26.08.2021 PERŞEMBE ANKARA

26.08.2021 PERŞEMBE ANKARA

LADY HOPE: Bu safkan ilk yarışında başarısız görünüyor olsa da bugün için iyi hazırlıklar var ve Dil bağı ilavesi olumlu etki yapmış,  bu sefer  gayet etkili koşar, bence bu yarışla birlikte iyi bir performans sergiler, idmanlarındaki güzel durumunu yarışa yansıtır, bugün kazanmasa da tabela yapsa zaten haftaya favori verilir. Biz kimse oynamıyorken ilk sırada değerlendirelim.

BİDANEM: İlginç bir yol haritası çizerek bu koşuya geliyor, sene başında koşulara ara veren, yavaş yavaş hazırlanan, Temmuz sonuna kadar kendini gösteremeyen, sorunlarından tamamen kurtulup, formunu bulduğu son iki yarışında ise çok iyi koşan safkan bu sefer pek tutulmasa da GÖKYÜZÜ ve AŞKABAT'ın yanında yarışın bence en şanslı ismi olur.

UÇAN FİL: Geçen yarışında size tek önermiştim ama Ahmet Çelik yarış içinde hiç rahat olmayan atı fazla da zorlamadı, startta kaldı, doldurdu öne geldi ama ÇİPÇE numarayı almıştı onun temposuna uymak isteyince çok çabuk kendini bitirdi ve en geri geldi. Bu yarış dönüm noktası olur, iyi koşar, sorunsuz çıkar, istediği tempoyu yarışa verirse  bundan sonra çok daha iyi işler yapar ve birincilik serisi başlayabilir. Bugün üstüne katarak koşacağını, koşuya tempo vereceğini, rakipleri gelse de direneceğini düşündüm, kupona yine tek olarak yazdım. Burayı da kazanamazsa bir daha kupona yazmam.

KIZILOK: Dokuz atın katıldığı bu Handikap 14 koşuda sivrilen birkaç isim var. Benim son yarışlarında devamlı oynadığım ama yarış içinde hiç rahat olmayan, ya yarış öncesi sinir yapan, ya startta kalan, sorunsuz yarışa kendini vererek koşmayı beceremeyen ve hep bir nedenden eksik koşan bu safkan bugün şanssızlıkları kırıp kazanabilir. Muhammet Özdemir deklaresi bu safkan için pek iyi bir tercih olmamış gibi o yüzden çok atla geçtim.

LET CROPS LAUGH: Hayatının ilk yarışında beşinci olmuştu ve pek dikkat çekmemişti. Aslında startta kaldığı o  koşuda performansını tam gösteremedi, en geride bariyer dibinde koşuyu takip etti, acele etmeden son 200 e kadar geldi son metrelerde ise artan hızı vardı ve bence gelecek için umut verdi. Bugün inceliyorum  formunu bir kademe daha ileriye taşıdı, kazanırsa hiç şaşırmam. Yine bu safkan gibi startta kalarak yarış hayatına başlayan KIZIM FİLİZ bugün Karataş binince favori verilmiş ama o yarışta bu safkanı geçen GREAT EXUMA pek önerilmemiş. SIMONETTA nın da ilk yarışı ilgi çekici ve bu dörtlü ile koşuyu geçmeye çalıştım. 

VALENTE: Halis Karataş ile 60 kilo koşuya katılacak safkan önde yarışı kabullenecek safkanların hemen arkasında bir yer tutarsa, son iki yarışında olduğu gibi bugünde kazanabilir. Çok erken boğuşma olur yarış içinde istediği tempoyu koyamazsa, erken mücadeleye girer veya çok geç kalırsa diğerleri devreye girerler ama iyi bir idare ile kazanacak performansı safkan gösterir, bence kuponlarda tek düşünülebilir. Korkum MACAU çok kaçarda yalnız kalırsa tehlikeli rakip olacak. Bu yarış değişik taktik deneyeceklerini son kötü yarışlarının unutturacakları konusunda bilgiler geliyor. Ben iki isimle geçtim.

LADY SEPHORA: Son yarışına çıkarken gayet iyi hazırlanan safkan kazanmayı başarmış Mert Gökalp Arslan'da artık çok iyi tanıdığı safkanı birinciliğe atarken 58 kilo olmasına rağmen harika at binmişti. Ben hedef yaptı, kazanmaya gidiyor haberlerini yine aldım ama serilik yapıp erken öne gelecek FUJİSAN içinde, milleti uyuturuz, kolay tempoda kaçar rakipler toparlanana kadar yarışı onların elinden çalarız deniyor. GRAY SHADOW ile LADY ERHORA biraz sallanırsa bitirir, uyanık olursa Müslüm Baydan  bariyer dibinden hemen öne düşerse kazanır, bombayı yapar. Üç at yazacağım.

(ÖZMERİÇKIZI'n da DOPİNG çıkmış, koşmayacak) 

ÖZMERİÇ KIZI: İlk metrelerden itibaren liderliği alarak yarışı forse edecek olan safkanların hemen arkasında kendisine iyi bir yer tutup son düzlüğe kadar gelecek safkan, süratli gidecek koşuda istediği tempoyu yakalarsa, son metrelerde çok ciddi ataklar gerçekleştirecek ve kazanma ihtimali yüksek olacak.  Uygun rakipler yanında tek yazılacak kadar şanslı durumdadır, son ayakta risk almak istiyorum.

Özmeriçkızı yarıştan çıkınca DEFNE YAPRAĞI ile GÜRLERKIZI ikilisini son ayağa yazıp geçmeye çalışacağım. Mecburen ikinci altılıda VALENTE Tek bıraktım. 

 

1.ALTILI
1.AYAK: 7.1.10.11.8
2.AYAK:
6.2.4

3.AYAK: 2-UÇAN FİL
4.AYAK: 2.5.1.3.6.7 

5.AYAK: 7.5.4.13
/8.10
6.AYAK: 5
.6 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments