06.01.2017 CUMA KOCAELİ (ALTILI TUTTU-3 MİSLİ)

06.01.2017 CUMA KOCAELİ

1.AYAK: İLKSEN (6) İzmir'de takipte olduğumuz orda kazandıramadığımzı İstanbul'da son yarışında oynayıp koşusunu da oldukça beğendiğim bir isim. Az farklarla dördüncü kaldı ve kazanan Maviş Hanım'ın 2 boy gerisindeydi. Eküriside oldukça formda olunca sanki ilk ayağı bu ekürileri tek yazıp geçsekmi dedim baktım pek güvenemedim yinede ufak kuponlara denenebilir. Rakip olarakta yazılacaksa başta YÜREĞİM (8) sonra GÜLFEM (4) değerlendirilebilir.

2.AYAK: MÜDERRIS (5) Maidenden çıktıktan sonra 1200 metrede elde ettiği üçüncülüğünde de gayet iyiydi. Safkan favorim ama Kocaeli ne geçtikten sonra kendini toparlayan hemen bir tane kazanıp iyi gruplarda koşan YARALI KURT (6) en büyük rakiptir. Son galoplarını yapan Sinan Özen'in bugün kazanır dediğini duyduğum KIRBULUT (3) bu ikiliden sonra düşünülmelidir. Kocaeli ile sabah görüştüğümde burada AHMİN (9), ÇERMİKHAN (2) ve MELİKBEY (4) de önerenler oldu onları da yer varsa kuponun bir yerlerinde değerlendirebilirsiniz.

3.AYAK: Eylül ayında koştuğu yarışından sonra koşulara ara veren SKY MASTER (3) ı Aralık ayında koştuğu yarışında size tek önermiştim. İlk yarışında önde kaçıp giden Gold Foot ve Jimfed ile kapadığı ara benim çok dikkatimi çekmişti size de yazmıştım. 16 Aralığa kadar tüm galoplarını yapan Sinan Özen ile katıldığı o yarışta rölanti tempoda yarışa başlayan safkan, viraj sonrası geldi, şimdi hakim olup farkı açacak dediğim anda atların arasında kaldı, rakiplerini atlatamayarak, sonlarda arttıramayarak, üçüncülükle yetindi. Bugün safkan nefessizliğini attı, 3 tane galop yaptı ve özellikle son galobunda görüntüsü ve derecesi beğenildi. Geçen gün yatırdı bizi ama bugünde risk almay adeğer diyor safkanı yine tek öneriyorum. Yıkacaksanız ilk defa koşan Atmanların TALE OF SUNYRE (4) ve YİĞİDİNKIZI (8) aklınızın bir köşesinde olsun.

4.AYAK: İstanbul'da bir türlü kazanamayıp Ankara'da Satış koşusunda ilk defa kazanan, kaba kumu daha iyi koşan ve hep iyi atlarla biirincilik mücadeleleri yapan TİMSAL (4) benim ilk sırada önereceğim isim olsa da en sonunda Maden kazandırdığımız, yukarı doğru çıkışını gördüğümüz  İLKERBEYLİ (7) siz de oynanmaz. Daha sonra  BATURALPBEY (2) den APACE KHAN (1) dan da iyi yarışlar bekliyorum. Bence ya iki isim yada bu dörtlü ayrımsız düşünülmeli..

5.AYAK: Dişi safkanların Kısa Vade  yarışında ben her ne kadar DECOLTE (2) bugünün alternatif tek adaylarından biri olarak tutuyorsam da aldığım haberler koşunun kolay geçmeyeceği yönünde. Dinçlikle iyi yarış yapabilecek LION BLEU (6) nun bugün çok etkili olacağı konuşuluyor. Yine uzun mesafede elde ettiği ikincilik ardından KONIGIN (5) çok ön plana taşınıyor. Bursa yarışına aldanma WILD FLOWER (8) çok etkili olur diyenler var. Son uzun yarışına bakma CANKUZEY (1) uygun mesafede çok şanslı olacak diye duydum ve KEISHA (4) içinde İzmir yarışına aldanma diye kulağıma çalındı. Yer varsa bu safkanların hepsini değerlendirelim yoksa 2-6-5-8 diyelim geçelim.  .

6.AYAK: Kapanışa kadar geldik ve kapanışı da beş isimle yapacağız. ... Son yarışında startta çok oyalanan ama ikinciliğide kolay kazanan HENDEK PRENSESİ (6) başta yazacağım. Hendek Prensesi arkası üçüncü olduğu yarışta bariyerde takılıp kalan ve bir türlü yer bulamayan YAKUP (4) safkanın ilk rakibi olacaktır. DARK QUEEN (5) in Sky Master ı geçtiği yarış ta oldukça iyiydi ve mücadelesini son metrelere kadar vermişti bugün yien aynısını yapabilirse kazanma ihtimali var. WINDFLOWER (9) ın işleri fena değil çalıştıran Sinan Özen ile koşacak olması nedeniyle yazdım ve birde eküriler ilave ediip SILA KHAN (8) yazıp sürprizi bekliyorum.

KOCAELİ ALTILI.
1.AYAK:  6.8.4
2.AYAK:  5.6.3 - - - 9.2.4
3
.AYAK:  3-SKY MASTER
4.AYAK:  4.7-2.1 
5.AYAK:  2.6.5.8
  - 1.4
6
.AYAK:  6.4.5  - - 9.8

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments