02.01.2022 PAZAR ADANA

02.01.2022 PAZAR ADANA

DEVİNA: Bu safkan ilk koşusunu çimde kazanmış arkasından ufak bir problem nedeniyle ara verip kumda katıldığı ikinci koşusunda starttan 1 boy kadar geç çıkmasına rağmen kendisinden üstün rakibinin arkasından ikinci olmayı başarmıştı. 110 gün ara verdikten sonra koşan, o yarışın ardından 8 gün geçmesine rağmen gereksiz yere bu koşuya gelen ve büyük AGF ile bayağı favori olarak çıkan safkan aranın kısa olmasından etkilenebilir. Önde mücadeleye girmeyecek, çok erken yürümeyecek, grubun arkasında gelecek ama bence yine sonda bir yere kadar gelip kazanamayabilir. Aynı kendisi gibi benzer şekilde koşacak CARIGNAN da ilk yarışını kazanıp aradan sonra yarış gördü. Bence bu safkanın bu yarışta kaçma ihtimali daha yüksek. Son 200 metreye kadar bu safkanın arkasında kalacak FEARLESS RIVAL önde olacak safkanları düzlükte  atlatabilirse kazanacak kadar iyi durumda. Sabırlı olmaz önde yıpranırsa işi zor ama bunu yapmayacaklar.  Yinede ilk ayak tehlikeli tempo sonuca direk etki eder.

TEKKURŞUN: Geçen senenin sonuna doğru her yarış oynamaya başladım ama bir türlü safkana istikrar veremedik, birinciliğe bir kere atsak ta seriye bağlayamadık. Adana'da son koştuğu yarışlarda 60 kiloluk TUMBULÇİÇEĞİ'nin arkasında kalan safkan bugün aynı rakibine göre kilo olarak dezavantajlı durumda olsa da dilinden en iyi anlayacak jokeylerden biri Ahmet Çelik üstünde. İki Çelik kardeş iki Kaizbert yavrusuna binmiş durumda ve bu ikilinin dışına zor çıkar bir görüntüsü var. Kaizbert lerin galobunu göremezsiniz onlar farklı çalışırlar ama yarışta hepsi iyi koşar. Bu ikili haricinde BENİM GÜLÜM biraz arası olsa da iyi hazırlanmış bir isim olarak dikkat çekiyor. .

ALBERTO: Hişman Çizik ile koştuğu son yarışında 62 kiloluk sıkletine rağmen önde kaçan Royal Avşar'ı iyi yerde yürüyerek atlatmış ve bu koşudaki UÇAN FİL'i de geçip kazanmıştı. O gün Royal Avşar yarış boyunca öndeydi, koşuda kendisi gibi kaçan Uçan Fil'e liderliği vermemişti.  Bugün bakıyorum Uçan Fil 'den liderliği almak isteyecek kimse olmayacak. Düzlükte dışına çok güçlü gelen rakipleri olsa da direnecek ve bugün için Ahmet Çelik ile çok şanslı olacak. Bu yarış  bu safkana yakın gidebilecek HAYALETKIZ gibi sert bir rakibi daha var. Önde kendisini rahatsız eder liderlik mücadelesi olursa o zaman iyi bekleyecek TRİLYA'da devreye girebilir.

VAHŞİKIZ: Son yarışın da iyi kaçtı, düzlükte kim yanına gelmek istese de güçlüydü ve kazanırken çok zorlanmadı. Diişi safkan Erkek'leri bu kadar kolay geçiyor ama beş gün arayla bu ciddi mücadeleleri vermesi de tehlikeli. Bakıyorum % 50 ye yakın AGF çıkmış bana inanılmaz riskli geldi. SÜMELHAN ve BEDESTAN gibi önde gidecek iki erkek rakibide varken kaçar bitirir demek benim için çok riskli. Bu üçlü harici diğerleri dördüncülük mücadelesi verir.

ACTION: Son yarışlarında oldukça etkili koştu, Müslüm Çelik ile oldukça uyumlu göründü. Bugün mesafe 100 metre kısa ama  bu tip orta mesafelerde kumda da çok iyi koşacağının sinyallerini verdi. Yalnız HİKAYE'nin son işlerini çok beğendim. Kendini daha geliştirmiş olmasını düşünüp bugün kazanmaya yakın isim olarak çok şanslı görüyorum.  Ben kendi kuponumda iki at olarak değerlendireceğim. 

HÜRSEV: Bugün en kalabalık koşu ve çok tek yazılacak isim olunca sürpriz burada aranmış durumda. Biz hiç tek yazmadık ama az atla favorileri yıkarak sona kadar kuponu getirmeye çalıştık.

Yarış içinde iyi tempo yakalar öndeki mücadeleye pek karışmaz, iyi bekler zamanında yürürse kolay kazanamayan bir isim olsa da başlıkta yazdığım cazip isim SON DAKİKA çok şanslı olur. Son ayak ilk yarışını çok başarılı koşup kazanmış NİTROJEN, kaliteli GÜRSEY, takip atlarımızdan KESKİNTAY öncelikle yazacağım dört isim. Çok arası olsa da ZORBA, AKYELE ve BY BECERİK sürpriz isimler.

ALTILI

1.AYAK: 3.2.1.8
2.AYAK: 8.9 

3.AYAK: 1.4.6.3 

4.AYAK: 
5.3.1
5.AYAK: 
4.1 
6.AYAK: 8.12.2.1

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments