT (2) yarışı kazanırken Selly bayağı saldırmış ama sonlarda ne kadar gelirse gelsin yinede farkı yarım boydan aşağı düşürememişti. BAdışoğlu kolay tempoda gelip liderliği alırken Murat Gündüzeli Selly ile son 300 den itibaren çok ciddi çalışma yapmış Badışoğlu onu biraz hissedince Gold Foot'a teşvik yapmış ve safkan fazlada sıkılmadan kazanmıştı. Ben mesafenin kısalmasının önlere çok çabuk gelebilen Gold Foot için avantaj olacağını düşünüyorum. Ben bu safkanı kuponuma tek yazıp beşinci birinciliğini almasını bekleyeceğim.

BURSA ALTILIM
1
.AYAK: 7.5.2.1 - - - 3.4.6
2.AYAK: 4.3.6
    - - - 1.8
3.AYAK: 1.4.3.2.5
4.AYAK: 1.2.4.3.5
5.AYAK: 3.2
6.AYAK:
2-GOLD FOOT

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments