14.04.2022 PERŞEMBE ANKARA

ufuk k3

CANKATAN: Antalya'dan sonra Ankara'ya geldi ve önde liderliği alıp iyi tempo kurduğu koşularda iyi performanslar sergiliyor. Koşuda 61 kiloluk sıkleti ile önde temposunu bozacak atlar olabileceği için özellikle BİZİM EDEOĞLU ile beraber çok yükseltmeden koşuyu   sürdürebilirlerse ikiside çok avantajlı durumda. İki yarış önce kazandığı yarışta çok iyi koşup dikkat çeken son çimde altıncı kalan YANTAR bugün yarışın mesafesi biraz kısa ama iyi tempo koyacak safkanları atlatıp bitirebilir dikkat edelim. 

ENNABİ: Son yarışında iyi koşan safkan  önlere erken gelip Princess Cuvee'yi geçip kazanan safkan bugün sert tempo olur, kaçanların durduğu yerde ortaya çıkar, son yarışındaki gibi iddialı olabilir. Kaçanlar birbirini yemez ise UNCHAINED önde kalıp iyi koşar.

CİVAN PEHLİVANI: Adana'dan geldi ekibi çok güveniyor, Ali Kaçmaz ile iyi anlaşıyor, burada kazanıp bize güzel bri başlangıç yaptırabilir. Yalnız öncelikli iki rakip var, onlarda yetmezse ortalık karışık üç isim daha eklemek lazım. Kurgu yaparken ben cazip bir isim üzerine gittim bu safkanı geniş kuponda yıktım ama ilk iki ayak tek tek girip ufak bir altılıda yapacağım.

BOZKIR BEBESİ: Adana'da hazırlanıp Ankara'da koşu hayatına bu yarışla başlayacak olan safkan bugün çok etkili koşacak. Son yarışını yaptığı Furkan Çetin ile koşacak ve bakmayın kağıt üzerinde eksik olabilir ama işleri oldukça iyi ve seri safkan yarış içinde kolay gider ve kazanır görünüyor. Bu safkanın yanına at yazacaksanız farklı tekle kurarsanız BERKENİN KIZI eklersiniz.

AHMETBEYLİ: Bu safkanı son yarışlarında  birinciliğe atamadık ama peşini de bırakmayalım bu sefer kazanacağı grubu yakaladı. Öne yakın gidip düzlükte liderliği alır, dışına kim gelirse onlara liderliği vermeyecek, yakalana da yeniden tazeleyecek ve farkı açıp kazanmaya yakın diye düşündüğüm safkan kuponumda ilk sırada olacak. Tabi bu safkana binen Ahmet Çelik ile üçüncü yarışı olacak ve ilk iki yarışını kazanamamış olması belki de handikap olacak. Bu yüzden yanına NARTIN KILICI yanına rakip olarak ekleyeceğiz.  

PURO: Uzun süredir kazanamıyor olsa da  bugün çok daha iyi koşacağına inandığım bu safkanı BLACK METAL ve BLINDING LIGHT gibi ciddi iki  rakibinin yanında çok tutuyor, özellikle başa  öneriyorum. Ufak kuponumda bu üç safkan başta olacak ama uzunda iyi koşular yapabilecek ne zamandır sesi çıkmayan MÜHENDİS dördüncü isim olarak sürprizde düşünülmeli.

ŞENATİK: Bu safkanı iki uzun yarışta denediler, sonra kısaya döndüler, bugün Dilbağı taktılar ve yarışın biraz süratli gitmesi bu safkanında düzlük yarışı yapıp kazanması lazım. Bu yarış tam istediği gibi bir tempo olabilir, koşu biraz hızlandığında son metreler bu safkan için çok büyük avantaj sağlayabilir. KAZANCI öncelikli rakip olarak görüyorum.

1.ALTILI (2 MİSLİ)
1.AYAK: 1.8.2.5.3 

2.AYAK: 1.3.2.8.5 
3.AYAK: 2.3 
4.AYAK: 7.2.3.6.5.1

5.AYAK: 1-BOZKIR BEBESİ
6.AYAK:
2.1.5.6.7

2.ALTILIM
1.AYAK: 7.2.3.6.5.1
2.AYAK: 1-BOZKIR BEBESİ
3.AYAK:
 2.1.5.6.7
4.AYAK: 2.6
5.AYAK: 5.2.3 / 4
6.AYAK:
4.7.2 / 3.6.1.8

BOL ŞANS DİLİYORUM.

You have no rights to post comments