07.09.2021 SALI ANKARA

07.09.2021 SALI ANKARA

Sitemiz Atsaklamaz.com 2015 yılından beri faaliyette ama bizi yeni tanımış, yeni üye olmuş arkadaşlarımız var, onlar için bu yazıyı zaman zaman paylaşıyorum, yine yazayım...

Çok büyük beklentiler, büyük hayal kırklıkları yaratır.  Benim en sevmediğim üye tipi, büyük beklentilerle bize veya başka bir siteye üye olup, sabırsız ve hemen ikramiye kazanma hedefinde olanlardır. Unutmayalım ki altılı oynamak bir kumbaraya para atmak gibidir, zamanı gelince birikiminizi tamamen geri alırsınız ama o zaman, ne zaman gelir bilemezsiniz. Sabırlı olmak ve limitinizi aşmadan oynamak ilk şarttır. Her zaman başta kendi düşüncelerinizi değerlendirin bizim yorumlarımızdan aklınıza yatanlar olursa eklemeler yapın.

1.Koşu: Birbirine denk güçlerin mücadelesinde son yarışında yarışın hemen başında öne düşen, ağır tempoda giderken rakibi kendisini bastırıp farkı açınca onun temposuna ayak uydurmayıp virajda onu atlamaya çalışan, düzlükte dışına çıkan Orhunreis'in gereksizce yaparak önünü kapatınca kolay kazandığı koşuda üçüncülüğe protesto ile atılan JACOBIN bu sefer 4 kilo hafifleyen kilosu ve apranti yerine usta jokeyiyle kazanan isim olacaktır. benim ilk altılımdaki BANKO adayımdır. Dileyen ORHUNREİS ekler.

2.Koşu: 3 yaşlı Araplara ait 6 atın katıldığı Şartlı 4 koşuda daha kendini göstermemiş taylardan on Kocaeli ve İstanbul yarışlarını pek baz almadan GÜNEŞKRAL'a dikkat diyor kuponumda hepsini değerlendiriyorum. Güneşkral Kocaeli pistinde ters pistte iyi koşmadı, arkasından bariyerde sıkışıp kaldığı İstanbul çim pistinde sonlara kadar oradan çıkamadı. Kazandığı yarıştaki gibi en geri bekleyip dışa aldığında temposunu arttırıp yarın kazanabilir, büyük sürpriz yapabilir.

3.Koşu: ÖZGÜR KIZIM iyi koşup ilk iki yarışını kazanamadı ama Maidenden çıkarken benim bayağı beğenimi kazandı. Bugün kum piste ilk defa çıkacak ama son işinde canlı ve akışlıydı benim hoşuma gitti. Kumda iş yapacak havası var ve Gökhan Kocakaya ile ilk altılıda tek denenebilecek kadar bende ön planda. Nispeten grubun daha uygun olması işine yarayacak, rakibi görünen  MATRA GÜLÜ kaçarken hiç acele etmeden koşuyu takip edip sonlarda sert sprinti ile etkili olacak. Ben kazanacağını düşünüyorum. Ya tek, iki at diyelim.

4.Koşu: Yarışın temposunun yarışın sonucu üzerinde oldukça etkili olacağını düşündüğüm bir koşu. Maiden koşu çimde 1600 metrede bugüne kadar koştukları yarışlarda hiç önde gidip ciddi tempo yapmamış isimler bir aradalar. Son yarışlarında tabelalar içinde yer alan AKBATUR ve NURGÜLCAN  bugün daha iyi koşacak ve çok şanslı olmasını beklediğim isimler ama tabiki favoriler. Biraz daha erken öne gelme kabiliyetleri var bu durum kendileri için belki avantaj ama yarış 1600 olunca acaba diyorum sonra hiç beklenmedik biri çıkıp çok değişik bir sprint yaparmı. Hele önde biraz kapışırlarsa birbirlerini yorarlarsa yarışın herkes için zorlu geçeceğini düşünüyorum. Dediğim gibi zor koşu burada yarış sürate binerse diğerlerinin de bu safkanlar kadar şansı olacak, hiç risk almadan çok at yazıyorum.

5.Koşu: Vasatı aşamayan yarışlar yapan, birbirine denk performanstaki isimlerin  kıyasıya yarışacağı bu kısa mesafeli çim pist koşusunda formda olan iki isim biraz önde görüyoruz.  Son yarışını kazanan GÜZELÇOCUK ve istediği zaman çok farklı koşabilen KESVACANGÜLÜ rakiplerinden bir adım önde olsalar da işlerinde çok dikkat çeken uygun kilosu ile bombayı yapmaya hazır DEFNECĞİM ile GELKIZ cazip iki isim olarak  görüyorum. Bu dört isim başta yazdım, ilaveler TEKKURŞUN, HAYIRLI KIZ, AYDANKIZ ve RINDAMIN  dışına çıkarsa bulmak zor.

6.Koşu: 3 yaşlıların Şartlı 3 koşusunda sadece iki isme yer verdim. Öncelikle şans verdiğim CANDOID sabırlı bekleme ile sonuca gitmeye çalışan ama her yarış geç kalan veya geçilecek birini bulan bir isim olarak bu sefer biraz daha safkanı tanımış olarak binecek Akın Sözen ile rakiplerinden farklı duruyor. MIZRAKKIZ rakibinen önce yürür, virajda temposunu arttırır rakibi gelene kadar biraz avans alırsa sonlara kadar direnebilir. Bu safkanın da rakibi geç kalırsa en az onun kadar şansı olur. Bu ayak bu ikili ile geçmeyi hedefledim.

7.Koşu: KUMMA bugüne kadar Aypars ile 4 kere koştu hepsinde geçti ama diğer iki rakibi ile hiç koşmadı. Kolay şekilde yarışa hakim olup çok iyi yarışlar yapan bu safkanı tek geçmek bugün en kolay yapılacak iş. Ufak kuponlar için altılının tek adayıdır ama yarışın temposu yükselirse her atın şansı olur, OĞLUM SERKAN, AŞKABAT ve AYPARS ilavesi ile burada bomba arayalm.

8.Koşu: Maiden koşu bugün cazip tekimizin olduğu yer.  Kumma'yı devirir burayı teke indirirsek altılıyı paraya götürebiliriz. Burada iki favori  önde kaçacak Multijet ve çıkışta onu yakın takip edecek Lemis'ten hariç kim gelirse altılı cazip olur. Bu ikilinin hemen arkalarında Lemis'in dışında yer tutacak olan RIFKI DAYI 1600 metrede rakiplerine göre biraz daha şanslı olacak. Multijet kaçar ama yarış uzun gelir, Lemis düzlükte onu atlatır ama dışına gelecek Rıfkı Dayı ona hakim olur. Son yarışında çok dışlarda kalan ve öndeki mücadeleden etkilenen safkan yarışa hakim oldu ama başlarda yıprandığı için sonunu getiremedi.  Ankara'da kendini bulmaya başlayan ve idmanlarında da gayet iyi gözüken bu safkan bugün benim Banko adayım olacak.

9.Koşu: Handikap 14 koşu bugün son koşusu ve cazip bitip herkesi temizleyecek kadar tehlikeli. Böyle yarışlarda Ne yazsak bizim yazmadığımız gelir ama bugün son ayakta bombayı patlatalım cazip ikramiye ye ulaşalım.

1.ALTILIM

1.Ayak:   4-JACOBIN
2.Ayak:   5.4.1.3.2.6
3.Ayak:   2-ÖZGÜRKIZIM
4.Ayak:   1.10.7.2.5.11

5.Ayak:   6.3.9.10
6.Ayak:   4.2

2.ALTILIM

1.Ayak:   1.10.7.2.5.11
2.Ayak:   6.3.9.10
3.Ayak:   4.2

4.Ayak:   2-KUMMA/4-OĞUM SERKAN
5.Ayak:   2-RIFKI DAYI
6.Ayak:   4.8.11.10.12.13

 

*****************

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Normal Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Geniş Altılı kuponumuz ise Ticari amaçlı olup hiç kimseye o kadar büyük oynamasını tavsiye etmiyoruz. Sitemize yeni katılan Profesyonel. oyuncular ve ortak kupon yapanlar için hazırlanmış kupon olduğunu özellikle hatırlatıyoruz.

You have no rights to post comments