17.06.2022 CUMA İSTANBUL 1 "795 TL"

17.06.2022 CUMA İSTANBUL

1.Koşu: Günün ilk koşusunda Şartlı 4 yarışta son dördüncülüğüne pek inanmadan, dikkate almadan Mehmet kaya tercihi ile UMUTOĞLU çok şanslı olacak diye düşünüyorum. Bu safkan ekürilerin arasından sıyrılmaya çalışacak. YÜREKSTAR şimdilik vasat ama   ileride çok iyi yarışlar yapar ekürilerin arasından onu yazdım. Kardeşleri arasından Özburgaz gibi ilk yarışını kazanmış bir isim olduğu için TAŞTEPE öncelikli olarak ilk yarışında oynamıştık bugünde kupona ekledim.

2.Koşu: Maiden bir koşu 1200 metre mesafede koşuluyor. Hayatının ilk yarışını 1000 metrede üçüncü bitirmiş SPEED CHECK ön plana çıkıyor. Kurtel ekürisinin safkanı  ilk yarışından sonra idman pistinde kendini çok kolay işler yapmış. Ben güvenip tek bırakmak yerine kapayıp sürpriz aradım.

3.Koşu: Bu koşuda avantaj KARAGÜLCAN'dan yana olur. Yarışın başında daha hafif kilolular kçar, Özcan hemen kaçanların arkasına gelir, çok forma girmiş ve idman pistinde çok beğenilmiş bu safkan düzlük yarışı yapar kazanır diye düşünüyorum.

4.Koşu: İkinci Altılı Handikap 15 koşuyla başlıyor. İdman pistinde beğendiğim HELL STORM ulaştığı form durumunu yarışlarına her zamn yansıtamıyor ama bugün en şanslı isim olarak görünüyor. KAFKASKIZI orijin olarak değerlendirdiğimde öncelikli rakip olacak, son iki çim yarışı bence ölçü değil. Bursa'dan hazır gelen  MERDOKAN yine kuponumda  olacak. MISS EVGENIYA kilosu ağır olsa da özellikle hazır olduğu bilgisi gelen bir isim. KIZIL ASLAN kazanamasa da yarışlarında beğenilenlerden biri yazılmalı. Zor yarış..

5.Koşu: İkinci ayak oldukça zor geçecek. 1400 metrede 10 safkanın katılacağı bu Satış 2 koşusunda çok sert tempo olur, bu yüzden yarışta her sonuç olabilir.  ACT OF GOD benim  favorim olsa da önde kaçarken yalnız kalma ihtimali zayıf görünüyor. Salarlar kovalamazlarsa Ayhan Kurşun bitirir.  MY BREATH ın son yarışı gayet iyi ve yazılmadan olmaz. Ufak kuponlar için üçüncü at BÜLENT Olur ama geniş şablonda göreceğiniz gibi kuponu çok kalabalık tuttum.

6.Koşu: Bu rakipleri geçebilecek kapasiteye sahip GÖKDENİZİM Ankara idman pistinde çok iyi çalışmalar yaptı ve burayı hedefleyerek geldi. Ankara'da ki Grup yarışta kazanan ismin 2 boy gerisinde beşinci kalmıştı, arkasından Kısa Vade yarışlarda koştu gayet ekiliydi bugün yine anlaştığı bincisi Ayhan Kurşun'a geri döndü. Dokuz kez binen 3 kere kazanan jokeyi Ayhan Kurşun ile kazanma yüksek olur diye düşünüyorum. Ben yanına CAPTAIN FAST yazdım geçtim abartmadım dileyen Gökdenizim tek bile bırakabilir.

 


1.ALTILI : 795 TL
1.A
YAK:
3.4.6
2.AYAK: 4.2.1.3.5

3.AYAK: 2-KARAGÜLCAN
4.AYAK: 3.7.8.1.5 

5.AYAK
: 1.6.9/7.3.2.10.5.4
6.AYAK
: 2.4

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments