05.06.2022 PAZAR İSTANBUL 1.873 TL

05.06.2022 PAZAR İSTANBUL

1.Koşu: İlk koşu başlar iki safkan direk öne düşer.  Bu ikili kazanmasa da tabela içinde yer bulurlar ama kazanırlarmı bilemeyeceğim. Sonlarda ise FIŞFIŞ önde bu ikiliyi atlatabilir, ÖZGÜRSU formu iyi ama bugün önde yıpranmaz ise  şansı yüksek. ERSAVAŞ son iki yarışı gayet iyi, iyi idman gördü bugün uygun kilo ile çok farklı koşup kazanabilir. Öncelik bu üç isimde.

2.Koşu: Maiden yarışında on sekiz  safkan koşacak, çim piste kim gider kim bekler hiç belli değil, bu yüzden çok zor bir koşu olur. Apranti ile son yarışında beklediğim gibi koşmayan ama tamamen binici eksikliği nedeniyle kötü koşan ÇİKOK HASANBEY bugn çok daha iyi formda harika durumda çıktığı gibi liderliği alıp yakalanmadan bitirme ihtimali olan bir isim. Başa bu safkanı yine  yazdım, rakipleri arkasına ekledim....

3.Koşu: Üçüncü Koşuda çok hazır durumda görünen BERKENİNKIZI var. Bugün formda jokeyi ile pek tek yazılmıyorken güzel bir sonuca imza atabilir. Kilolar hepsinde yüksek, koşudaki rakiplerde çok sırıtmıyor bence tek  yazalım. Son 400 den itibaren dış kulvardan ataklarına başlar, bitime kadar bu şekilde gelip fotoya yakın rakipleri ayırır kazanır diye düşünüyorum.

4.Koşu: Bu tip yarışlarda kilo farklılıkları mutlaka oluyor, bu kesinlikle sonuçlarına etki ediyor. Yamak yarışı, 1400 metre mesafe ve on iki safkan çok kaçan çok şanslı olur. WAR LEADER son birinciliği ile beklentimi karşılayabilecek en doğru isim olarak görünüyor. Normal şartlarda safkan düzgün başladığı yarışlarda önde yalnız kalırsa bu rakipleri geçer. Cemal Paso etkisi PACE üzerinde olacak, arası kıs olsa da kazanabilir tutuyorum.

5.Koşu: KOPDAĞ son çalışmalarında sahadaki en iyi galoplardan birini gösterdi ama  verdiği bir ara var oda bu safkanı etkileyecek. Koşacak tüm safkanların İdmanlarını seyrediyorum çok farklı harika çok hazır bir isme rastlayamadım. Kim hatasız binerse o uygun rakipleri geçebilir gibi gözüküyor, aklımı çelecek biri olmadı bu ayaktan yatma korkusu ile burayı kalabalık tuttum.

6.Koşu: İlk altılı son ayak Sait Akson koşusuna denk gelmiş. Son yarışlarında çok başarılı olan,  burayı da hedefleyen ve devamında GAZİ koşusunda buluşacak bazı isimler buradalar. Bir çok kişide FINAL DANCE önde çıkacak ve büyük Agf oranı ile ekürisinin de desteği ile kuponlarda tek yazılacak. Ben mesafe uzadıkça bu tip iri safkanların zorlanacağını ve özellikle GAZİ koşusu mesafesi 2400 de eksik koşabileceklerini düşünürüm. O yüzden daha ince yapılı isimlerin doğru taktikle koştuklarında uzunda daha başarılı olabileceklerini bazen size de aktarmıştım. Ben ilk sıraya ZALABEY koyuyorum ki son yarışı sonrası bende kesinlikle GAZİ Adayı durumuna gelmişti. Final Dance'i geçme başarısı göstermiş SİGOŞ'ta eklemekte fayda var.

1.ALTILI : 1.873 TL
1.Ayak:   4.5.6 
2.Ayak:   5.3.1.9.6.15.17
3.Ayak:   2-BERKENINKIZI
4.Ayak:   9.7.3.4.12
5.Ayak:   7.14.15.16.5.1.12.17.3.2
6.Ayak:   8.4 

*************
2.ALTILIM
1.Ayak:   9.7.3.4.12
2.Ayak:   7.14.15.16.5.1  /  12.17.3.2
3.Ayak:   8.4  / 7

4.Ayak:   3.8.2.5  /  1.9
5.Ayak:   3.7
6.Ayak:   12-SECRET POWER

*****************

BOL ŞANSLAR


You have no rights to post comments