05.02.2022 CUMARTESİ ADANA

05.02.2022 CUMARTESİ ADANA

1.Ayak: TAŞIYICI bugüne kadar koştuğu yarışlarda nasıl koşacağı, nasıl taktik yapacağı  pek belli olmayan bir isimdi ama artık daha iyi koşuyor ve öne yakın gidip sonda gelmeye çalışıyor. Aradan sonra geldi öndeki zaten kolaylamıştı, bu arka grubu ayırdı  ikinci oldu, benim çok dikkatimi çekti ve bu sefer ilk atım oldu.   HÜMASULTAN ise son yarışında  beklediğimi hiç yapamadı, eksik koştu beşinci kaldı. Yarışın başından itibaren önlerde yer bulup önde yüksek tempo yapacak olanları iyi yerde yürürse geçip bugünde şanslı olabileceğini düşünüyorum. Bu ikiliden sonra ÖZGENAĞA yazarım, bu safkanda bekler ve sonlarda etkili olur.

2.Ayak: Önde tempo yapacak COLOUR OF LOVE iyi bir derece ile ikinci olurken dikkat çekmişti. Kurtel ekürisinin safkanı o gün yaptığı derecenin bir tık üstesine çıkarsa Halis Karataş ile beyaz bayrak ayna yapabilir. Dil bağı ilavesinin nasıl geleceğini de kestiremedim, o yüzden yarış içinde kendisini zorlayacak hatta liderliği alacak isimler olabilir. Geçen yarış oynadığım daha çok çimci olarak gördüğüm LET CROPS LAUGH iyi yerde koşuyu takip ederse, tempoyu iyi ayarlarsa kazanabilir. Burada sırf bu safkan için değil hepsi için önemli olan yarışın başından itibaren sorun yaşamamak ve düzgün başlangıç yapmak iyi başlayan, iyi bitirir. MINERVA MCGONAGALL tam kapalı kutu ilk yarışından sonra bugün şansı var. ROSE PICER'in son metrelerde yaptığı ataklar ve dördüncülüğü bugün için iyi koşabileceğinin göstergesi oldu, bence yazılmalı.

3.Koşu: ERİŞENBEY'in son yarışını seyrettim beğendim.   Safkan İstanbul'daydı uzun aradan sonra Urfa'da karşımıza çıktı ve kazanmayı da başardı. Yapmış olduğu idmanını seyreden, yaptığı kısa işlerde çok beğenen, bugünde galobu kadar koşarsa kazanır diyen arkadaşlarımızın beklentisi kazanacağı yönünde.  Urfa'dan gelip bu uygun rakipleri geçip kazanabilir. BÜKEÇ iyi koşacak deniyor ben yanına yazarım. KRAL TUNCA yarışları kötü görünüyor olsa da benim devamlı yazdığım bir isim yazmadan olmaz. TARSUS ŞELALESİ yarışın sigortası, eklenecek.

4.Koşu: HONOROBLE devamlı takip ediyoruz biz özellikle yazınca gelmiyor, arkadaşlarımız mesafeden yana bugün çok umutlular, Kocaeli'de Kısa Vade ve Açık yarış koştu bu sefer şanslı oldukça fazla diye düşünüyorum. Koşuda oluşacak tempo yüksek olacak, gayet iyi hazırlanan son işinde de çok akıcı ve canlı çalışan SUPER TUNA ile ANTIOCHOS Halis Karataş idaresinde iyi bir tempo ile çok şanslı olacak. Ufak kuponda DÜELLO ekledim dört at yazdım ama geniş kuponda eklemeler olur diye düşünüyorum.

5.Koşu: ŞEF NURİ son yarışında üçüncü oldu ve dikkat çekici bir performans sergiledi. Önde yarışa tempo verecek olan çok isim var, bu safkanda onların arkasına yatıp   yarışın temposuna uymaz daha kolay giderse, yarışı kazanabilir. Ben kazanır diyeceğim ama yanına at yazacaklar GAZINÇ, UZUNYOL ve MACAROVİŞ, YANTAR, KENANHAN, BEŞİREFE öneririm.

6.Koşu:  YÜCEL Ferit Yardımcı ile Grup koşuda üçüncü olduktan sonra bugünde binen Halis Karataş ile Kısa Vade de startta kalıp yarım boy farkla ikinci oldu. Bugün sahada herkesin dilinde dolaşan YILDIRIMİZİ ve son yarışında bu ikiliyi geçen ÖZAYDIN yazmadan olmaz. 102 Handikapa çıkmış BİLİRHAN ve aradan gelip koşsa da DENİZ ŞÖVALYESİ Gökhan Kocakaya ile çok şanslı olacak idmanlarındaki iyi durumunu yarışa yansıtırsa kazanabilir.

7.Koşu: İlk altılıda Şef Nuri dedik ama riskli bir tek olarak görünüyor. İkinci altılıda ise BİROLBEY çok daha güvenilir bir isim olarak ortaya çıkıyor. Numarayı alıp koşuya tempo veren safkan düzlüğe kolay çıkıp rakiplerini yanına yaklaştırmadı kazandı bugünde aynısını yaptı.  Beyaz bayrak ayna yapar ben ikinci altılıyı bu safkana getirdim.

8.Koşu: Hayatının ilk yarışında MEGİNAZ fazla zorlanmadan hemen ön tarafa düştü ve son metrelere kadar farklı önde geldi ama orada direk durdu  ikinci kaldı. O yarış yaptığı derece diğer maidenlere göre iyi çıkıyor ki bu sefer başarısını bir tık ileri taşıyıp kazanabilir. Bu safkana yakın gidip sonda etkili olmaya çalışacak, idmanlarında ışıltılı HAİDİ AİŞE, CATHY CAN, FLYING WING ile DANS DANS rakipleri olurlar. DIAMOND CANDY büyük bomba.

9.Koşu: Hayatının ilk yedinciliklerinden beri oynadığım KURTULUŞBEYİ son metrelerde iyi ataklar yapıp son koşusunda üçüncü oldu. Bu yarış bomba isimleri önde tutuyorum ki özellikle rakip olarakta KORAYZA yazacağım.  EYÇIENS, VICE VERSA, IGUAZU FALLS, SUNDOWN daha sonraki ihtimaller. .

İki farklı kurgu oldu, ilk altılıda tek bulamadım, oynamanızı da tavsiye etmem, yinede Son karar Sizin.

1.ALTILI   
1.AYAK:   7.8 
2.AYAK:   4.5.6.8

3.AYAK:   8.1.4.5
4.AYAK:   2.5.9.4
5.AYAK:   3-ŞEF NURİ

6.AYAK:   7.6.4.2.3

2.ALTILI   
4.AYAK:   2.5.9.4
5.AYAK:   3.
1.8.9
6.AYAK:   7.6.4.2.3
4.AYAK:   2-BİROLBEY
5.AYAK:   10.9.2.3 

6.AYAK:   12.9.7.4.2

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments