13.08.2021 CUMA İSTANBUL : 1.312 TL

ufukcakirlogo19

13.08.2021 CUMA İSTANBUL

Unutmayın Bu işin bileni olmaz, kendiniz çalışmadan, at takip etmeden, kendi şansınızı yaratmadan hiç bir zaman başarılı olamazsınız. Kendi çalışmalarıma idmanları takip eden arkadaşlardan aldığım bilgileri de birleştirerek aşağıdaki kurguları oluşturdum ama son dokunuşu her zaman olduğu gibi sizin yapmanızı tavsiye ederim.

1.Ayak: Bu tip gruplarda günü gelen kazanıyor. SPEEDY ROCK son yarışında buradaki rakiplerine göre bir tık dah aformda olduğunu gösterdi. BARONIAL' iki yarış üst üste kazandı, arkasından kilo ağırlaşıp rakipler sertleşince aldığı dereceler, ilk ikide yer almasa da bile bu gruba yetebilecek nitelikteydi.. Bugün için en kolay taktik `iyi çık, liderliği al kimseye bakmadan sen yürü, yarışı forse et ve kazan` olacak ve bunu yapabilecek en iyi isimde TOUGH olacak. Böyle grupta uzun mesafede safkan bunu yaparsa gayet cazip olabilir. Mehmet Kaya başkasının atlarına bindiğinde ne zaman ne yapacağı beli olmayan bir pilot olarak değerlendirilebilri ama işin içinde kendi atları varsa her zaman yi biner yarışı iyi okur. O yüzden WANHEDA da kupona eklenebilir. Bu dörtlü kupona mutlaka yazılacak, diğerleri kuponda yer kalırsa kendine yer bulur.

2.Ayak: Yine bir kısa mesafe yarışı ve 10 safkan içinde kimin önde gideceği veya kimin bekleyeceği belli değil. Ben iyi koşacağına inanarak, ilk yarışındaki üçüncülüğünden sonra sekizinci olduğu koşuyu da hiç baz almadan KUNEŞBEY başa koyacağım. Hem cazip olur, hem de iyi işlerle burayı koşması, dereceli çalışması, verdiği aradan sonra yarışı hedef yaptığının göstergesi. Çok uzun aradan sonra koşacak ama bomba yapma ihtimali var.  İki İstanbul yarışından sonra son yarışında Bursa'da kazanan AYDERLİTURBO  birincilik için iddialı olsa da işi kolay olmaz. Ben bu yarışta ufak kuponda AKDENİZ ve ALİBEY ilavesi ile dört at yazarak şansımı denemek istiyorum. Yeri olan geniş şablondaki isimleri eklesin.

3.Ayak: Şartlı 1 koşuda çok ciddi bir mücadele olur, idmanlarını incelediğimde CEK PARADISE çok iyi koşar diye düşündüm ama Haziran ayından beri ciddi ciddi hazırlanıp burayı bekleyen POLPOO gibi bir rakibi olunca tek yazamadım. Bu koşuyu ki ata indirmeye çalışacağız.

4.Ayak: Celal Bayar adına düzenlenen Grup 2 koşuyu UĞURBEY'in kazanacağına çok inanıyorum. Artsman önde gider, Uğurbey arkasına yatar, rakibini  atlatmaz ama hep rahatsız eder, son 600 e kadar öyle gelirler, diğer rakipleri önde bu ikili birbirini yesin de biz sonda geliriz diye arkada uyurken, düzlükte bir anda liderliği alıp farkı açar, Zafer Ateşi ve Mister Görkem gelene kadar yarışı rakiplerinden çalar alır götürür. Jokeyi çok iyi tanıdığı safkanı ile bugün bu taktiği uygularsa bence birincilik safkana yakışır, bizim kuponu da çok şanslı yapar. Risk almak istemeyenler diğer isimleride değerlendirsin.

5.Ayak:  1200 metrede önde gidecek çok isim var. ARDAŞAH, ROMOLO, LUMINARY önde gidecek, biri ırarcı olursa diğeri bırakmayacak, koşu ciddi tempo kazanacak ve bunların aksine KING OF TATVAN da beklemeyi en iyi yapacak isim olacak. İyi koşular sergileyen safkanlar içinde bugün en iyi hazırlanmış kimse o kazanır diyelim ve adını söylemediğimiz dier isimleri de kupona ekleyip burayı altı isimle geniş kuponda geçelim.

6.Ayak: Buraya kadar geldik bir tekle oyun oldu burayı da tek yazmazsam oynayamam diyenlere önereceğim  tekim çimde hiç koşmayan ama sentetikte gayet etkili olabilen AKKUŞBEY    olur. Bu rakiplerin üstesinden gelebilecek safkan son yarışında çimde başarılı olamamış olabilir ama sentetik pistte çok farklı koşar. Rakibi görünen WINTER FALL önde iyi bir tempo ile kaçacakken yakın gidip sonlara kadar rakibini takip eder ve belki de son 200 e kadar kendini saklayıp orada yapacağı ataklar ile rakiplerini atlatır, kazanır. 2000 metrede kazanmış safkan, bu sefer 2200 metrede Kocakaya'nın akıllı binişi ile koşuyu lehine çevirmeye büyük adaydır. Bomba arıyorsak hafif kilolu isimleri unutmayalım onların içinde de CAMUZ DEVRANI öncelikli değerlendirelim, ÇAKMAK'ta yazabileceğimiz dördüncü isim olsun.

Kuponun ufak kupon kısmını oynayacağım, çizgilerden sonra olan geniş kısım sizin kurgunuza bağlı olarak, at almanız, at eklemek isterseniz değerlendirmeniz için eklenmiştir. Bu kadar büyük kupon nasıl oynayalım demeyin bende oynamıyorum, Aklınıza yatmayan hiç bir oyunu oynamayın, seçip oynayın, hedef yapıp oynayın, paranız değerli, bunu unutmayın, fazla saldırmayın.

ALTILIM

1.Ayak: 7.1.4.8.2.3.5.6

2.Ayak: 7.4.1.6

3.Ayak: 6.4 

4.Ayak: 6-UĞURBEY

5.Ayak: 1.3.6.5

6.Ayak: 3-AKKUŞBEY  /  4.9.1

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments