11.12.2021 CUMARTESİ ADANA

11.12.2021 CUMARTESİ ADANA

Grip ağırlaşınca dün akşam Covid testi yaptırmıştım POZİTİF çıktım. O yüzden arada yazılarımızda eksiklikler olabilir neler yaşayacağımızı, nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz, gelişmeleri yine paylaşırız.

Kendi çalışmalarıma hipodromda birebir ilk defa koşacak tayların idmanları takip eden arkadaşlardan aldığım bilgileri de birleştirerek aşağıdaki kurguları oluşturdum şans yanımızda olsun.

1.Koşu'da WIND FIRE'ın son iki çalışması gayet iyi. Seyrettiğim son işinde çok canlı akışlıydı. Elgaç'lar buraya kadar beklediler koşmadılar, Nitrojen'i de böyle Hişman ile iyi hazırlayıp ilk yarışında birinciliğe atmışlardı. Son günlerde işlerinde canlı görünümü ile dikkat çeken safkan başta yazın. Yine işlerinde çok beğendiğim TROYAN  öncelikli rakibi. Orijini kalite SNELLMAN üçüncü isim.

2.Koşu'da AKDENİZ FIRTINASI'nın son yarışları gayet iyi. Son yarışında startta kalmasına rağmen dışlardan dolaştı düzlükte çok etkili geldi nerdeyse kazanacaktı. Son iki yarışında bu şanssızlığı yaşadı ama her zaman  startta kalacak durumu yok. Seri rakibi ÜNLÜ PRENS startla birlikte liderliği alır kaçar. Yanına at gelmezse bu safkanın şansı artar, DOMANİÇ çok ısrarcı olur yarışın temposu artarsa işler karışır. ŞAHİNŞEVKET son yarışında kamçısız koştu yinede ikinci oldu diye duydum, bu sefer çok daha iyi performans gösterebilir.

3.Koşu 'da STARK öne gitmeye çalışacak olsa da yarışın çok hızlı gideceğini ALLÖŞŞŞ, GÖKBAKIRHAN ve RUN FOR MASAL'ın önde kendisini çok rahatsız edeceğini düşünüyorum. Son yarışında uzundan kısaya dönen ALATOR 1300 metrelik koşuda düzlükte aralardan çıkarken zorlanmasına rağmen iyi bir sprintle gelip az farkla kaybetti. Biraz erken bariyerden çıksa belki de kazanacaktı.  Bugün kilo avantajı kaçanları sonda avlamasını  kazanmasını sağlayacaktır.

5.Koşu'da YÜCEL favori çıkar. Arka arkaya iki koşusunu çok iyi koşmuş   safkan, son yarışında mesafe kısa olsa da birincilik elde etti. Bugün çok istikrarlı yarışlar yapan SARRAFBABA ve SARISICAK ile beraber kupona yazmak gerekiyor.

6.Koşu'da BORDO MAVİ son yarışlarında çok oynadığımız ama  kazandıramadığımız isim olarak karşımıza çıkıyor. Şanlıurfa'da çalışıp buraya geldi ve Hişman Çizik ile favori verilmiş. Ben bu safkanın aksine son  üçüncülüğünde Bordo Mav'nin yaklaşık 7-8 boy gerisinde viraj dönen önündeki üçlüyü atlatamayınca kaçam Bordo Mavi'yi yakalamak için pistin içine doğru girmek zorunda kalıp oradan etkili ataklar yapan ÇARŞA AĞASI tutuyorum. Yerini erken bulsa bence o yarış rakibinin önünde bitirirdi. Bugün kupon büyük olduğu için diğer simleri geri planda tuttum. Geniş oynayanlar iki tekle kurgu yapanlar KING OF SOLID, CANDEMİR ve DEEP RISE ekleyebilirler.

7.Koşu'da THE MOST GORGEOUS hayatının ilk yarışında tek yazıp yazmamak konusunda çok düşündüğüm bir isim oldu. En dış kulvarlardan birinden çıkması avantajına ve serilik yaparsa çok şanslı olur. Adana'dan kimle konuşsam BEŞİNCİ SENFONİ öneriyor. İşleri de kolay olmuş ve orijinde çok ilgi çekici. Bu safkanın bugüne kadar sekiz kardeşi koşmuş, yarış hayatında hepsi kazanmayı başarmış, 2 tanesi ilk yarışını birinci bitirmiş. Bu ikiliden sonra VICTORY VOLLES ve VIVO PER LEI değerlendirilebilir..

8.Koşu'da CARA VAGGIO son yarışında başa yazıp kazandırdığımız bir isim. Bu safkan son 300 e kadar iyi bekleyip bugün önde oluşacak mücadeleden  en iyi istifade edecek ve Mehmet Akyavuz ile yine kazanacak dedim, tek yazdım.

9.Koşu'da MELİKENUR son yarışlarında beğendiğim ama kazanmayı başaramayan bir isim. Aynı koşuda beraber koşup arka arkaya bitirdikleri TATLI ÜÇAR ile beraber koştukları yarışlarında birbirlerini az farklarla geçtiler. Bugün kilo olarak her zaman olduğu gibi Melikenur avantajlı ama Tatlı Üçar'da ağır kilo koşup elinden geleni yapan koşu istediği gibi giderse etkili olan bir isim. Bu ikilinin dışında ENGEREK kaçıp bitirme ihtimali olabilir..

****************

1.ALTILI
1.AYAK: 7.6.5 / 2.4.10.3
2.AYAK: 1
/ 6.2.8.3

3.AYAK: 6-ALATOR
4.AYAK: 1.5.6.8.7.9.4.2
5.AYAK:
 5.3.2

6.AYAK: 7.8

****************

2.ALTILI   296 TL
1.AYAK: 1.5.6.8.7.9.4.2
2.AYAK: 5.3.2

3.AYAK: 7.8

4.AYAK: 6.1.
8.9 
5.AYAK: 2-CARA VAGGIO

6.AYAK: 8.1.10 

****************

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments