10.07.2021 CUMARTESİ ANKARA

10.07.2021 CUMARTESİ ANKARA

Ankara'da ilk üç ayak favorili biteceğini düşündüğüm için ilk altılı kurgusu yapmadım, hedefimzi ikinci altılı olsun istedim.. 

YEK TO RENKZamanzaman iyi koşular yapan isimlerin bir araya geldiği Dişilere ait Şartlı 4 koşu da safkanların performansları birbirine yakın görünüyor. Geçen yarışında Maiden de koşarken büyük favori çıkan ama 1200 kısa gelir, sonlarda güçlü gelse de yetiştiremez diye Yek To Renk için yorum yapmıştım. O gün kendileri de uzun istediğini gördüler ve güçlü rakipler olsa da safkanlarının performansını en az rakipleri kadar görüp buraya yazdılar. Kocakaya'nın stiline uygun bir isim olması ve koşu tam istediği gibi süratli gideceği için iyi beklerse bence burayı kazanır, ufak kuponlara risk edilebilir, cazip tek arayan düşünebilir, geniş kupona at yazarsak çok at düşüneceğiz.

UÇAN İRGÜN: 3 yaşlıların kısa mesafeli Maiden yarışında son yarışında dikkatimizi çeken ve padokta çok beğendiğim arkasından yarışta etkili olup ikincilik alan bu safkan koşacak. Bu safkan kısa mesafede bugünde istediği tempoyu yarışa verirse ve sonlara kadar yarışa ortak olur. İhmal etmeyin özellikle başta yazdığım isim bu safkan olacak.

SCOUTLEO: Vasat koştuğu son yarışının ardından, ekürisinin safkanı iyi hazırlayıp bu yarışa çok iddialı geldiklerini öğrendim. Karataş yazmışlar ama hem safkan zor kazanıyor hemde Karataş la 6 yarış yapmış ancak 1 kere birinci olabilmiş.  Bugün favori çıkmış olmasına rağmen ben pek inanmadım rakiplerini de yazdım.

CEVHER: Bu safkan son günlerde çok iyi durumunda ve 2100 metrede önde kuracağı temposu ile  çok çok şanslı olacak. Safkanın önde temposunu yalnızca AKYAKA bozabilir onunda hazırlıkları oldukça iyi. 41 gün arası olmasına rağmen çok düzenli işler yapmış. Birbirlerini çok bozmadan gelirlerse sonlara kadar bu ikillinin birincilik mücadelesini seyredebiliriz. Ben ufak kuponumda bu ikiliyi yazdım geniş kuponda OĞUZBOYLU KARDEŞCAN ekledim, ikisini  de bugün pek beklemiyorum. 

SECRET BLOOD: Son yarışında çok cazip çıkmıştı, favori isimlerin yanında harika koşmuş ve çok az farkla üçüncü kalmıştı. Bugün üstünde safkanı iyi tanıyan aprantisi var ve birbirine uyumlu bu ikili, bu grupta bir adım önde görünüyorlar. Buradaki rakiplerini inceliyorum şişirilmiş isimler var, içlerinden biri çıkıp gelirse neden geldi, bugüne kadar nerdeydi diyeceğim isimler koşuyor. Bu safkanı başa yazdım arkasına iki isim ilave ettim bıraktım. 

KIZILOK: Safkanı ilk yarışından beri takipteyim. İlk yarışında favori vermiştim, Yarış öncesi sinir yaptı, starta girmedi geç girdi, erken çıktı, liderliği aldı sonunu getiremedi, yarış öncesi sinir yaptığı için gücü eksildi, yetmedi. Arkasından yine birinci at verdim, kaçmadı önde iyi bir yer tuttu, yarışın sonlarında Kandemircan'a geçildi ikinci kaldı. Koştuğu iki yarışta da iyi koştu ama kazanamadı. Bugün Hişman yine biniyor ve safkan kendini biraz daha geliştirmiş formunu yükseltmiş görünüyor. Bugün kazanır diye düşünüyorum.

ALTILIM
1.Ayak: 11.6.5.2.3.9.1
2.Ayak: 14.13.10.1.9.3
3.Ayak: 6.5.4.7.1

4.Ayak: 2.1
5.Ayak: 2.1.3
6.Ayak: 4-KIZILOK

 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments