29.03.2022 SALI ADANA

29.03.2022 SALI ADANA

HİLAL SULTAN: Bu pistte son yarışında 2 boy startta kalıp çok geride virajı dönen safkan düzlükte güçlü ataklar yaptı ama o kadar geride bekledi ki ne kadar saldırsa da üçüncülükten yukarı çıkamadı. O gün binen Emrah Sincan yerine bugün 22 kere bu safkan binmiş hatta son birinciliğinde de üstünde olan Mehmet Akyavuz üstünde olacak. Bu safkan için büyük avantaj olur ve yarış kısalmış olsa da startta kalsa da öne daha erken gelip büyük ihtimal kazanır. Yalnız o yarış MAN OF HEART kaçmıştı, yalnızdı, bugünde kaçar  sona kadar direnir ve  son metrelerde geçilir veya biraz avanslı dönerse çok şanslı olur gibi görünüyor. Kendini her gün geliştirdiğini gösteren BRENDON CONRAD uygun kilosu ile ufak kuponu sağlama almak için ekleyip geçebiliriz. Geniş kuponda eklemelerimiz var ANGEL OF LUCKY, PERİ ANA ve SİN gibi favorilerin haricinde son kum yarışını ve derecesiz kaldığı çim yarışını baz almadan iki tane çim  ikinciliği ile MOONLIGHT SONATA eklemeye çalışın.

BORDO MAVİ: 1200 metre mesafede koşulacak bu yarışta bekleme yapacak bir çok isim varken akıllı olup öne erken gelip kendi temposunu yarışa verecek olan BORDO MAVİ çok şanslı olacak gibi görünüyor. Son yarışında kaçıp bitiren, bugün 200 metre kısa mesafede daha şanslı olacak safkan biraz kilosu ağırlaşsa da  öncelikli olarak düşünülmeli, Nizamettin son yarışındaki gibi binsin yeter.   

DULAD: Geçen sene ufak bir problem yaşamış bu safkan tedavisi bittikten sonra pistlere döndü ama hep bir yerlerde takılıyor, sonunu yapamıyor ve kazanamıyor. Şanlıurfa'da hazırlanıp Adana'ya gelen safkan aynı kendisi gibi zor kazanan DIŞETUANA ile başta düşünülmeli.  Bu sefer kilo düşen, uzundan kısaya dönen ÇOLPANHATUN daha sonraki ihtimal.  MİRANBEY jokey uyumu ile yazılır, Urfa'da Maiden kazanıp gelen RACING BULL kupona eklenir.Burası zor ve az atla olmaz kapamaya kadar gider.

OVA KARTALI: Son yarışında Halis Karataş ile üçüncü kaldı ama bu grubu da geçecek performansı gösterdi. Bugün benzer rakipler yanında başarılı bir performans gösterir. Takip eden arkadaşlardan AŞKARTAY'ın idmanlarında gayet iyi olduğu bilgisi var. Bu yarışta çok sık koşuyor diye DORU YİĞİT pek önerilmiyor ama safkanın çok şansı var. ALİBEĞ ve TUMBUL ÇİÇEĞİ son yarışına göre kesinlikle biraz daha iyi koşacak, bu sefer kazanabilir.

IPAXIEMA Beşinci ayakta uzayan mesafenin bu safkana yaraması lazım. Bir türlü  sonunu getiremeyen ve kısa mesafelerde sprinti tutturamayan ve birinciliği yapamayan safkan bugün kendisi için uygun mesafede koşuyor. Bu safkanın Guillotine arkası geldiğini düşününce normalde yürüyerek gelmesi lazım diye düşünüyorsunuz. Bu günkü rakipleri içinde CATHY CAN önde yarışı sürdürme ihtimali olan bir başka isim. Performanslarını karşılaştırınca, buradaki rakipler birbirlerini bitirmek için koşmayacakları için uygun tempoda önde kolay gideceğini  düşünüyorum. Favori Cathy Can'ın dışına çıkıp o beklenen sprinti yapamazsa kaçacak isim çok şanslı olabilir. Bu ikiliden sonra birde bomba arayanlar FLYING WING düşünsünler.

ESHİLAL:  Uzun aradan sonra bu koşuya girecek safkan ekürisinin de yardımı ile birinciliği çalabilir.  Safkan çok uzun zamandır hazırlanıyor, bu safkanın sert gruplarda etkili yarışları var.  Bugün eküriler beraber iyi yarış çıkarır, büyük ihtimal kazanır ama bir ters olayda devreye girecek isimler  GOŞA ve  GÖZDESULTAN yazarım. TEKÇAREM uzun arasına rağmen Mehmet Akyavuz'un galop yapıp binmesi önemli yeri olan ekleyebilir.

KÜÇÜK ALTILI
1.AYAK : 7.3.11
2.AYAK : 1-BORDO MAVİ
3.AYAK : 3.6.8.4.2 
4.AYAK : 1.3.7
5.AYAK : 7.2
6.AYAK : 5.2.6

ALTILI
1.AYAK : 7.3.11
2.AYAK : 1-BORDO MAVİ
3.AYAK : 3.6.8.4.2.5.1.7
4.AYAK : 1.3.7.6.5
5.AYAK : 7.2
6.AYAK : 5.2.6

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments