17.05.2022 SALI ANKARA

 ufukcakirlogo1a9

17.05.2022 SALI ANKARA

KRAL TUNCA: Son yarışında rakiplerinin süratlendirdiği koşuda sonlarda yolunu iyi ayarlayıp uzun mesafede kazanırken gayet iyiydi. Bugüne kadar çim pistte 9 koşuda 8 kere tabela daha yapıp kazanamamış olması nedeniyle bugün kuponumda tek bırakmadım.  Normalde yarış süratli gider düzlükte koşuya hakim olup sonlara kadar direnebilme ihtimali var. Dileyen tek yazabilir.

SARPTAY: Cemalcan'ın Anneden kardeşi olan bu safkan kardeşi gibi ilk yarışını kazanacak kalitede ve formda görünüyor. Cemalcan hatırlarsanız altıda altı yapmıştı ve sakatlanmıştı bu safkanda onun izinden gidecek gibi görünüyor. Önde yarışı süratlendirecek çıkışla liderliği alıp Karataş ile kaçacak isim bence yakalanmadan kazanır. Bu eküri benim özel takibimde onlarında taya çok güvendiğini biliyorum bir aksilik olmazsa kolay kazanır.

YELSESİ: Bugün koşacak hepsi başarılı olmuş safkanların içinde bu isim  öne yakın  beklemeyi iyi yapacak, kaçanlara pek takılmayacak ve hayatının ilk yarışında yaptığı gibi sonlarda uçup gelecek bir isim. Rakiplerde iyi bugün Yelsesi başa yazıp diğerlerini de değerlendirdim.

FEZACAN: Her an kazanabilecek duruma geldi, son yarışında tabela dışı kalsa da bugün daha uygun rakipleri yakaladı, kilo çok uygun jokeyi bombacı bence oldukça şanslı olacak. Yüksek tempo ile giden koşuyu ön tarafa yakın takip edeceğini düşünüyorum. Yarışın son metrelerinde kendini gösterecek, düzlükte liderliği alacak, gelenlere direnecek ve çok şanslı olacak. Yarışın başında çok ciddi tempo olmaz bu safkan çok geride beklerse yarış karışabilir ama o zamanda rakipleri çok şanslı olur. At yazılacaksa çok at yazmak lazım ya dört at yada sekiz isim yazıp  geçeceğiz.

MISS DEFNE: Bugün bu koşuya katılacak safkanlar içinde  bu mesafede yüksek tempo ile kaçıp bitirmek isteyecek isimlere inat bekleme yapacaklar içinde en dikkat çeken safkan olarak görünüyor. Bugüne kadar katıldığı her yarışında koşuya ortak olmuş, birincilikler almış kaba kumda tek kere koşup kazanmış, sentetikte iyi yarışlarını seyrettiğimiz, kalitesini göstermiş bu safkan bu sefer kazanacak gibi görünüyor.

SPACE WALK:   Koşuya katılan isimlerden bazılarının başarılı performanslarını seyrediyoruz ama öncelikli yazdığım bu safkan bu pistte çok koşması gereken bir isim.  Sahadan özellikle idmanlarında gayet iyi durumda olduğu bilgisi gelen safkan bende ön planda ama ilk altılı iki tekli olduğu için çok isim kuponda olacak.

TOPALAK: Bugün koşacak isimler içerisinde en iyisi durumunda. İdmanlarını, makine provalarını seyrettim ilgimi çekti başa yazdm ama yanına at yazacağız tek olmaz.

ANADOLU GURURU: Daha sert gruplarda Gazi öncesi provaları yapıyor ama bir türlü tabelanın son sıralarından yuları tırmanamadı. Bence yavaş yavaş kendini buluyor ve bu sefer Vedat Abiş çok beklemek yerine ağır tempoda gidecek koşuda öne çok daha erken sarkarsa, iyi bir tempo  yakalarsa çok şanslı olur. Benim içn yarışın gidişatı sonuca direk etki eder hepsinin gelme ihtimali var.

CİVANPEHLİVANI: Safkan son yarışında özellikle çok başarılı koştu ama üçüncü kaldı. Binicisi ile çok iyi anlaşıyor, altı kere binmiş Ali Kaçmaz dört  kere kazanmış ki bence çok yüksek bir birincilik oranı var.  Son virajı iyi bekleme ile kolay dönen safkan orta kulvardan ataklarına başlayıp önde kaçanlar kolay atlatıp bugün beklenen birinciliğe ulaşabilir. Bu koşuyu dört at tuttum ama cazip tek arayanlara tavsiyemdir.  

1.ALTILIM
1.AYAK: 3.7.8 
2.AYAK: 4-SARPTAY
3.AYAK: 6.2.4
4.AYAK: 10.5.7 
5.AYAK: 4-MISS DEFNE
6.AYAK:
4.2.6.9/5.7 

2.ALTILIM
1.AYAK: 10.5.7 
2.AYAK: 4-MISS DEFNE
3.AYAK:
4.2.6.9/5.7 
4.AYAK: 4.5.6
5.AYAK:
4.5.2.3/6.7.1
6.AYAK:
9/4.7.3 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments