15.02.2022 SALI ADANA

15.02.2022 SALI ADANA

FLYING WING: Sık koştuğu yarışlarda başarılı sonuçlar aldıktan sonra katıldığı kısa mesafeli yarışında bekleneni veremedi ve bu koşudaki rakibi CATHY CAN dördüncü olurken beşinci kaldı. Bugün uzun mesafeye çıkacak safkan arkalarda kendini yıprattırmadan bekler, acele etmeden iyi bir yer tutarak gelirse ve kendine bariyer dibinde iyi bir yer bulursa çok etkili olabilir.  Safkanın bugün 59 kiloluk sıkleti biraz sorun teşkil edebilir, Dişi yarışlarında kilolar sorun yaratabiliyor o yüzden rakipleri ile beraber yazmak mantıklı görünüyor. Önde konumlansa da yüksek tempo yapacak at yok, kaçanların arkasına yatacak, düzlük yarışı yapmaya çalışacak CATHY CAN yarışın gidişatından en çok avantaj sağlayacak isimlerden biri ama Ahmet Çelik Maiden yarışta tereddütle yaklaşıyorum. CINNAMON, NORTH QUEEN, ROSE PICER ile ATEŞ GİBİ ve PUPPAPEINO eklemesi geniş kupona yaptım.

GÜMÜŞKESEN: Yıl başı olması nedeniyle çok sık koşan isimlerle karşılaşıyoruz. Bu safkanda sık koşuyor diyebiliriz ama  bu koşu öncesi 15 günlük bir arası olması iyi. Son yarışındaki performansını tekrarlarsa kazanması büyük olasılıktır.  Son yarışında öne yakın beklemeyi en iyi şekilde yapan orta kulvardan kendine iyi bir yol bulan safkan kazanırken çok formda olduğunu göstermişti. Son yarışında KÖSEF çok konuşuldu, sahanın dilindeydi kazandı kimseyi yanına sokmadı. Bugün GÜVENAĞA ve AŞKARTAY ile beraber biraz daha önde yarışı kabullenip sonlara kadar gelirler ama çok yüksek tempo yaparlarsa hepsi bir anda stop edebilir. Bugün Hişman rakipleri tempoyu biraz yukarı taşırsa sonlarda çok etkili sprinti ile sonuca gidebilir.  Ben ufak kupona anlaştığı jokeyi ile Gmüşkesen tek geniş kupona dördünü  beraber yazdım.

VAHŞİKIZ: Uzun zamandır çalışıp çok iyi hazırlanan safkan için bugün çok iyi koşması lazım bilgileri geliyor. Şanlıurfa pistinde galoplar yapmış bazı galoplarıda bültenlere yansımamış bugün idman performansını sahaya yansıtıp kazanabileceği görüşünü paylaşan arkadaşlarımız var. Bugün Şartlı 5 koşuyor ama 19 unda Açık yarışa da kayıtlı ve burayı kazanıp oraya giip gitmemeye karar verecekler. Ahmet Çelik hata yapmaz ise kazanacaktır. MACAU ve SUNDOWN geniş kupona.

HAMASET: Bugüne kadar koştuğu yarışları gayet iyi olan, devamlı iyiye gidiş gösteren safkan son yarışında Ahmet Çelik gözlüğü gözünden alamayınca startta kaldı ve yarışa çok asılmadı arkada kendi halinde bir yarış koştu. Normalde bir daha kum koşmayız diyorlardı ama  baktım yarışa yazmışlar, idmanlarını seyrettim bu hali ile çok iddialı şekilde burada koşuyor diyebilirim. Kendisini kupona her yazdığımızda bizi tatmin edecek performansı göstermese de jokeyi yarışa ağırlığını koyar, bugün normal başlar kazanır. Ufak kuponda veya geniş kuponda yanında at olmaz.

PURO:  Her geçen gün yükselen performansı ile  son yarışında çok güvenmeme rağmen beni yarı yolda bırakan safkan uygunlaşan kilosu ile bekleme yapıp gerçek gücünü bize gösterir. Son yarışında yaptığı taktiği değil de önde numara almayı hedefleyecek diye düşünüyorum. Fakat LAKERS, İŞTAR, THE RED SONYA içinde çok iyi bilgilerimiz var, hepsi son yarışlarında başarılı olmuş ve kalitelerini göstermiş isimler. Bu koşuda sürpriz aramayı uygun gördüm.

YANTAR: Son yarışlarında  koşarken takibe almış peşini bırakmamıştık, iyi koşular yapıp kazanamamıştı, son yarışında ise herkes oynadı baktım bütün uyanıklar yazdı. Yarışı dördüncülükle bitirdi ve bugün Müslüm Çelik üstünde. Yarışın ilk metrelerinden itibaren koşuya tempo verecek CANKATAN öncelikli rakip durumda. Yarış seçerek koşan ve atlarına çok güvenen ilgilileri bu yarışı tercih ettiği için BAYÇİL ekledim. Biz sürpriz bekliyoruzz ama Favori çıksa da  YAĞIZALP ekledim.  Geniş kupon kalabalık olacak.

 

ALTILI

1.AYAK: 2.4.5.6.8
2.AYAK: 2.4.1.3
3.AYAK: 1-VAHŞİKIZ
4.AYAK: 4-HAMASET
5.AYAK: 7.4.3.2.5.6
6.AYAK: 10.13.4.5

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments