28.02.2022 PAZARTESİ BURSA 325 TL

28.02.2022 PAZARTESİ BURSA

ZEYDER: Bu safkan ilk yarışında beşinci olurken uzun mesafede çok daha iyi koşar diye not almışım. Bugün biraz kısalan yarışta start alması tabiki handikap ama bu Bosphorus yavrusunun iyi hazırlıklarla gireceği bu yarışta birincilik alma ihtimali göz ardı edilemez. Koşu kolay değil çok at yazdım.

KING IS BACK: Kocaeli pistinde ikinci ve üçüncü olduğu yarışlarda dikkat çeken safkan  son yarışında belki etkisiz bir performans sergiledi ama düzlükte iyi bir yer tuttuğunda etkili sprinti ile ağır kilosuna rağmen bu rakipleri geçebilir. Bu tip yarışlar özellikle sürprizlerin olduğu yerler ve bugün ağır kilo diye pek oynanmayacak safkanı koyalım, koşuda rakip ZİRKON ve MINIGUN olur diye bekliyorum, üç atla geçelim.

FINAL DRIVE: İstanbul'da yaptığı iki vasat koşudan sonra çalıştığı Bursa pistinde bu Handikap 15 yarışa deklare olan safkan önde kendisine iyi bir yer tutarsa çok tempolu gitmeyecek yarışta bekleyecek favori rakiplerinden önce hareket edip uzun mesafede arkadakileri uyutup kazanabilir.

FISTIKCAN: Son yarışlarında tabelalar yapıyor, o yarışlarında formunu bulduğunu gösteriyor, safkan  son yarışına göre çok hafif sıkleti ile ilk ayakta büyük sürprizi gerçekleştirebilir. Kolay tempoda önde kaçacakların hemen arkasında yarışı forse edebilirse şansı yükselecek. Yalnız bu koşu kısa mesafede aşırı süratli geçer çok atın kazanma şansı olur, sürpriz arayanlar NEVİNBAL unutmasınlar yarış gördü bu sefer çok daha etkili koşar.

BALKANAĞASI: Son düzlükte iyi ataklar yapıp öndeki DUMANOĞLU'nu atlatmaya çalışacak bu safkan koşuda öncelikli rakibi görünen bu safkanı atlatırsa kazanır. Yoksa Dumanoğlu'dan beyaz bayrak ayna yarışı gelebilir. Ufak kuponlar bu ikili ile geçebilir geniş kuponlara ilaveler kuponda.

MELİNA HANIM: Bu safkan için idman pistindeki performansını ve bir kaç ince detayı baz aldığımda kazanır gözüyle bakıyorum. Birincisi çok iyi hazırlandı 60 günlük koşmadığı bu sürede hiç yatmadı devamlı çalıştı. İkincisi Tokaçoğlu tercih yaptı. Malum geen gün Tokaçoğlu bu koşuda da koşan kendi atı Victorina için Antalya'ya gitmişti bende kupona tek yazmıştım ama çok kötü koşmuştu bugün binmedi. Koşudaki favori Nikki Run ise ikidir startta kalmaya başladı, bunu huy edindi. Bu iki faktörü idman pistindeki performansıyla birleştirince Melina Hanım geçilmez diyebilirim. Son virajı kolay şekilde dönecek safkan aralarda çok kalmaz ise gelir koşuya hakim olur kazanır.

SALUKİ: Son Gr yarışında Canmete'ye takılınca Düzlükte orta kulvardan sprinte kalkarken kendini tam olarak gösteremeyen safkan, uygun rakiplerle koşacağı bu koşuda kendisi gibi Grup yarışta başarısız gözüküş GÜNDÜZDÜŞÜ ileberaber yazılarak geçilebilir..

LOVE IS GOOD: Hayatının ilk yarışını ikinci bitirmiş ama kazanan kadar iyi koşmuş olan bu safkano günden sonra verdiği 77 günlük bir arayla koşuya katılıyor ama hazırlık olarak fit durumda.  Bugün Mustafa Çiçek önde konumlanacak isimlere pek takılmadan düzlükte temposunu yükselterek koşuya hakim olur, rakiplerine pek şans tanımaz, sonradan geleceklerin ataklarına direnir ve kazanır  düşüncesindeyim.

HEROES: Son iki yarışında oldukça vasat performans gösteren, sabırla bekleyerek koşuyu sürdüren, kalabalık gruplarda bile   kendini öne atmakta acele etmeyen safkan sonları bir türlü beklendiği gibi yapamadı.  Bugün ıslanan pistte  sonlarda etkili ataklar yapar kapanışı çok cazip hale getirip kazanabilir düşüncesindeyim.

 

BURSA 2.ALTILI
1.AYAK:   8.3.12.13.4.7.2.1
2.AYAK:   4.3.6.10 
3.AYAK:   3.5.10.4 

4.AYAK:   1.7 
5.AYAK:   6-LOVE IS GOOD
6.AYAK:   3.8.6.7.5.4.13

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments