25.08.2021 ÇARŞAMBA İSTANBUL

25.08.2021 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Koşu: Günün ilk koşusunda Handikap kazandıktan sonra Grup yarışa giden ve yakın altıncı olan ENCANTADOR koşuyor.  Arkadaşlarla konuşuyorum yakından tanıyorlar ve takipteler büyük ihtimal  favori çıkacak olan safkandan çok etkili bir yarış bekliyorlar. Kaçabilecek WATASHI NO KISEKI'ye dikkat edelim. Kilolar ağır mesafe uzun olduğu için iyi tempo atları sonda sprint yapacaklara yakalanmadan bitirebilirler. Mustafa Çiçek iyi tanıdığı, yarışta kazandığı DUBAWI GRANDSON ile üçüncü şanslı isim durumunda. Üç atla geçmeyi deneyelim.

2.Koşu: İkinci koşuda son yarışlarında çok kuvvetli görünen, ilk yarışında Maidenden çıkan, toplamda sekiz koşu koşup 5 birincilik 3 ikincilik yapan YİĞİTKARDEŞ koşuyor. Safkana Çelik kardeşlerden başkası binmedi, Mehmet Salih ve Müslüm'lede kazandı ama İstanbul'da koştuğu tek yarışını bugünde binen Ahmet Çelik ile birinci tamamladı. Puanlamada bu safkanda çok önde çıkacak ama biz bu safkanı da yıkıp cazip sonuç arayacağız. Son yarışında çok farklılaştığını gördüğüm, geç kalan atakları ile üçüncülük alan ÇAKMAK bugün iyi koşar, çok uygun kilosu ile de sprinti oturtur ağır kiolu favoriyi geçer gelirse hiç şaşırmam. Öncelik bu iki isimde ama Kısa Vade yarışlarda dördüncülükler almış, Ayhan Kurşun ile çok iyi anlaşan BLACK GRAPE üçüncü sırada şanslı isim.

3.Koşu: Önde liderliği alıp istediği tempoyu yarışa verirse AKGÜN çok şanslı olur gibi görünüyor. Yalnız boş kalma ihtimali zayıf, yarışın gidişatına bakıyorsunuz Ahmet çelik safkanı çok iyi tanıyor olmasına rağmen gidişattan etkilenir koşu biraz sürata biner bu safkanın kazanma ihtimali yüksek olsa da tek düşünülmez. Üstteki atları yazacağız ama verdiği 6 aylık aradan sonra değişik taktikle, değişik iman jokeyiyle, uzun kısa işler yaparak bu yarışa hazırlanan CARROT ta kupona ekleyeceğiz. Bazen antrenör, at sahibi  değişir ilk yarışında çok ters koşan atlar olur öyle bir şey olursa yatmayalım.

4.Koşu: Rahmetli Gürkan Oker adına düzenlenmiş koşu ile ikinci altılı ganyan başlayacak. Geçen dört yarıştaki başarısını aynen tekrarlayacak, Şartlıları kazandıktan sonra Kısa Vade'de üçüncülük yapan ve bugün yine birinciliğe saldıracak MASTER OF PUPPETS her şeyi ile yakinen ilgilenen Mehmet Kaya ile ilk sırada yazacağız.  Ankara'dan çok hazır geldi bilgisi olan NAZİK ENDAM ilk defa İstanbul pistinde koşuyor. Sevdiği pistte koşacak KOCAÇINAR Fert Yardımcı ile beşte iki yapmıştı.  Bu üç safkan benim kuponumda öncelikli olarak olacak.

5.Koşu: Maiden koşuda koştuğu  yarışlarla çok ön plana çıkmış bir isim yok.  Yalnız NAPOLYON çok tutuyorum ve bu safkandan her an birincilik bekliyor, sürprizi yapacağı günlerin çok yakın olduğunu düşünüyorum. Yarışın gidişatı biraz sert olabilir, uzun mesafede bu safkanda sert sprinti ile gidişattan yararlanıp sonuca gidebilir.  Yine koştuğu yarışlarda tatminkar performanslar göstermiş ENGİNTAY ve  PRENSES LİNA uzayan mesafeden istifade edebilecek iki isim. İki safkan içinde aldığım haberler çok iyi. Bu üçlüyü ayrımız kuponuma yazdım.

6.Koşu: İlk altılıda son ayağa geldik ama tek yazmadık. Ben kupon yaparken başta teki nereden bulacağımı düşünüyorum, bu koşuda da ÇÖLDE AY için başta tek yazarım dedim ona göre dersimi çalıştım, bu ayağa geldim baktım Onur Öztürk biniyor bir türlü size tek önermek içimden gelmedi. Yinede başa yazıp çizgiyi çektim ama yanına özellikle takip atlarımdan olan ASLIYÜCE , TEKAŞKIM ile KIRATKIZI eklemesi yaptım. Kuponunda, kurgusunda mutlaka tek yazmak zorunda olanlar Çölde Ay tek yazıp yarışıda gözleri kapalı, adrenalin tavan yapmış şekilde seyredebilirler.

7.Koşu: Süleyman Sırrı Turhan benim gençlik yıllarımın, at yarışına başladığım zamanların Efsanevi At sahibiydi. Çatalca'da çiftliğinin bazı işlerini biz yapardık, yine bir gün Çatalca'ya gelirken Küçük Çekmece de geçirdiği trafik kazasından sonra kalp krizinden vefat etmişti. Allah Rahmet eylesin çok iyi adamdı ve bu koşu onun adına koşuluyor. Yarışın büyük favorisi KUMMA bugün büyük ihtimal Zafer Meydanı liderliği almak için ısrarcı olacağı için onun arkasına yatıp koşuyu ikincilikte götürecek.  Virajda veya son 600 de Müslüm Çelik rakibini atlatıp liderliği alacak ama bu arada ne kadar güç harcayacağı önemli, çünkü biraz yıpranırsa sonlarda çok ciddi ataklarla bindirecek KUBİLAYBEY'in onu atlatıp geçme ihtimali var. Mülüm Ahmet iki kardeş bence ikili yaparlar ama Agf durumunda Ahmet biraz geride olur kazanırsa en azından altılıları biraz oynatır.  

8.Koşu: Bir atı kazanana kadar tek yazıp o kaybettikçe yatmakmı, yoksa hiç kupona yazmayıp gelmedikçe milletin yatmasını izlemek, kazandığı yarışta kaybedip, millet tek yazıp kaç kere kaybetti ben bari ilk kez kaybediyorum diye kendini avutmakmı mantıklı. Bu yarışta normal şartlarda GOOD WEW geçilmez tutuyorum ama dört yarıştır ikinci olduğu için bu alışkanlık oldu mu acaba diye de düşünmüyor değilim. Bu kalabalık yarışta önde kaçacak bir kaç isim varken hemen arkalarında konumlanıp, viraj dönülmeden liderliği alıp uzayıp gideceğini düşünüyorum. 14 at koşuyor startı 5 ve umarım içeride uyumaz, iyi start çıkış ile arkalarda kalmadan yerini erkenden alır, düzlük sprinti ile de işi bitirir ve kazanır. Ama her şeyden önce Gökhan Gökçe iyi idare etmeli, bizi üzmemeli.

9.Koşu: Son ayak 16 at var ekürileri silince 13 at kalıyor. Benim çalışmalarımda bu 13 atın 10 tanesi şanlı görünüyor. Ben kupona 10 at yazsam, bu yazıyı okuyunca sevinecek, dışarı bıraktığım üç atı altılısına yazıp benim yazdıklarımı silecek kişiler olduğunu biliyorum. Maalesef sevinemeyecekler Hepsi dedim son ayak kapadım ama sıralamam özellikle bakın ŞEHLEVENT, ARAPOĞLU, LİZARDON bu üçlü mümkünse kuponlarınızda olsun.

1.ALTILI
1.AYAK: 2.3.1
2.AYAK: 2.6.3

3.AYAK: 4.6.1.2.3.5
4.AYAK: 2.5.1

5.AYAK
: 8.4.14/12.5.13
6.AYAK
: 2-ÇÖLDEAY

2.ALTILI
1.AYAK: 2.5.1
2.AYAK
: 8.4.14/12.5.13
3.AYAK
: 2-ÇÖLDEAY
4.AYAK: 2.4

5.AYAK
: 1-GOOD WEW
6.AYAK
: 14.13.6.5.2.1.4.7.10.12

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar

1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz.
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- 
Geniş Altılımızı tamamen profesyonel oyuncularımız ve ortak kupon yapan üyelerimiz için yayınlıyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments