17.01.2022 PAZARTESİ BURSA

17.01.2022 PAZARTESİ BURSA

1.AYAK: 1400 metre mesafeli Handikap 17 yarışta önde gidecek isimler birden fazla görünüyor. SARPERHAN zorda olsa önde liderliği alır ama yalnız bırakmazlar bu mesafede kimse öne birini salmaz.  Bu yarış öyle ilginç geçecek ki önde kaçacak atı tahmin ediyorsun ama takip edecek çok at olunca tempoyu düşünemiyorsun. Ben bekleme yapacak ÇAKIRDAĞLI'nın gereksiz sert gruplarda koştuktan sonra burada çok şanslı olduğunu düşündüm ilk sıraya taşıdım. Öğrendiğim kadarı ile form durumu gayet iyi ama kilo başına sorun açabilir. Yine ağır kilolulardan TURGAYBAŞKAN son koşusunda buradaki rakiplerini geçerken gösterdiği performansı bugünde tekrarlarsa bu sefer kazanabilir. Bugün o yarışı tekrar kafamda koşturuyorum Turgay Başkan üstüne 6,5 kilo almışken startta oyalanmaz ise 5 kilo eksik koşacak GREYHOUND da çok şanslı olur gibi geliyor. Son yarışlarında favorilerden gösterilen ekürilerden PETER PANS DREAM  bugün yarış içi sorun yaşamaz ise başarılı olur diyebilirim. SARPERHAN kaçamaz dedik yalnız kalmaz dedik ama o ihtimalide göz önüne alıp kupona eklemek lazım. Gözlük ve Dil bağı çıkan YOU NEVER KNOW son yarışlarındaki kötü gidişata dur diyebilir. EL MESCALERO ile ilk ayağı sağlama almak niyeindeyim.

2.AYAK: AIR GIRL'ü Bursa'da  takip ediyorum, ikinci olduğu yarışta Çetin ile gayet iyi koştuktan sonra Kocaeli'de yarışı oldukça kötü. Bugün mesafenin uzaması bu safkana yarayabilir, kısa orta mesafelerde iyi koşup kazanamadı  ama bu sefer çok ters bir yarış çıkarır.  Bugün son yarışlarına göre daha ağır kilo ile koşacak KUMANOVA favori çıkmışken onun yarım boy gerisinde ikinci kalan bu safkanın çok geride tutulması ilginç. Orijin olarak uzunda daha iyi koşacak  NİZİP GÜZELİ ekürisininde desteği ile büyük avantaj sahibi olabilir. Formda gördüğüm ADI YAKŞİ aprantisi ile ilk defa beraber koşacak ama bu safkanı en iyi yerde en iyi şekilde yürütürse aprantisine rağmen kazanabilir. BALIN GÜLÜ'nün formu iyi ama ikidir sprint zamanı yeri o kadar kötü ki bugün  çok iyi koşabilir. 

3.AYAK: Anneden yana oldukça dikkat çekici ÇAĞLAYAN ŞELALE vasatın biraz üstü performanslar gösterince iyi sonuçlar aldı ama bir türlü kazanamadı. Bugün 2022 nin 17. günü ve safkan 3. yarışına çıkıyor. Yine uzun mesafeye çıkacak safkan mevcut formu ile sık koşmaktan etkilenmez ise oldukça şanslı olur.  ERDOĞDU işlerinde değişen ve son yarışında gösterdiği iyi performnsı bugün tekrarlayabilecek bir isim. Kilo ağır o yüzden korkum var ama Mustafa Manav  5 kilo üzerine almış safkana yarışı kısaltabilirse  normal şartlarda ilk ikiden düşmez. BALKANAĞASI da bugün önde iyi bir tempo yapıp  koşabilecek durumda.  Safkan son Kocaeli yarışından sonra güzel bir çalışma gerçekleştirdi, bugün daha hazır gibi duruyor. KUTLUŞAHIM için aylardır yazıyorum içeri yatıyor düzeltir koşarsa kazanabilir diyorum yazmasam bu iyi formuyla kesin bana inat kazanır.

4.AYAK: Kısa Vade 6 koşuda uygun  rakipler yanında HAKNA iki kere binen ve iki kere kazanan Ayhan Kurşun ile  çok iddialı olacak gibi görünüyor. Bugün koştuğu iki yarışta da olduğu gibi kaçıp gitmesi yönünde bir taktik verileceği kesin, öne gelir tempo çok yükselse bile takılan kendini yakar gibi görünüyor. İlk yarışını 1 Şrt ikinci yarışını 10 boy farkla 5 Şart kazanan safkan bu mesafede yine fotoyu ilk gören isim olur.

5.AYAK: Uzun zamandır iyi hazırlanan ACARER Bursa'da Okan Gökçe ile çalışmalarını gerçekleştiren ve bugünde aynı bincisi ile koşacak bir isim. Son yarışını ikinci bitirmiş bu sim bugün ekürisi de destek verebilirse birinciliğe oynar.  Bu safkanın rakibi önde istediği tempoda yarışı sürdürebilirse ATEŞALAN olur. Kendisine çok takılan olursa, ekürilerden Kudretlitay kendisini bozarsa zorlanabilir ama bu mesafede serilik yapabileceğini gösteren safkan yazmadan olmaz. Çok zorlanmadan düzlük yarışı yapmaya çalışacak CANÖMERİM son yarışında olduğu gibi birinciliğin yine iddialı isimlerinden olabilir.  Pek tutmuyorum ama yeriniz varsa ÇERDİĞİN diğer şanslı isim.

6.AYAK: Önde istediği tempoyu yakaladığında çok başarılı olan TİRANLI bugün hiç fazla zorlanmayacak ve liderliği alırken pek rahatsız edilmeyecek. Bugün uzayan mesafede önde kendi istediği şekilde giderse sonlarda kim gelirse gelsin kendini birinciliğe atabilir. İşin en önemli tarafı SİYAH GÜL ün yarış içinde nasıl koşacağı. Önde kaçan ismi kovalarsa yarış biraz zorlaşır ama beklemeyi tercihler, yakın giderse şansı artr. Beklerken çok gecikir, öndekini fazla dikkate almaz ise kazanamaz ama beklediğim gibi olmaz erken adapte olup yarışı ciddiye alırsa çok şanslı olabilir. Yarış biraz fazla süratlenirse o zaman bekleme yapacaklarda devreye girer ve SEYFETTİN için çok iyi bilgiler geldi ben eklenmesi taraftarıyım. Senaryo tersine dönerse HİPERAKTİF, KELEMERLİBEY yarışın gidişatına göre devreye girerler. Yarışın şimdiden nasıl bir tempoyla gideceğini bilemediğimden Geniş kuponuma kalabalık yazdım..

UFAK ALTILIM
1.Ayak: 1.2.10.4.7 

2.Ayak: 2.4.7.1.6 
3.Ayak:
5.3.2
4.Ayak:
5-HAKNA
5.Ayak:
4.2.5

6.Ayak:
7-TİRANLI

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments