21.05.2022 CUMARTESİ ANKARA

 

21.05.2022 CUMARTESİ ANKARA

ÖZGÜRSU: Kısa Vade yarışlarda koşabilecek kapasiteye sahip, sorun yaşamadığı taktirde her zaman iddialı olabilecek bu safkan bugün son yarışını beraber koşup kazandığı Vedat Abiş ile  koşuda öne erken gelir, normalde rahatsız edilmez, son metreleri güçlü geçer, kazanmaya çok yakın olur. Bugün tek kaçmak isteyecek rakip Yavuz Kral olacak, hemen öne gelmek isteyip rakibini bozarsa kendide yok olup gidecek, Uğur Temur ısrarcı olursa Vedat iyi bir taktik geliştirir bu uzun mesafede kendini koruyarak bu safkanın arkasına yatıp gelir, bu daha da işine yarar sekiz yüzde koşuya hakim olup bu rakipleri geçer. Özgürsu kendi temposunun üstüne çıkıp kendini bitirmediği taktirde bu koşuyu kazanır. EVEREST favori çıkabilir ama ben ufak kupona yazmadım dileyen geniş kupona  eklerken TARSUS ŞELALESİ'de unutmasın ikisini beraber eklesin.

GEZZAL: Bu iki yaşlıların Şartlı 3 yarışında iki at yazarsak koşuyu rahat geçiyoruz. Üç tannen kazanmış isim var ikisi eküri olunca onları başa çektim ama ÖZLEMİMSİN en az eküriler kadar şanslı bir isim.

GÜLBİTEN: Son yarışında üçüncülük yaptı ve o koşuda formunu bulduğunu, çimde çok daha iyi yarışlar yapabileceğini  gösterdi. Bugün Özgürsu'da Vedat Abiş tek oynadık, bu yarışta bu safkanı da başa yazdık. Safkan  son yarışında olduğu gibi Dişilere ait yarışta kilosu biraz ağır olsa da uygun rakipler yanında koşacak. Adana'da kazanan AKKUŞKIZI nın jokey avantajı var. Gidişatta çok lehine önde kendini bitirecek çok rakibi var, sonlarda güçlü gelip koşuya hakim olursa  bitirir. İlk ayaklar her zaman olduğu gibi tehlikelidir.

BERKHUN: Hayatının ilk yarışında startta oyalanıp en geri viraj dönen safkan bariyer dibine daldı oradan geldi kolay şekilde beşinci oldu. Bugün Ahmet Çelik deklaresi değilde başka bir jokey veya apranti binse çok cazip çıkar bizde tek yazar 15-20 lira ganyanla kazanmasını seyrederdik.  Bugün düzgün başlar, öne yakın gidip  düzlükte iyi ataklar yapıp öndeki rakiplerini atlatmaya çalışır, büyük olasılıkla kazanır. Benim kuponda bu safkan tek olacak.

BABY FACE: Son yarışını ikinci bitirmiş, bizde alternatif tek adayıyken, viraj üzerinde yerini hiç alamadığı için bir ara temposunu yitirmiş,  Vedat Abiş ne kadar tazeleyip atı düzeltip getirmeye çalışsa da başaramamıştı. Uğur Temur deklaresi ilginç olmuş cazip isim olarak çıkmaya aday durumda. Kalabalık tutacağım koşuda ilk sıraya bu cazip safkan yazılır.

BABA HAKKI: O kadar zor bir programki yarış döndü geldi, beni bu yarışta az at yazmak zorunda bıraktı. Son iki yarışında kendini gösterememiş olsada Vedat Abiş'li BABA HAKKI süratli gidecek bu koşuda bekleme yarışını en iyi yapabilecek isimlerden biri. Son iki yarışı kısa mesafede bu sefer uzunda koşuyor ve çok ters sonuç alabilir. KIRKURUŞ'ta devam eden formu ile son yarışındaki kadar koşunn, kazandıı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde yine çok iddialı olur.  Bu safkanda bekleyecek düzlükte kendine iyi bir yer bulsun yeter.

BOZKIR BEBESİ: Bir türlü kazandıramadığımzı isimlerden biri... İlk yarışında starta girmedi yarıştan çıktı biz çok tutuyorduk koşmadı. İkinci yarışında dış kulvarda kaldı, hep dıştan dolaştı bir türlü içeri girmeyince üçüncü kaldı ama  üçüncülüğü hep dışta kalmasıydı. En sonunda şansızlığını kıracağı yarışı bulmuş gibi görünüyor. Öncelikli rakip start provasında ve idmanlarında çok iyi gözüken, ilk yarışında üçüncü olan favorim ile aynı antrenörün atı olan ROCKSTAR olarak görüyorum ve kupon büyümesin diye ufak kuponu iki atla geçiyorum. Geniş kuponda ise start provaları çok iyi olmasına rağmen idmanda takılmayan dilbağı yarışta takılınca başarısız olan YALINBABA önereceğim. Dördüncü at eküriler olur..

1.ALTILI : 693 TL
1.AYAK:   3.7.2.4.6.5
2.AYAK:   3.1.4
3.AYAK:   1.2
4.AYAK:   2.7   
5.AYAK:   2-BERKHUN
6.AYAK:   3.4.1.2.6.5

2.ALTILI : 203.321 TL
1.AYAK:   2.7 
2.AYAK:   2-BERKHUN
3.AYAK:   3.4.1.2.6.5
4.AYAK:   7.3.5.11.10
5.AYAK:   12.6
6.AYAK:   1.9.11.6

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments