01.01.2022 CUMARTESİ ADANA : 6.344 TL

ufukcakirlogo19

01.01.2022 CUMARTESİ ADANA

YOLCULAR GÜZELİ: Adana kum pistinde üç yarıştır ikinci olan safkan hep geçilecek birini buluyor. 2021 yılı sonunda koşabileceği bir iki yarış varken onları pas geçen ve yeni yılın ilk günü bu yarışı hedef yapan safkan geçebileceği rakipleri yakaladı. Zor kazanacak gibi görünen, önlerde yarışı kabullenen bu safkan stili rakiplerden etkilenip yine kazanamaz ise ilk altılı cazip başlar. % 60 Agf bence abartı olmuş ilk koşudan sürpriz arayalım.

ÖZAYDIN: Önde kolay tempo da kaçar diye düşünsem bu safkanın yanına at yazmazdım ama bu grupta brir safkanın önde kalıp kaçması o kadar kolay olmaz. Şartlar sıfırlandı hepsi aynı kiloya indi ama performans olarak baktığınızda çok farklı bir isim göremiyorsunuz. Bu safkanda % 50 üstü Agf çıkmış bana yine abartılı bir oran olarak geldi, rakipleri ile beraber yazmak taraftarıyım.

MALONES: Geçen yarış önde bir mücadele oldu, Malones aradan sonra katıldığı koşudaönde  biraz yıpranınca ALATA sonlarda geldi ve kazanırken rakibini kolay atlattı. Bugün önde Malones daha kolay tempoda gider, kendi temposunu yarışa verir, sonlara kadar daha dirençli gelir ve kazanır gibi görünüyor. Aklım Alata'dan çok Aybüke'ye takıldı kaldı ama 10 kuruş birim bedel olunca kupona yazmak mümkün olmadı.

BELLA FRANCE: Son yarışında sahadan ışıklıydı ve iyi koştu kazanmasa da kendini ilk defa gösterdi. Bugün normal olarak favorilerden biri çıkmış durumda. Yalnız bugün Adana RUN FOR ILAYDA konuşuyor ve sorunlarının bittiği formunun yükseldiği söyleniyor. Bu ikiliye LADY HOPE eklersek bu kooşuyu geçeriz gibi görünüyor.

SONTOŞUR: Çok süratli bir yarış olur, önde bir kaç isim kapışır, basıp gideyim kimse gelemez diye düşünen çok olur ama bence çıkışta yapacakları bu performans sonları görememelerine neden olur. Sonda dökülenleri toplayacak en şanslı isimlerden biri de SONTOŞUR olabilir. Yarış zor az atla geçilmez.  

ÖMÜR ÇINARIM: Dişilere ait Maiden yarışta Adana kum pistinde katıldığı son yarışında en sonunda kendini gösterdi. Bugün geçebileceği uygun grubu yakaladı ve kolay tempoda yarışı sürdürüp son metrelere dirençli girip kazanabilecek durumda. Öncelikli rakip görünen TARSUSUN GÜLÜ ise son yarışında beklenen performansı sergileyemedi. Bu kez çok daha iyi koşmaya adaydır ve bu Maiden yarış bu iki isimle geçilir.

GİZMEN: 5 ve 19 Aralık'ta yaptığı iki yarışta da dikkat çeken bu safkan arkasından kolay işlerle bu koşuya hazırlanmış durumda. Aprantisi ile yaptığı son işide iyi oldu ve bu sefer kazanır görüntüsü vardı. Kazanır diyecektim ama Adana'dan gelen haberlerde ilk defa koşan MOMOS ve son yarışından sonra daha güzelleşen GÖLGEYLE nin iyi koşacağı bilgisi var. Dileyen tek dileyen üç at yazsın.

BLACK METAL: Uzun ara vermişti ama düzeldi, yarış gördü, yeni yıla en dipten 2 Şart yarış ile başlıyor. Uygun rakipler yanında kaçacak isimlerin hemen arkasında düzlüğe kadar ön grubun ardında gelecek safkan bugün kapanışı yapacak isim olur gibi görünüyor.

1.ALTILI

1.Ayak: 2.1.6.10

2.Ayak: 3.5.1.4

3.Ayak: 3-MALONES

4.Ayak: 5.1.4

5.Ayak: 7.8.1.4.2.5.3.6

6.Ayak: 6.8

2.ALTILI

1.Ayak: 7.8.1.4.2.5.3.6

2.Ayak: 6.8

3.Ayak: 1.7.2.5.3.6

4.Ayak: 3.8.5.1.2

5.Ayak: 5-GİZMEN

6.Ayak: 7-BLACK METAL

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments