04.07.2021 PAZAR İZMİR

04.07.2021 PAZAR İZMİR

İzmir'de ilk koşu Maiden yarışta ikidir kötü koşsa da bu sefer çok iyi koşacak bilgisi gelen MİKSER koşuyor. Bu safkanın takılan Dilbağı etkisiyle bugün daha iyi performans göstermesini bekliyorum ama çok cazip çıkacağına inandığım, daha kendini tam göstermediği için favorilerle beraber kupona yazıyorum. LOLİPOP ve ÜNLÜYAR yarış tecrübeleri arttıkça daha iyi koşuyorlar.  ŞAL KIZI içinde iyi bilgiler geldi. Ben çok at yazıp geçtim.

Günün ikinci koşusunda eşit şansta bir çok isim yer alıyor.  SAETTA hariç diğerleri İzmir yarışlarında koşmuşlar Saetta İstanbul'da hazırılanıp, Bursa'dan kazanarak geliyor ve yanına kimseyi yaklaştırmadığı o yarıştaki formunu bugünde aynen gösterecek gibi görünüyor. Bu koşuda benim çalışmalarımda LİDER ön planda olsa da bir türlü kazanamaması sorun. Sahadan  iyi koşacak diye duyduğum ANGELETTA'siz oynamam, zaten favori çıkmış. Bu üçlü başta kuponda olsun, son birinciliği güzel WAR REASON ve Mustafa Çiçek'li UTKUNUN KIZI daha sonra.

Üçüncü koşuda favori çıkan eküriler yine kazanır. SHINING GLORY ilk iki koşusunda, iki birinciliğinde de beğenmişim, bir sonrakinde de çok iyi koşacak diye not almışım. Bu safkan son yarışını ekürisi MEDICANE önünde bitirdi. Derece çalışınca bugün koşacağı rakiplerin önünde görünüyor, idmanlarına bakıyorsun gayet güzel çalışıyor, tek yazıyorum, yine kazanır diye bekliyorum.

Dördüncü koşuda sık koşuyor olsa da çok iyi hazırlandı denen AYDURU için kazanır diye duydum ama baktım bir türlü kazanamadığı binicisi üzerinde olunca çok içime sinmedi. Sinan Özen ile 11 kere koşmuşlar 1 kere birinci olabilmişler. Çalışmalara baktım iyi işlerle hazırlanmış KUDDUSİ ve KİYASET yazılır. Buraya at yazarsam ağır kilolu MEHMETZADE ve Mustafa Çiçek'li KOCAPOLAT eklemesi yaparım. İlk altılıyı iki tekle yapacağımız için ilaveler varsa duruma göre yaparsınız.

Günün beşinci koşusu Maiden yarışı da tek yazıcaz. Benim başta düşündüğüm BUBO bugün Tokaçoğlu hatasız binerse kazanır. Çimde son  yarışı üçüncü ama mesafeye çok uygun bir at ve önde gidecek çok isim yok. O yüzden koşunun temposunu kaçmasa da önde kalıp belirleme ihtimali yüksek. Kolay tempoda 2-3 gitse virajda bariyerden yürür rakipleri ayırır gider. İki altılıda da bu ayağı tek bıraktım.

İlk altılının son ayağında yine Tokaçoğlu başa koydum ama YEŞİLYOL'un ciddi rakibi ILDIRLI'da yazılmadan oynanmaz. Bu yarışa iyi hazırlanmış bu iki isim ön plandalar. Ayrıca BOMBACAN için iyi hazırlandı haberleri var. Kalite SELKUT kazanamıyor bir türlü ama bu seferde yazılır. Yeri olan kapasın.

Handikap 16 yarışta sivrilen atlar ŞÜKRANHANIM ile GO CYCLONE olarak görünüyor. Bu safkanların hazırlıkları iyi son yarışlarında Şükranhanım kötü olsa da  bugün farklı koşar. Kilolar uygun ve bugün safkanları birinciliğe atabilecek biniciler üzerlerinde, hata yapmayan kazanabilir. Bugünde bu ikilinin çok iyi koşacağını düşünüp başa yazdım ama  KING PINTO, KING OF TUTKUN ve LUCEZIA gibi şanslı isimlerde var.

Önde yarışı süratlendirecek isimler yok, vasat rakipler yanında ABJAR erkenden öne düşer, kaçmasa da aynı Bubo'da olduğu gibi öne yakın gider, çok yüksek bir tempo çıkmaz, önde iyi bekleme yapacak olan, çalışmalarında beğendiğim safkan edindiği yarış tecrübesi ve çimde kısa mesafede gösterdiği tatminkar performansını yinelemesi halinde çok şanslı olur. Bence İzmir'de Maiden yarışlarda favoriler bugün kazanır..

Günün en zor ayaklarından biri olarak son ayak görünüyor ama zor yarışı kolaylaştırmak lazım. Kapanış ayağında kimin tempo yapıp kimin bekleyeceği belli değil. Bu koşuda son yarışında biraz kıpırdayan FIRE OF VICTORY koşuyor.  Bu kalabalık yarışta öne düşmek için uğraşmayacaklardan olan FEAR NOTHING sonda çok sert gelebilir. KARAOĞLANIM'da öncelikli isim olarak ekledim, DUTY BEAUTY istikrarlı yazacağız. Bu dörtlüden sonra siz kendi kurgunuza göre 2-5-9-7-8 ilavesi dilerseniz yapın..

1.ALTILI
1.AYAK: 3.8.10.9.4.6.7
2.AYAK: 1.4.2 
/  3.5

3.AYAK: 2-SHINING GLORY
4.AYAK: 6.4.9.2.7
/  8.3
5.AYAK
: 2-BUBO
6.AYAK
: 6.1.3.5
    /  2.4.7

------------------------

2.ALTILI
1.AYAK: 6.4.9.2.7  /  8.3
2.AYAK
: 2-BUBO
3.AYAK: 6.1.3.5   
/  2.4.7
4.AYAK:
2.10.1.5.11
5.AYAK
: 1-ABJAR
6.AYAK
: 6.4.1.3   
/  2.5.9.8.7

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar

1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- 
Geniş Altılımızı tamamen profesyonel oyuncularımız ve ortak kupon yapan üyelerimiz için yayınlıyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments