02.02.2021 ÇARŞAMBA ANTALYA

02.02.2021 ÇARŞAMBA ANTALYA

YÜKSELABİ'nin ve SULTAN GELİN'in altılı harici koşuları kazanmasını bekliyorum. İkisinde de Mehmet kaya var ve ikisi de son metrelerde güçlü gelecek atlar. Altılı harici bırakılmaları boşuna değil.

Son yarışlarını kazanan OĞULŞAH  ve formda DAHİ KIZ favoriler olsa da bu ikilinin ağır kiloları ile zorlanacaklarını düşünüyorum. Öncelik hafif kilolularda ama ağır kilolu favorileride yazacağız.

Yamak 2 yarışında son işlerinde çok iyi görünen KARDEŞKAYA, ekürilerden uygun kilolu LEYLA SULTANIM ve diğer Kaya ekürilerinden HAMRA en şanslı isimler.

Son yarışı gayet iyi olan, numara götürdüğü yarışta sonlara kadar iyi direnen ve Kupon arkası kincilik yapan NERTHUS  Karataş ile katıldığı koşusunda % 50 Agf ile ancak dördüncü oldu. Bence kaçamaması bunda büyük etken oldu ve temposunu hiç bulamadı bir ara en geri düştü ama sonlarda yürüdü geldi tutarak dördüncülük aldı. Tahminen bugünde büyük Agf çıkacak safkan yarış içinde aynı şekilde öne gelmekte zorlanırsa yarış karmakarışık olur. 1900 metre olduğu için ve rakipleri ne gitmek istemeyecek isimler olduğu için bunun olmayacağını çıkıp direk öne düşüp beyaz bayrak ayna yapacağını düşünüyorum.

PERSIAN ROSE İstanbul ve Kocaeli pistlerinde kazandığı yarışlardan sonra ağır kilo altında Antalya pistinde çok iş yapamadı ama bugünde yine önde şans vereceğiz. Burası kapamalık yarış diyelim çok at değerlendirelim.

KUPON ağır kilo altında ezilip ikinci kaldı son yarışında hafif kile ile güzel kazandı. Bu sefer 60 kiloya çıktı yine zorlanma ihtimali var. Özellikle favori çıkacağı içinde tek yazmak niyetinde değilim. Uzun mesafe tecrübesi ile WONDER GIRL öncelikli rakip, uzuna ilk defa çıkacak MY WAY TO WAY yazılmadan olmaz.

Son ayak büyük ihtimal RED NINJA kazanır. Makinede kaldığı yarışında iyi bir  bekleme yapan safkan sonlarda çok güçlü gelip ikinciliği rakiplerinden almıştı. Bizim notlara o yarış takılmış ama  Antalya yarışında sert gruba denk gelince beşinci olabilmişti. Bugün geçebileceği rakipler yanında günün ikinci Banko adayı bu safkan olur. PRESSMAN geniş kuponlara eklensin.

****************

UFAK ALTILI
1.AYAK: 3.5.4.1.2
2.AYAK: 2.9.3

3.AYAK: 6-NERTHUS
4.AYAK: 3.1.4.2.6.5
5.AYAK:
1.3.2

6.AYAK: 2.3 

****************

BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments