28.05.2022 CUMARTESİ ANKARA

28.05.2022 CUMARTESİ ANKARA

DENİZ KIRALI: Bu safkan her koşusunu iyi koşuyor ama yarış içinde sorunlarla karşılaşıyor, koşulardan tam istediğimiz gibi sonuçla çıkamıyor. 1900 metrede sprinte geç kalma sorunu yaşamaz ama bu sefer çok ağır kilo diye apranti ile kilo indirimine gitti, uygun rakipler yanında  şansı çok yüksek ve kuponda başa bu safkann yazılabilir. Öncelikli rakip ANADOLU YILDIZI olur. İlk yarışından beri bu safkanı tutuyorum ancak 1 kere kazandı ama iyi bir eküride iyi ellerde seriye bağlayacağı günler yakındır...

GÜRSOYHAN: Bu safkan 1200-1400 iki tane kazandı, arkasından Sümelhan kazanırken yarım boy gerisinde üçüncü kaldı. Bugün 1500 de koşuyor, yarış içinde kaçacak isimler var onları yakın takip edip sonunu gayet iyi getirebilir.  GREAT DISASTER  Önde kendini takip edip bozacak isimler  olmasa çok şanslı olurdu ama bugün BEDESTAN gibi kendisine göre çok uygun kilolu aynı stilde bir rakibi varken işi kolay değil. PANCHMAHAL Ahmet Çelik birinciliğe bir türlü atamadı ama bırakmak niyetinde de değil. Bu yarış bu dörtlüyü beraber yazacağım.

KRAL TUNCA: Son yarışında startta kalınca şansını ilk başta yitirdi ama ondan önce Kocakaya ile kazanırken bu safkan oldukça etkiliydi, tam istenilen  durumda olduğunu göstermişti.  Bu sefer kilo biraz ağır görünüyor ama Sadık Altay ile iyi anlaşıyor, koştuğu çim yarışını baz almadan bu pistte gayet iyi performansı ile başa koyuyorum. BALKUHAN ilginç bir isim, bugün önde kendini kovalayacak rakibi yok. İyi bir tempo koyup çıktığı gibi bitirmesi olası.

ÇABUK: Verdiği aradan sonra iki yarış gören, arkasından iki tane kazanan, son yarışlarında kazanamasa da bence kazanandan eksiği olmayan bir isim. Yarış genel anlamıyla zor ama başta yazmak ve gerekirse risk alıp ikinci altılıya tekle başlamak için mantıklı bir isim. En sonunda istenilen form durumuna ulaşan uzun mesafeli kum yarışında startta da kalıp 54.5 kilo ile ikincilik yapan BABAHAKKI öncelikli rakibi. Safkanın son yarışlarında kazanamadığına bakmayalım çok iyi koşması gerektiğini düşünelim. Bu safkan idmanlarından bayağı iyi duruma geldiğini gösterdi, bu mesafede oldukça şanslı durumda.

ATEŞTAY: Yarış hayatının ilk koşusunda adapte olmakta biraz geciken safkan son 100 e kadar idareli gidip kuvvetli sprint attı, dördüncü kalırken, canlı ve diri ve istekliydi. İkinci yarışında çok daha farklı koştu, Büyük Yıldız kazanırken ikinci oldu, bariyerden çıkamadı, dışına gelen rakibine direnemedi ama ileride çok dahasını yapabilecek güçte bir isim olduğu gösterdi.  KIVILCIMKIZ ise Bursa'dan Ankaraya bu yarış için geliyor. 1200 çimde son yarışını 1.21.24 ile ikinci bitiren safkanınKarataş ile biraz daha iyisini yapması olası olsa da ters piste gelmesi nedeniyle adapte sonunu yaşayacağı da   değerlendirilmelidir. Seri bir isim olduğunu düşündüğüm ÇİLEK liderlik ister kaçarsa bitirme ihtimali olanlardan biri. Yine kendisi gibi kaçacak KIRMIZ BAŞLIKLI KIZ cazip isim olarak geniş kupona ekledim.

SERTBERK: Son yarışında sekiz de sekiz yapan safkan bilinen kalitesi ile dokuzda dokuz yapması yüksek ihtimal olan isimdir. Bu safkan düzlük üzerinde arttırdığı temposu ile dikkat çekerken geçen yarış koşunun temposundan korkan Mehmet Akyavuz tamponlar sıkıştırmalar yapıp kendini hemen önlere atmış, protesto da çıkmış ama birincilik çok kolay olduğu için sonuç için değişiklik olmamıştı. Koşu 2400 olunca 1600 metrede ki paniğin bu sefer olmayacağını daha rahat bineceğini düşünüyorum, kolay   kazanabilir.

GÜZEL ÇOCUK: Bugün yarış içinde çok kolay tempoda kaçacak safkanı kimse kovalamayacak.  Bugün bu safkanı kovalasa kendi şansı azalacağı için üstüne pek kimse gitmeyecek. ŞAnsı bu yüzden oldukça fazla ve uzun mesafe çimde Vedat Abiş ile bu koşuda alternatif tek adayı olabilir. Misli dörtlü ganyan olur Sertberk ile çifte olur bu oyunlarda tek denenebilir.  Altılıya rakiplerini ilave edip  geçtim.

KINGS IMPACT: Bu safkan için iyi bilgiler var çok farklı koşacak diye bekliyorum ama burada her atın kazanma ihtimali var kapamaya kadar gider, zor koşul. 

İLKBENLİ: Koştuğu ilk  yarışında önde kaçan ve çok hazır olan rakibini kovalayan ama geçemesede gayet başarılı koşan İLKBENLİ bugün 1200 metrede Sadettin Boyraz ile istediği tempoyu koyarsa  virajı kolay döner ve yakalanmadan bitirebilir. Aynı yarışta başta biraz adapte sorunu yaşayan erken yürüse üçüncülüğü kazanabilecek durumda olan DİLAFET ise bu sefer en ciddi rakip olur. Ben risk alıp son ayağı iki at bıraktım, siz kurgunuzda bu ikiliyi bulundurun misli hedefiniz varsa İlkbenli tek bırakın. 

1.ALTILI

1.AYAK: 1.4.5.6 
2.AYAK: 
2.1.5.4
3.AYAK: 
1.4.2.3.5
4.AYAK: 
8.13. 11.6.4.3
5.AYAK: 2
.11
6.AYAK: 12-SERTBERK

2.ALTILI
1.AYAK: 8.13.11.6.4.3
2.AYAK: 2
.11
3.AYAK: 12-SERTBERK

4.AYAK: 7.
 4.1.3.2
5.AYAK: 4.9.2.1.8.7

6.AYAK:
6-İLKBENLİ  /  2

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments