02.03.2022 ÇARŞAMBA İSTANBUL : 668 TL

 

02.03.2022 ÇARŞAMBA İSTANBUL

BONNY BOMB: Son yarışında kazanamaması atın çok geç sprinte kalkması nedeniyleydi. Virajı ön grubun gerisinde döndü, yarış ağır tempoda gittiği için öndekiler kendini bitirmedi, dirençli kaldı ve bariyerden çıkmakta geciken safkan en kadar etkili olsa da ancak dördüncü olabildi. Bugün o yarıştaki gibi olmaz öne erken sarkar, kaçanlar avans alamaz, yanında at gördümü giden safkan bugün çok şanslı olur. 101 gün aradan sonra start aldığı yarışında aynı bu şekil koşmuş iç kulvardan etkili gelmiş ama  WINTER SUNSHINE geçilmiş ikinci olarak koşudan ayrılmıştı. Artk her zaman kazanabilecek durumda olduğunu da gösterdi, bugün öndekileri yakın takip edeceğine çok etkili koşacağına inanıyorum, altılıya tekle başlanabilir.

FİLANDOZ: Handikap 15 yarışta size ilk at olarak uzun mesafeleri çok iyi koşacak diye düşündüğüm, uzun zamandır kovaladığım bu safkanı başta önereceğim. Favorilerden WIN AND DANCE tabi ikinci atım. İyi bekler iyi zamanda yürür bir bakarsınız uzak kazanır bu safkanında günü gününe uymaz. Özellikle WILENDA'ya dikkat diyelim. Bu yarış tabi az atla falan geçilmez, kim iyi koşarsa o  kazanabilir.

ESKİ BEDİR GÜZELİ: 3 ayık aradan gelen ve iki yarış gören safkan için bugün kendini ispat etme günü.  Belkide bu seneki en iyi durumuna gelmiş olarak bu yarışına çıkacak  safkan benim beğendiğim, son iki yarışında da  binen aprantisi ile dikkat çeken en önemli isim.  LADY ECEM'i son yarşında anlatmıştım,örtü gözünden geç alınıp bire dışlara sapınca kazanacağı yarışta üçüncü kalmıştı. Son yarış ise çok kötü oldu ama peşini bırakmam. MISS TEZENE, RÜYANIN KIZI ve MUSON eklenecek isimler.

DOĞA KANUNU: Bu koşuda yarış ciddi bir tempoya girmez ve önde bu safkan  liderlik isteyip almasa da kim isterse onun dibinde yarışı sürdürür. Burada önemli olan bu pistteki son yarışında bu safkan arkası ikinci olduğu görüntüsüyle sona kadar ciddi ataklar yapacak TREVI FOUNTAIN'e direnip direnemeyeceği. İkisini beraber kuponumda bırakıyorum.

ANADOLU HARİKASI: Günün bir başka 3 yaşlılara ait yarışı ve koşan isimler arasında oldukça favori çıkacak ANADOLU HARİKASI'n dan çok iyi bir yarış bekliyorum. Bu safkan son yarışında baryer dibinde sıkışmasa zaten geçilmezdi, çok iyi yarışlar yapıyor, çalışmalarında çok iyi olduğu haberleri geliyor, dileyen tek yazsın. 

SÖĞÜTLÜ: Geldik günün son yarışına... Burada start aldığı son yarışında starttan çıkıp iyi bir tempo koyan safkan son metrelere kadar direnmişti. Çok kilo düştü ve daha Maiden olsa da bu ara formunu yükselten bu isim başta olacak. 

İSTANBUL ALTILI
1.AYAK: 5-BONNY BOMB
2.AYAK: 4.3.14.5.6.9.13.10
3.AYAK: 5.7.8.10.9.3

4.AYAK:
1.4
5.AYAK: 3.1.2
6.AYAK: 17.13.8.6.3.7.4.12.14

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments