05.05.2022 PERŞEMBE ANKARA

05.05.2022 PERŞEMBE ANKARA

Ankara dört ayak patlarsa patlar yoksa büyük ikramiye vermez. İlk altılı daha güzel görünüyor...

KÖY: Şartlı 19 koşuda ilk birinciliğini almak için  koşacak dokuz safkan içerisinde ekürilerden KÖY bende ön planda. Urfa'dan Ankara'ya gelen safkan önde tempo koyup ikincilik aldı ve bu sefer çim piste çıkıyor. Bence pedigri olarak çim pistte de koşacak bir kağıdı var,   son düzlüğe öndekilere yakalanmadan çıkarsa bitirebilir. ALACAATLI ilk iki yarışındaki ikinciiliklerden sonra uzun ara verdi, katıldığı 21 atlı yarıştan 5. çıktı. 11 gün arası olmasa 21 gün ara verse bence çok daha iyi olurdu ama bu safkanda şanslılardan biri. TAŞKINKADİR bu yarış ile beraber takibe aldığım bir isim, burada olmasa bile unutmayalım.

LAST BEST: Son yarışında Kısa Vade 7 koşan Gökhan Babam'ın kazandığı yarışta büyük favori Gold Design ikinci olurken dördüncü kalan bu safkan kazanan isimden bir saniye bile fark yememişti.  Bugün nispeten daha uygun ve yi bekleyip düzlükte sprinti koyduğunda geçeceği rakipler yanında koşuyor. O yarışta birde Gökhan Babam'ın içe yatıp önünü kapadığını düşünürseniz bu sefer rahat bir sprint yeri bulursa kolay kazanacağını düşünebilirsiniz.

KUPACIKIZ: İlk yarışında adapte sorunu yaşayan ama çabuk kabullenip koşuda üçüncü olan safkan bugün çok daha kendini geliştirmiş olarak katılacağı bu yarışta yine iyi koşacak gibi duruyor. DİLANKIZ bugün üçüncü yarışına çıkacak ve ilk iki yarışı bence tatminkar. Bu safkanda bu yarış çok farklı koşup kazanma ihtimali olanlardan biri ve dileyen iki isimle bu yarışı geçebilir.  ben ilk ayak olması açısından kalabalık tutup sürprizi aradım..

ATEŞLER GÜÇLÜBEY: Son yarışında İstanbul'da çok gerilerden gelip son anda kendini birinciliğe atan safkan kilosu 61 olmasa bugün kuponumda tek olurdu. Hem startta kalıyor hem de kilosu oldukça ağır ve birde yarışta kendi gibi makineden tereddütlü çıkan ama sonları kuvvetli olan ICE TEA var. Handikap 15 koşuda bu iki safkan gibi beklemeyecek, liderliği alamayınca başarısız olduğu için direk kaçacak ÇETİNEL'de start alacak. Ben bu safkandan da umutluyum ve gördüğü iki yarışta dön dolaş yapan yarışa hiç karışmayan,  bugün Kocakaya ile yarışı hedeflemiş TOROS KARTALI yazılır gibi görünüyor.

SECRET BLOOD: 20 gün önce koştuğu son yarışında düzlükte kuvvetli sprint ile gelen ve Dombra'ya hakim olup  son metrelere kadar mücadeleden kopmayıp Scoutleo'ya teslim olmadan kazanan Secret Blood benim favorim. Bu aprantisi ile iki kere koştu bir kere kazandı ve bu sefer aprantisi nedeniyle uygunda bir kiloyla koşacak. Aynı başarıyı bu seferde gösterebileek safkan önde KING FALCON'u çok kaçırmaz ise uzun mesafede aynı sprinti atabilecek. Ben bu iili arasında bir yarış bekliyor YILDIZTOZU ve RISING SORY daha geride tutuyorum.

UÇAR GELİR: Hayatının ilk yarışında başlarda kötü gözükse de bir çok tay gibi başlarda dışa çok sapsa da özellikle son 200 de sprint yerini ayarladığında canlı ve diri gelerek koşuyu üçüncü bitiren safkan bu yarışında çok daha iyi koşabilecek güçlü bir isim olduğunu gösterdi.  Aynı şanssızlığı yaşamaz ise gezinti yapar kazanır.

HANİFE SULTAN: Son iki yarışıı ikinci bitirmiş olan bu safkan Vedat Abiş idaresinde bu Handikap 14 koşuda kazanmaya çok yakın görünüyor. Bu sefer ilk kez çime çıkacak nasıl koşacak belli değil diyebilirsiniz ama  bence orijin olarak çimde çok koşması lazım. Dileyen bu safkanıda tek yazabilir ama yanına at yazacaksanız Ayhan Kurşun raporlu olduğu için binmeyecek olsa bile Ağır kilosu ile SENNA eklemesi yapılabilir.

2.ALTILIM

1.Ayak: 9.3.5.8.1
2.Ayak:
7.3.4.1.2
3.Ayak:
1.3.6.4/
4.Ayak:
1.2
5.Ayak: 11-UÇAR GELİR

6.Ayak: 6-HANİFESULTAN

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments