23.03.2022 ÇARŞAMBA İSTANBUL

 ufukcakirlogo1a9

23.03.2022 ÇARŞAMBA İSTANBUL

BİKATİ: İlk yarışında kaçıp süratlendirdiği koşuda sonlarda dağılmıştı. İkinci yarışında serlik yapmadı ama bugün Mustafa Çiçek dış kulvrdan iyi bir başlangıçla kendini direk öne atarsa sonlara kadar direnebilme ihtimali var.  MY KING KONG ve BRAVE SOLDIER sonlarda etkili gelecek. İlk yarışında pek dikkat çekmese de bu sefer farklı koşabilecek ALGORİTMA'ya dikkat. Ekürilerden AGE OF FIRE ve EZELHAN'da geniş kupona eklenir..

ALKATTAN: Önde yarışı süratlendirmek isteyecek çok safkan var. Bu safkanların içinde ALKATTAN öne yakın  beklemeyi iyi yapıyor ve son yarışında üçüncü kalsa da uygun rakipleri yakaladığında oldukça etkili koşuyor. Benim gibi düşünürler yüksek tempo ile giden koşuyu ön tarafa yakın takip edeceğini düşünüyorum. Yarışın son metrelerinde kendini gösterecek, düzlükte liderliği alacak, gelenlere direnecek ve çok şanslı olacak. Yarışın başında çok ciddi tempo olmaz bu safkan çok geride beklerse yarış karışabilir ama o zamanda SİNANAĞA ve GEBZE GÜZELİ çok şanslı olur. At yazılacaksa çok at yazmak lazım ya üç isimle geçeceğiz yada doldurup koşu karışsın diye bekleyeceğiz.

SUN OF HONOUR: Bugün bu koşuya katılacak safkanlar içinde  kısa mesafede yüksek tempo ile kaçıp bitirmek isteyecek SUN OF HONOR en dikkat çeken safkan. Bugüne kadar katıldığı her yarışında koşuya ortak olmuş, birincilikler almış LADY RÜZGAR en ciddi rakip. Çimde iyi yarışlarını seyrettiğimiz 6 aylık aradan sonra sahalara dönen ROBERTA MIA  kalitesi ile geniş kuponda olabilecek isim olarak görünüyor.

SANCAR:   Koşuya katılan isimlerden bazılarının başarılı performanslarını seyrediyoruz ama bu beş safkan arasında tamam bugün bu safkan kazanır diyeceğim bir isim çıkmadı. Sahadan özellikle idmanlarında gayet iyi durumda olduğu bilgisi gelen SANCAR bende ön planda ve kuponumda başta olacak. Bu koşunun çok süratlenmesini beklemiyorum  UMUTLU yalnız kaçacağı için sonlara kadar gelecek. Nevzat ark grubu uyutursa kazanabilir. SON OĞUL sonlara çok etkili olacak.  BERKALP bu tip mesafeleri sever ve son yarışında ara vermesine rağmen gayet iyiydi. 4 isim öncelikli yazdım, MAVRA yer kalırsa eklenir.

MAVİ KILIÇ: Son yarışlarında devamlı startta kalıyor ve Açık yarışlarda Kısa Vadelerde başarısız görünüyor. Bugün 4 Şart yarışa geldi ve 2200 metre safkan için çok büyük avantaj. 68 gündür hazırlanıyor start provası yapıyor ve tereddütlü çıksa bile bu grubu geçebileceğini gösteriyor. Startta dış kulvar istememeleri ilginç ama vardır bir bildikleri dedim, aldığım bilgilere göre  düzgün başlayacağına ikna olduğum için tek bıraktım.

DUDAKBÜKEN: Daha Maiden olan safkan yavaş yavaş kendini buluyor ve bu sefer Çağlar Taşçı yerine Adem Aslan ile start alıyor. Aldığım bilgiler beklenen form durumuna ulaştığı yönünde.  Zor bir at, kendisini tanıyan isim ister, o yüzden rakiplerde sert olduğu için zorlanır ama eli kulağında bugün yarın kazanacak. Yukarıda ki altı safkanda kupona eklenir gibi görünüyor.

ALTILIM
1.AYAK: 3.8.4.2.1.6
2.AYAK: 2.5.9
3.AYAK: 1.3 
4.AYAK: 3.5.4.1
5.AYAK: 4-MAVİ KILIÇ
6.AYAK:
9.4.5.1.2.3.6

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments