22.03.2022 SALI ADANA : 746 TL

22.03.2022 SALI ADANA

1.Koşu: Bu koşuda iki isim ön planda. Yalnız işin ilginci ikisinin de son yarışları beklediğim gibi olmadı. DIAMOND CANDY ikinci olduğu yarışında orta kulvardan son 300 den itibaren etkili sprintiyle gelip öndeki DANS DANS ı yakalamaya çalışmış ikinci kalmıştı ama  son yarışında favori çıkıp Kocakaya ile sonlarda zıplamaya başlamış hiç etkili olmamıştı.   Yine bu safkan gibi bekleme yarışı yapıp son 100 de çok kuvvetli sprintiyle gelip boyun farkı ile ikinci kalan YILDIRIMHANIM sonraki yarışında kötü koştu. Bu sefer bu ikilinin etkili olmasını bekliyorum. Üçüncü at arayanlara GREAT EXUMA diyeceğim ki son yarışı çok iyi bir rakip arkası ikincilik, o gün en iyi performansını koşmuştu bu sefer tekrarlarsa şansı var.
Sıralamam 2-9-3

2.Koşu: Yedili plase benim pek oynamadığım bir oyun ama bugün oynasam burayı tek veya az atla geçme şansım olmazdı. Yine kendisini çok iyi tanıyan jokeyiyle koşacak PASTOR ve aradan sonra Vahşikız arkası ikinciliği ile RED TORNADO önde çıkar belki ama koşu içinde iyi bir yer tutabilirse CARA VAGGIO sondaki güçlü atakları ile devreye girebilir diye düşünüyorum.
Sıralamam 6-1-2

1.Ayak: Bu koşuda bir kaç at için not almışım takipteyim ama uzun mesafede tempoyu koyup gidecek iki üç isim var.  Son üç yarışında birincilikler almış LAKERS ve JAWINGER ikilisi beraber son metrelerde güçlü ataklar yapacaklar. İkisinin de kiloları uygun ve yarış biraz süratli giderse yine bu süratli tempoda sonda çok etkili gelecek iki isim bu safkanlar olur. Uzun arası olsa da iyi hazırlanan ve düzenli işlerle bu koşuya girecek olan JHONWICK'e dinçlik yarışı çok yarayacak. Yine IGUAZU FALLS çok uygun kilosu ile koşuya katılıyor. Bu safkandan da umutluyum. Kazandıı veya Jawinger arkası bitirdiği yarışlara göre kilosu çok düştü bu şansını yükseltiyor. Dileyen bu dört atın yanına çimde istediği yarışları yapamayan kumda kazanırken jokeysiz atın da yardımını alıp kazanan HONORABLE ekleyebilir.
Sıralamam 4-7-8-10-1

2.Ayak: Son yarışlarında hep oynadığım, son günlerde kumda koşsa da çimde çok koşacak olan, geçen sene çimde üst üste üç yarış kazanmışlığı olan bu uygun grupta çok etkili olacak REİSHANLI başa koydum. Bu at çok iyi durumda çimde bir üst grup atı olur bugün pek tutulmuyorken cazip olabilir.  Ankara'dan Adana pistine  geldikten sonra hep iyi çalışmış ve hazır şekilde koşuya katılacak, çimde başarılı performanslar sergilemiş, geçen sene İstanbul Adana pistlerinde Kısa Vadelerde denenmiş, arada kazanmış kaliteli YİĞİTBATUHAN  bugünde çok iyi performans gösterir ve bu pistte koştuğu her yarış olduğu gibi kazanmaya koşar. Serkan Yıldız ile yedi koşuda beş tane kazanmış olması, bugün kilo avantajı olması kaçıp bitirmeye çalışacak inatçı Kaizbert yavrusu için avantaj. Burayı İki atla geçelim, az atla girelim ufak altılıda burada risk alalım. Geniş kupona YENERSULTAN ve ALDERAMİN eklenebilir. Sıralamam 1-3-5-4

3.Ayak: Son yarışlarında hep iyi koşan ama kazanamayan MAHZUNKRAL son metrelere kadar yarışın içinde olur ama  bu koşuda önde iyi bir tempo yapıp gidecek MEGA STAR veya kaçan rakibini yakın takip edecek GÜNPINAR gibi iki sert rakibi var. Süratli Mega Star'ın ağır kilo olması işini zorlaştırıyor, yine bu safkan gibi aynı tarz koşan DORU YİĞİT  uzun ara vermesinin ardından gördüğü yarıştan sonra önde biraz kolay giderse, direnebilir bugün sürprizi yapabilir. Sonlarda gelecek SUKAYA ve İLYADA  İdman pistinde yapmış olduğu düzenli ve ilgi çekici işleri ile dikkat çeken iki isim. Burayı az atla geçmek pek mümkün değil. Sıralamam 4-1-2-8-3-5

4.Ayak: Son yarışlarında 1400 metrede BAYEMİR ile TORAMANKAYA buluşmuşlar baş farkı ile Bayemir koşuyu kazanmıştı. Aypars o koşuyu forse ederken Toramankaya en geride koşuyu takip etmiş, bariyer çok uygun yerde yarışı takip etmiş ama düzlükte dışında kalan Bayemir hakim olup kendini birinciliğe atmıştı. Bugün mesafe 2000 metreye çıktı, mesafeden yana ikisinin de derdi olmaz, birini ayırıp diğerini yazmak bana riskli geldi.  Startta muhtemelen kalacak 2 aylık aradan sonra koşacak ÇELİKKALKAN sonlara doğru etkili gelse de işlerinin tam olmadığını, İki at yeterli diye düşünüyorum. Çelikkalkan son ikinciliklerinde de 220 gün aradan sonra 2 Şart ve 3 Şartta koşmuştu sonra yine ara verdi bu sefer iki hazır rakibe üstünlük sağlaması zor görünüyor. Sıralamam 2-5

5.Ayak: Bugün Dişi safkanların bu Maiden yarışında startla beraber liderliği alıp kaçacak  SWEET BREEZE çok şanslı görünüyor. Hayatının ilk yarışında bariyer dibinde iyi bir yer tutup Kurtel ekürisinin Color Of Love isimli safkanını takip eden, düzlükte dışına çıkıp sprint yapmaya çalışan ama tecrübeli rakibi tazeleyip farkı açınca yine dışına gelen koşu koşmuş, tecrübe edinmiş Great Exuma'yı da görünce, biraz bocalayan ve fazla zorlanmayan bu safkan  bu sefer çok daha iyi performans sergileyecek. Bariyer dibinde koşuya başlayıp start çıkışı bir aksilik yaşamaz ise hemen öne kendisini atmasını bekliyorum.  Çok sürat yapacak bir isim olmaz, Mücahit ilk yarışında da bindiği, işinide yaptığı bu safkanı bence bu sefer birinciliğe atar, kaçıp bitirir.  Ben tek yazacağım ama buraya at yazmak isteyenler olursa özellikle ilk defa koşacak WESSINA yazmalarını veya ikili bahislerinde değerlendirmelerinde öneririm.
Sıralamam : SWEET BREEZE BANKO

6.Ayak: Son yarışında çok kolay tempoda gelip kolay kazanacak gibi görünse de son 50 ye kadar rakibini ayıramayan BERATIM bugün Karataş binince büyük favori çıkmaya aday görünüyor. Ben mesafe daha da kısaldığı için burada sürpriz aradım, koşuyu kalabalık düşündüm. Son yarışında çok tuttuğum ama ikincilikten öteye geçmeyen performans çıkaran DUAYENOĞLU aynı yarışta startta kalıp üçüncülük alan GÜRSEY'in sürpriz şansı çok yüksek. Kötü yarışlarından sonra bu pistte iyi çalışmalar yapmış ASİL NEFES bu uygun kiloyu yakalamışken kuponlara yazılır. GÜLBİTEN Vedat Abiş ile koştuğu beş yarışın ikisini kazandı, bu avantajla bugün kuponlara yazılır. Bu yarışa iyi hazırlanan ve Maidenden yeni çıkmasına rağmen Ayhan Kurşun ile etkili koşabilecek LOMANHAN kuponlar yazılır. Geniş kupona birkaç at daha koyuyorum.
Sıralamam : 4-6-1-9-13-7-11-5-12-8-10

ALTILI : 373 x 2 = 746 TL

1.Ayak: 4.7.8.10.1 

2.Ayak: 1.3.5.4 

3.Ayak: 4.1.2.8.3.5

4.Ayak: 2.5 

5.Ayak: 9-SWEET BREEZE

6.Ayak: 4.6.1.9.13.7

BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments