26.02.2022 CUMARTESİ ADANA : 518 TL

26.02.2022 CUMARTESİ ADANA

Günün ilk koşusunda Şartlı 2 yarışta son yarışlarında beraber koşan, tabela içinde yer bulan YENERSULTAN ile TEKKURŞUN öncelikli yazıp ekleme olarak PİST KRALI, SELDA HANIM ve WANPİR eklemesi yaptım.

Adana'da geçen sene yarış hayatına parlak başlayan, ilk beş koşusunu kazanan daha sonra çime çıkınca eksik koşsa da verdiği aradan sonra yine bu pistte kazanarak yarış hayatına geri dönen COMPILER başa koyuyorum. ATIBA ikinciliklerinden sonra son yarşında startta takılıp eksik koştu ama bu sefer öncelikli rakip olur. .

Birbirini geçebilecek kapasiteye sahip isimlerin bir arada olduğu Dişi safkanlara ait yarışta çok isme şans veriyorum. Son yarışında tam istenilen gibi koşamayarak koşudan 4. ayrılırken hayal kırıklığı yaratan TUMBUL ÇİÇEĞİ ile BUĞU öncelikli isimler.

İkinci altılının ilk ayağı günün zor koşularından biri ama bu zorlu koşuda ben ön plana son yarışında Grup koşuda varlık gösteremese de kazandığı yarışta kendine gelmiş KRAL TUNCA yı çıkardım. Bugün safkan aynı koşuda beraber koştuğu OĞLUM GİRAY ile beraber öncelikli kuponumda olacak. Mehmet Akyavuz idaresinde bir türlü istediğini alamayan BABA DAĞYUDAN bu uygun grubu yakalamışken son yarışındaki formu ile oynanmadan olmaz. Geniş kuponda ŞENATİK, ÇINARTAY ve BAMSİBEY ekledim.

Ağır tempoda gidebilecek Maiden yarışta önde liderliği alıp istediği tempoyu yarışa verir, çok yüksek tempoya çıkmayınca sonlara kadar direnebilir dye düşündüğüm ekürilerden MUHABERE ve kendisi kadar iyi durumdaki ENTER yarış içi sıkıntı yaşamazlar ise ekri bile bitirebilirler. Ekrilerden biri  Yarışın liderliğini ilk metrelerden itibaren alarak koşuyu forse eder, ekürisi yakın gider, çok abartılı tempo yapmazlar ise doğru tempo ikisinden birini birinciliğe ulaştırır..

Son yarışında yine sert rakiplerle koştu ama YÜCEL benim o zamanda beğendiğim isim oldu. İkidir iyi koşup kazanamasa da bugün OĞUZBOYLU ve KERVANTAY gibi iki sert rakibi olsa da başa yazacağım isim olacak.  Bugün altılıda belki de en güvenilecek isimlerden biri olarak Oğuzboylu dursa da ASRIN PEHLİVANI, CEVHER ve ÖZGALİP eklemesini geniş kupona yazdım.

Bu koşuda son yarışlarında oynadığım ama bir türlü kazandıramadığım PURO var ama bu sefer şeytanın bacağını kırmaya aday isimlerden GÖKBAKIRHAN ile ALATOR'da kuponlarda olacak. İdman pistinin en iyilerinden biri olarak bu koşuya gelen ağır kilolu FLASH PAST ile ALLÖŞŞŞ eklemeside yapılablir..

Bu Satış 2 koşusunda bu tip yarışların en başarılı isimlerinden  BOLD LION SURUÇ koşuyor. Safkan son yarışlarında Adana'da Satış koşusu buldumu iyi koşuyor arada bir Urfa yaptı Handikap 15 te kötü koştu onuncu oldu. İyi yarışlarının ardından Urfa pistindeki son işinde formundan bir şey kaybetmediğini gösterdi, dileyen tek düşünebilir. Bu safkana yakın gidecek PİRKAN olur diğerleri çok geride bekler ve yetiştiremez diye düşünüyorum.

Son koşu bir diğer Maiden yarışta da ilk defa koşacak AZİZ BEY öncelikli ismim.   Startla birlikte liderliği alarak koşuya tempo verecek gibi gözüken HARLAN DRAKA ile onu yakın takip edecek CHAIN BREAKER öncelikli rakip. ONKEL PASCHA ile OMERE ve BORANES te yazılır.

1.ALTILI
1.A
YAK:
7.8
2.AYAK: 5.1 

3.AYAK: 3.4.6.7.1.2.8.5.9
4.AYAK: 1.2.4 

5.AYAK
: 9-MUHABERE
6.AYAK
: 6.4.3.1.2.5

2.ALTILI GANYAN : 518 TL
1.AYAK: 1.2.4 
2.AYAK
: 9-MUHABERE
3.AYAK
: 6.4.3.1.2.5
4.AYAK:
2.5.4  
5.AYAK
: 1.3
6.AYAK
: 1.5.3.9.8.2 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments