17.03.2022 PERŞEMBE İZMİR

17.03.2022 PERŞEMBE İZMİR

ALTAYLI: Bu safkan iki koşusunu da gayet etkili koştu. Sahada herkes kazanır dedi ama o ikisinde de üçüncü kaldı.  Bu sefer çok ağır bastığı rakipler yanında  şansı çok yüksek ve nasıl taktikle koşarsa koşsun önde veya yakın konumlansın  zorlamayacak rakipler yanında tek olarak yazılabilir.

HARD FLOOD: Kumda bekleneni yapamadı ama safkanın ana hedefi bu çim yarışıydı.  Bugün kısa mesafeye geldi, önde kendini takip edip bozacak bir isim olmasa çok şanslı olur. ALWAYS LUCKY son yarışında bizi aldattı ama tam istediğimiz durumda olmadığını da gösterdi.  Bu seferde yazarım ama kötü koşarsa bende bundan sonra geri planda kalır. Bugün bu ikiliyi rakipleri ile beraber yazdım.

BABAOZAN: En sonunda uzun mesafeli çim yarışında karşımıza çıkan safkanın SÜERDEM gibi iyide koşacak bir ekürisi var. Bu safkan idmanlarından bayağı iyi duruma geldiğini gösterdi. İzmir'de çalışan safkan da bu mesafede oldukça şanslı durumda ve İstanbul'da geçildiği Şimşekefe'nin evamında geçilmişliği yok, Kısa Vade'lerde bile kolay kazanıyor. Uzun mesafede önde kaçabilecek rakipleri ile fazla mücadeleye girmeyecek, Ekürisi öndekileri yorarken arkalarında çok kolay gidecek, sonda iyi bir sprint yaparsa da kendini birinciliğe atacak.

URALHAN: İstanbul'da koştuğu yarışında kaçanların arkasında yarışı sürdürürken aralarda sıkışıp kalan ve üçüncülüğe razı olan safkan devamında önde kaçmayı deneyince yedinci olmuş büyük hayal kırklığı yaratmıştı. Bu defa safkan kalabalık bu yarışta Maidenden çıkmak için İzmir'e geldi. Bugün yarışacağı safkanlar çok uygun olduğu için başa koydum. Sorunları giderildikten sonra iyi koşular yapmaya başlayan LOLİPOP artık kazanabilecek duruma gelmiş olup öncelikli rakiptir.

GRAND TREASURE: Geçen iki yarışında da üçüncü olurken yarış içinde sprintini tam atamamıştı. Bugün ekürisi yarışın önde gidecekleri bozacağı için sonlarda çok çok etkili ataklar yapabilir.  2000 metrede koşacak ve bu mesafede yarış süratlendiğinde çok farklı koşabilir. Aynı şekilde geçen yarış WARDENCLYFFE içinde kazanır denmişti ama bence favori durumundayken kötü koşmuştu. Bu sefer mesafeden yana etkilenebilir gibi görünse de yazılır. PİKO PİKO iyi bir taktik yaparak öndeki rakibine fazla takılmadan onu iyi bir yerde atlatırsa bu seferde kazanabilir.

OĞLUM ANIL: Koştuğu son  yarışında çok gerilerde virajı dönüp çok etkili sprint ile üçüncü oldu. Yarış içinde jokeyi erken çalışsaydı, hiç boşlamasaydı, erken yürütseydi kazanabilecek durumdaydı ama koştuğu yarışta jokeyi söyleneni eksik yapınca buralarda bitirdi. Bugün Doğukan Palaur kesinlikle atı boşlamaz önde yıpranmadan, kendisini koruyarak, liderliği rakiplere bırakıp arkalarına yatacak. Çok şanslı olacağını düşünüyorum. 

SEYFETTİN: Son yarışlarında oldukça etkili koştu, tabela içinde bitirdi ama bir türlü kazanamadı.  Bugün pist çim olacak, mesafe uygun, kilo biraz ağır ama rakiplerde çok uygun. Bu safkan zor kazanır olarak işaretlediğim için her ne kadar önde tutsam da rakipleri ile beraber değerlendireceğim. 

1.ALTILI

1.AYAK: 1-ALTAYLI
2.AYAK: 1.2.5.3.6.7.8.9

3.AYAK: 5.4.7.1.2.3.6

4.AYAK: 
1.4.5.3.10
5.AYAK: 
8-BABAOZAN
6.AYAK: 5.7.10.1.8.12.6 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments