15.02.2022 SALI KOCAELİ

15.02.2022 SALI KOCAELİ

AŞANBABA: Son iki yarışında da iyi kaçıp sonunu getiremedi, yüksek tempo koştu, dış kulvardan güçlü ataklar yapan rakiplerine teslim oldu  ve iyi koşuları kazanmasına yetmedi. Bugün mesafe yine aynı ama kendisini kovalayıp yüksek tempoya çıkarak at yok. Tek derdi kilosunun 60 olması. Bu yarış koşmak için İzmir ve Antalya'da iki yarış kaydını bıraktı hedef yaptı. Son 800 e kadar idareli gidip sonrasında arttıracağı temposu ile  farkı açar, rakiplere şans tanımaz ve bence büyük ihtimal kazanır. Altılı içine denk gelmesi avantaj, ilk ayak olması risklide olsa da ufak kuponda tek denenebilir.

KARAMÜRSELLİ: Verdiği aradan sonra katıldığı iki koşuda istediği sprint tam yapamadı ama  son yarışındaki kinciliği artık kendne geldiğinin göstergesi.  Bugün katılacağı yarışında kalabalık grupta idareli giderse  çok iddialı olur diye düşünüyorum. BARTH BOY için kaçacağı yarışların birini önde yalnız kalırsa yakalanmadan bitirecek diye not almışım, son yarışında bunu beceremedi ama bugün kazanabilir.  Burayı hedef yapan ve çok hazır olduğu bilgisi gelen AVUKAT önde bu safkanla ciddi mücadeleye girerse ikisininde şansı azalacak ama kaliteleri ile idareli giderlerse şansları çoğalır. Bu üçlü  öncelikli şanslılar, PETER PANS DREAM ile BOSS TO POISON ve DOLCE MOYE eklenecek isimler olarak düşündüm. Zor yarış...

İNCİRLİ EFESİ: Safkan son yarışında önde iyi tempo kurdu ama yarış kolay değildi, rakipleri sert geldi bu nedenle son metrelerde temposunu yitirip dördüncü kaldı. Maiden koşup kazandıktan sonra her ne kadar güçlü rakiplerden   etkilenmiş olsa da bugün grup biraz daha uygun görünüyor, başa yazdım. Bugün yarışta kaçacak kendi gibi önde gidecek SUN OF HONOUR un ağır kilo olmasından avantaj  sağlayacak isimlerden biri diye düşünüyorum. Önde temposunu koyup gidecek isimlere bulaşmadan sonda gelecek ANOTHER LOVE ve BOACIOUS diğer şanslılar olarak  düşünülebilir.

KARDEŞCAN: Bugün önde çok ısrarcı olacak ekürisinin arkasına yatıp  iyi bekleme ile sonlarda güçlü kalır, yarışa hakim olduğunda direnir ve kazanır. Agf şu an % 88 oldu dileyen yıkar ben yıkamadım. 

SWEET HUMOR: Çıkışla birlikte ısrar eder kaçar, veya bugün biri çok ısrarcı çıkarsa arkasına yatar. Kaçmazsa kaçanı yakın takip edip, kaçırmayacağı uzaklıkta  gidip, istediği tempoyu yarışta bulur o zaman daha da şansı artar ve bugün uygun rakipler yanında Kısa Vade yarışı kazanır.

UZAY DESTANI: Bu yarış için idman pistinde düzenli şekilde çalışmalarını gerçekleştiren safkan için çok hazır şekilde bu yarışa gireceği bilgisi geldi. Son koştuğu yarışı ikinci bitirirken gayet iyi olan safkanın bugün PARANA'ya sert rakip olacağını düşünüyorum.

ALTILI

1.AYAK:  1.8.4.3.9
2.AYAK:  
4.3.1.7.6.2 
3.AYAK:  6.1.4.7.3
4.AYAK:  4-KARDEŞCAN

5.AYAK:  6.1.2

6.AYAK:  5.4 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments